Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy a 7 hónapos kisfiam...

Baj, hogy a 7 hónapos kisfiam ennyire elvan magában?

Figyelt kérdés

Baj, ha sokat jatszik egyedül?

7 hós, kúszik és most tanul kutyázni. Olyan másfél hónapja gyakorlatilag EGÉSZ NAP eljátszik magában, nézegeti és forgatja a játékait, próbál elérni magasabb dolgokat, keresztbe-kasul kúszik a szobában. Szó szerint észre se veszi, hogy mi van velem. Néha nyűgi lesz, akkor megetetem/elaltatom/kicsit játszom vele aztán kezdődik az egész elölről.


Ilyenkor nekem mit kéne csinálnom? Valahogy be kellene vonnom magamat vagy hagyjam egyedül játszanj? Ha csak úgy elvan és nem beszélek hozzá, olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy nekem most fejlesztő dolgokat kellene csinálni, mutatni, beszélni stb...


(Egyébként csodálatosan aranyos, mosolygós, jókedvű, dumálós kisgyerek.)


2019. máj. 7. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, hagyd hogy felfedezze a világot maga körül azáltal is fejlődik.
2019. máj. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
De jó nejed! Az én 14 hósom kb egész nap NINCS el, kb amióta megszületett. A 20 perc ritka rekord, ha elvan. De mindig azzal biztatom magam, hogy nekem később lesz könnyű vele.....
2019. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nejed=neked :D
2019. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van beepített fejlesztő programja! Ne aggódj, jelzi, ha szüksége van Rád.
2019. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak a múltkor itt volt egy rokon, aki egyáltalán nem okoskodásból de elkezdte mesélni, hogy anno a lányát hogyan tanította, állandóan szókártyák, meg mondóka, mindenféle játékok és lám meg is lett az eredménye milyen okos a lánya (most 14 éves). Nagyon elszégyelltem magamat és azóta ezen kattogok, hogy én most lehet, hogy “lustaságból” szabotálom a gyerekem jövőjét?? :(
2019. máj. 7. 21:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen én is tudom, hogy milyen jó dolgom van, és elképzelhetitek, hogy eléggé könnyű belekényelmesedni ebbe. Ez nem jelenti, hogy nem foglalkozom vele de az aktív idejének a 80%ában csak olvasok mellette, takarítok, dolgozok otthonról (ezt is a nyugis természete miatt tudom megtenni), és most nagyon lelkifurkám van emiatt :<
2019. máj. 7. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is megértem, mert én is elitista vagyok, és kb 1 napos korában kipróbáltam az újszülöttekbek javasolt 1-1 játékot, ezzel a céllal.

De rájöttem, hogy nem kell. Megismertem egy olyan irányzatot, ami szerint káros, szükségtelen és megterhelő állandóan fejleszteni a gyerekeket. Pl. Vekerdy is ezt mondja amúgy.

Bizonyított, hogy a szabad játék fejleszti őket a legjobban. Ha ezt hagyod, akkor szuperül fejleszted.

Amúgy a cél is kérdés, mi csomót mondókázunk a 4 hónapossal, viszont ő meg anyadependens, és legalább addig is le tudom tenni, szabadon mozog, illetve ezekben nagyon sok dédelgetés is van és a baba nagyon élvezi.

Más okból már nem csinàlnám!

2019. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit irigyellek xd 11 hosom nagyon anyafuggo. Mi sokat olvasunk, mondokazunk, vele jatszom. Vele talaritokxd de delelott delutan a jatszoteren vagyunk, mert ott gyonyoruen eljatszik magaban, vagy mas gyerekekkel. Itthon igy, ott meg ugy. Csak azert gogy foglalkozzam vele nem szakitanam felbe a kis dolgait. Ha veletlen itthon is elvan egyedul, en nagyon orulok neki, es vegre mosogatok xd
2019. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!