Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor /hány hónaposan/ lett...

Mikor /hány hónaposan/ lett először beteg a babád? A tápszeres babák immunrendszeres gyengébb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém anyatejes volt 6 hónapos koráig, és 8 hetesen volt először beteg. Náthás volt, ami aztán lehúzódott a hörgőkre. Utána 7 hónaposan volt beteg, ugyanez. Viszont ekcémás, tehát tulajdonképpen mindig "beteg". Most 8 hónapos.

Van tápszeres babás ismerősöm, aki ráadásul koraszülött volt, most két éves a gyerkőc, és talán 1-2-szer volt beteg.

2010. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Szia!Az enyém tápszeres volt/végig/,11 hónapos korában volt lázas egy napot,és ennyi.Most 18 hónapos.A tápszeres babák immunrendszere se rosszabb.
2010. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam születésétől kezdve tápszert kapott, most 1,5 évesen lett beteg először eddig még egy kis náthája sem volt, úgyhogy nem hiszem, hogy a tápszeres babák immunrendszere gyengébb lenne. Ezek az új generációs tápszerek már nagyon jók és minden fontos tápanyag benne is van amire a kicsinek szüksége van. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem sajnálom, hogy én nem tudtam szoptatni, de ha már így alakult némileg nyugodtabb voltam, mert tudtam, hogy jó dolgok kerülnek a pocakjába.
2010. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 2 hetes korától kapott tápit. Most 8 hónapos. Egyszer hőemelkedése volt, amikor kijött a foga, de más baja még nem volt. Kop-kop-kop.

Szerintem a mai tápszerek elég jók már, és jól erősítik a babák immunrendszerét. Az anyatej persze jobb, de a tápszer is elég jó, szerintem.

2010. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én babám anyatejes 3x volt eddig beteg, most 18 hós. Ismerős kisfia 15 hós, tápszeres, ő is 3x vagy 4x volt beteg. Szerintem nincs különbség, a tápszer tele van vitaminnal ásványianyaggal, minden jóval amire egy babának szüksége van, nem hiába ajánlják 2 éves korig adni.
2010. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az első fiam anyatejes volt, 3 hónaposan volt hasmenése és lázas volt, addig semmi. Most lassan 4 éves, a szokásos bölcsis betegségeket kapta el.

A kicsi 6 hetesen influenzás lett, elkapta a bátyától és én is. Csak anyatejes volt. Már ekkor sajnos antibiotikum kellett neki. Azóta csak apróbb betegségek, amelyeken gyorsan átesett.

Nem lehet semmilyen következtetést levonni a táplálás módjából. Az immunrendszer mindenkinél másképpen reagál a betegségekre, ki könnyebben, ki nehezebben betegszik meg.

2010. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia! A kisfiam most 22 hos, 8 hos koraig kapott anyatejet, addig talan 2x volt beteg, egyszer 3 napos laza volt es egyszer meg volt fazva. Azota telen minden honapban meg van fazva, mindig torokgyulladasa van ( kicsikoromban en is folyton ettol szenvedtem). Amit eszrevettem, az az, hogy tolem sosem kap el semmi betegseget. Szerintem biztos jelent valami plusszt az anyatej, de a tapszerek manapsag nagyon jo minoseguek. A velemeny az, ha van anyatej, az a legjobb, de ha nincs akor sem dol ossze a vilag...

Mindenkinek jo egeszseget kivanok!

2010. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ! ;)
2010. júl. 7. 14:15
 9/17 anonim ***** válasza:

Kislányom 8 hónaposan volt először beteg. Láz 1 napig és nátha még 1 hétig, szerencsére csak ennyi volt. Tőlem kapott el egy vírusfertőzést (mástól nem kaphatta kizárásos alapon). Ő kizárólag anyatejes volt 4 hónapos koráig, és még 7 hónapos koráig is 2-3-szor szopizott egy nap. Szerintem hülyeség, hogy a tápszeres babák immunrendszere gyengébb, mindenesetre ezt találtam, de ez alapján a tápszeres babáknak bele kéne halni az első betegségbe? Plusz, barátnőm kisfia tápszeres születése óta, 10 hónapos most, és még egyszer sem volt beteg, még náthás sem, az Én anyatejes lányommal ellentétben.

"Mielőtt a kisbaba megszületik, a bél egyáltalán nem tartalmaz baktériumokat. De amint megszületik és kapcsolatba lép a külvilággal, a baktériumok el kezdenek szaporodni a bélrendszerében. Az anyatejben lévő prebiotikumok olyan speciális rostok, melyek lejutva a bélbe táplálékul szolgálnak a jótékony baktériumokat, ennek hatására azok elszaporodnak, majd megtelepednek, és így erősítik az immunrendszert. Annak ellenére, hogy a kisbaba megszületésekor az immunrendszer minden fontos alkotóeleme jelen van, ezek még éretlennek számítanak. Ez azt jelenti, hogy a kisbaba hajlamosabb a fertőzésekre, különösen az első életévben. Rögtön a születés után, az újszülött immunrendszere elkezd fejlődni, az anyatejben természetes módon meglévő összetevőknek köszönhetően."

2010. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Kicsikénk 9hónapos, tápszeres és még sosem volt beteg. Hozzáteszem azt is, hogy koraszülöttként kezdtük az életünket... Úgyhogy hálás vagyok nagyon a sorsnak, hogy elkerültek a betegségek!!!!!!!!
2010. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!