Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most voltunk a védőnönél és...

Most voltunk a védőnönél és meg volt minden vizsgálat, Kivéve a fejtartás nem ment neki! Valakinek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Annyit mondott a védőnőm hogy többet kellene hason feküdnie a babámnak, igen ám , csak ő utal a hasán feküdni ,üvölt nagyon aggódom hogy nem fog neki erősödni ha nem bír ki legalább 4-5 percet hason,

Hiába van ott neki színes akármi , vagy épp szól neki a zene vagy a csörgővel játszom neki!!!

Nem jó . Anyukák ti hogyan éritek el hogy feljebb emelje a fejét kicsivel?


2019. máj. 14. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán ha leírnád, hogy mennyi idős....
2019. máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nekem mindkét lányom imád(ott) hason lenni, ők hason is alszanak. A születésük után szinte azonnal csináltunk olyat, hogy én lefeküdtem hanyatt és a baba jött rám hason. Anya arcáért bármire képesek. 😊 Próbáld így!
2019. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi idős. 3-4 hónapos korban ez már probléma, ilyen idősen már el kell vinni dévény tornászhoz.

Nekünk is volt baj a fejtartással, mert feszesek voltak az izmai, illetve a tarkójánál le volt tapadva az izom.

Szintén utált hason lenni, nekünk ez 1-2 hónapos korában volt, de amúgy is egy pici csecsemőt még nem is köt le a szín meg csörgő, azok később kezdik el érdekelni, így úgy kezdtem, hogy először 1-2 perceket volt hason napi 5ször, majd egyre többet, illetve ha hason volt, massziroztam neki a nyakát, ahogy a védőnő mutatta. Youtubon keress ilyen videókat, szépen megmutatják benne mit hogyan..

De mondom, ha még pici 1-2 hónapos a babád akkor otthon próbálgass vele tornázni de ha idősebb már akkor muszáj dévényeshez vinni

2019. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, és amit a 2es mond hogy anya, apa hasán csak úgy emelgeti a fejét! Próbáld ki azt is! :)
2019. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek 2 hónapos a kisfiam
2019. máj. 14. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

2 hónaposan még nem kell tartania. Elég ha éppen elemeli (ingatagon bólogat mint a bólogatós kutya) és elfordítja mindkét irányban.

De gyakorolni kell.

2019. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jól van köszönöm!

Akkor csak gyakoroljunk!

Hát már azt hittem valami baj van vele!

Tudjátok ő nekem az első baba

És még tapasztalatlan vagyok( lehet hogy most butának néztek , hogy van YouTube és internet! Mert nem mész oda! ) Kb

2019. máj. 14. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sem szeretett hason lenni, néhány mp után üvöltött torka szakadtából, aztán vissza is fordítottam mert annyira sírt hogy nem is emelte a fejét, és nem akartam kínozni. 2-3 hónaposan egyáltalán nem tartotta a fejét, mondta is védőnő meg gyerekorvos is hogy próbáljam meg minél többet hasra rakni. Én úgy csináltam hogy azért minden nap többször hasra fektettem, de csak addig ameddig bírta, ha már üvöltött akkor semmi értelme nem volt mert akkor már nem emelgette a fejét így visszafordítottam. Aztán mindig egyre és egyre tovább bírta hason, néhány mpről eljutottunk a néhány percre 😂 4 hónaposan ki is nyomta magát hason fekve.
2019. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!