Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon keveset eszik a kisfiam...

Nagyon keveset eszik a kisfiam, de megfelelően nő, fejlődik, akkor nincs baj, ugye?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam, 1,5 hónappal előbb született. 2300 grammal és 49 centivel. Most 7000 gramm és 70 centi. 5 hónapig szoptattam, utána nagyon beteg lettem és átálltunk a tápszerre. Egy alkalommal kb 80 mili tápszert iszik, egy nap kb 5-6 alkalommal. Egyszer eszik olyan 100-150 mili gyümit kekesszel, kb 100 mili zöldséget hússal és egy adag Sinlacot is megeszik. Nem kevés a tápszer? A doki nénink azt mondta, hogy nem, mivel fejlődik, hízik. De mindenkitől hallom, hogy 200-250 miliket iszik a babája ennyi idősen. A lányom is 250 miliket evett ilyenkor, de egy nap csak négyszer és Ő éjjel nem evett és még nem fogadott el semmi mást. Mivel keveset eszik bevallom nem szoktam megvárni, hogy Ő kérjen enni, lehet, hogy meg kéne várnom, hogy Ő jelezze és akkor lehet ritkábban enne, de többet, vagy mindegy? Kicsit kusza lett, amit írtam, de remélem érthető.

2019. ápr. 7. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg nincs semmi gond vele,ő tudja hogy mennyi esik jól neki , az nem egészséges ha valaki túleteti a gyermekét, mondván "ennyi idősen már ennyit kell egyen" ,de mivel mi felnőttek sem eszünk mások kedve szerint csak addig amíg jól esik,a babákat is hagyni kell had döntsenek ők!
2019. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a korához képest túl sok étkezés van kiváltva. Összességében nem eszik keveset, csak sok a szilárd étel.
2019. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
El sem olvastam a magyarázatot :D. Ha egy gyermek fejlődik,akkor semmi értelme a milliken agyalni. Külföldön senki sem méregeti sem a megevett mennyiséget, sem a gyereket. Nő? Ügyesedik? Jókedvü? Akkor minden rendben. Sosem értettem,miért kell ezen túrázni.
2019. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mivel nem nagyon ette a tápszert azért kap ennyi szilárd ételt. És minél több szilárdat kap annál kevésbé eszi a tápszert. Próbáltam kevesebb szilárdat adni és úgy sem evett több tápszert.
2019. ápr. 7. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!