Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves BEBA tápszert alkalmazó...

Kedves BEBA tápszert alkalmazó Anyukák! Más is tapasztalt hasonlókat amikor BEBA Aktív 2-ről váltott az új BEBA PRO 2-re? Folyt. Köv.

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos. Idáig orvosi utasításra reggelire és napközben még ha "rendes étel" után kért BEBA 2 Aktívot evett és lefekvés előtt BEBA Aktív 3at tankolt. Fogyóban voltak a készleteink, így hétvégén vettem egy dobozzal a BEBA PRO 2 tápszerből. (Mivel az Aktív kifutó tápszer a Nestlénél gondoltam olyat veszek már ami ezentúl mindenhol kapható lesz, mert az Aktívból úgysem tudnék betankolni hónapokra előre!) Ismerve a gyermekemet fokozatosan tértem át az új tápszerre, bár bíztam benne, hogy nem különbözik igazán a már jól bevált Aktívtól. Első nap 3/4 rész Aktívot kapott 1/4 rész Pro tápszerrel, másnap fele-fele arányban keverve, harmadnap 1/4-3/4 arányban (ekkor már látványosan kevesebb fogyott a megszokottnál, de gondoltam most nem éhes annyira... bár nem jellemző a hölgyre). Aztán elfogyott az Aktív és tisztán csak PRO-t kapott... az Aktívból 180-200ml csúszott le, de PRO-ból max. 120 ml-t evett meg szenvedősen, ha szerencsém volt. A szilárd kajákat ugyanúgy jól ette, azokkal nem volt gond! Tegnap este már ott tartottunk a tápszerrel, hogy taszigálta el a cumisüveget a szájától, nem akarta elfogadni, de sírt mert éhes volt... viszont már a szilárd kajához (tejpép)fáradt volt, így abból csak pár kanállal tudtam adni neki... végül félálomban , amikor már hulla fáradt volt a bőgéstől evett meg 50-60 ml tápszert. Reggel még mielőtt felébredt volna megjártam a boltot, de nem volt Aktív tápszer, így vettem Hipp Plus 2-est... ebből kínáltam meg reggel, mert a BEBA Pro-val ekkor is kezdte az esti műsort. A Hippet elfogadta (úgy vettem észre, hogy ez nem olyan édes, mint a BEBA PRO) 180ml-t evett belőle. Egyenlőre nem tudom mi lesz a továbbiakban...

Azt azért még leírnám, hogy 7 hónaposan volt már hogy ráunt a tápszerre, de az nem így nyilvánult meg nála... evett rendesen csak kevesebbet... ekkor a vaníliás Aktív tápszerből tettem fele-fele arányban a tápszerbe és az megoldotta a gondot. Most ezt is próbáltam , de ez sem jött be.

..és biztos nem fogzás van a dologban, mert már áttört a 4. metszőfog... és ez eddig sem okozott problémát a folyékony táplálék fogyasztása közben (ilyenkor csak beiktatott pár szünetet, de a mennyiséggel nem volt gond).

Gyermekorvosunk sajnos nem elérhető, épp szabadságon van... a védőnő pedig nem nagyon tudott tanácsot adni a témában.

Érdekelne, hogy: Ti tapasztaltatok-e hasonlót a BEBA Pro-val?, ill. Aki hasonló helyzetbe került a babájával mi lett a megoldás?

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett!

Remélem megosztjátok velem a tapasztalataitokat a hasonló helyzetetekről :-)

Segítségetek előre is köszönöm!!!


2010. júl. 7. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi még csak az 1-eset esszük, de nem vettem észre semmit. Az összetételen nem különösbben láttam változást, és a kisfiam ugyanúgy eszi, mint az elődjét, pedig nem fokozatosan tértünk át, hanem amikor elfogyott az egyik, jött a másik.
2010. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, nálunk sem volt semmi változás, de még mi is az 1-est esszük.
2010. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
soha semmi hasonlót nem tapasztaltam! Szerintem nincs is eltérés a két tápszer közt amit érezhetne a baba (íz, illat és hasonlók).14 hós fiam végig ette/itta a palettát, de semmi változás
2010. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor biztos csak véletlen egybeesés és vmi más miatt nem kell a babámnak a BEBA PRO.

Szerencsére úgy néz ki a Hipp 2 Plus-t elfogadta helyette :-)

Jó babázást nektek!

2010. júl. 8. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!