Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 6 hónapos kor felett...

Akinek 6 hónapos kor felett is sokat bukott a babája, mi volt az oka és mikor múlt el?

Figyelt kérdés
Kislányom 2-3 hónapos koráig sokat bukott. Elküldtek hasi ultrahangra, mivel apai ágon több refluxos van a családban, de negatív lett. Nemrég múlt 6 hónapos, és újból előjött a probléma. Pl. este 7-kor visszabukja a 2-kor evett főzeléket. Másnak is voltak hasonló gondjai a babával? Elmentetek vele az orvoshoz?
2010. júl. 7. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam születésétől fogva rengeteget bukott, és csak akkor kezdett elmúlni, amikor már felült és felállt! A doki nekünk a Nutriton nevezetű sűrítőport javasolta, amit bele kellett keverni a tápszerbe, vagy a lefejt anyatejbe. Nálunk tökéletesen bevállt! Próbáld ki! Nem receptköteles!
2010. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kisebbik fiam születéstől fogva nagyon bukós. Dokinéni a Milupa AR tápszert írta fel. Most 7 hós, és még a főzelék, gyümölcs is visszaköszön néha.

Azt mondta, majd akkor javul a helyzet, ha már függőleges lesz a testtartása, vagyis már ül, áll...


Viszont ha pl a 2órakor evett kaja este 7kor jön vissza, az nem bukás... Hányás... Gondolom evett közben mást is, ami esetleg megterhelte a pocakját.

Nekünk így mondták...

2010. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A Nutritont én is próbáltam, semmit se használt. Tudom, hogy ha ilyen sok idővel később jön vissza, az már hányás, de nem nagy mennyiség. Igazából nem zavarja, csak félek, hogy megint felmaródik a nyelőcsöve emiatt, mint egy hónaposan. A doktornőnek említettem, azt mondta, túl mohón eszik, de ez nem túl meggyőző.
2010. júl. 7. 19:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! az én lányom is nagyon bukós volt kicsi korában. annyira, hogy naponta akár 4-5x is át kellett öltöztetni, mert annyira büdi és koszos volt a ruhája. Még 8 hónaposan is gyakran bukott! Mivel akkor még nem volt akkora "divat" minden bukós gyerekre rásütni, hogy refluxos (azt se hallottuk, hogy van ilyen!), sem én, sem az orvos nem is igazán foglalkoztunk vele. Igaz, ő közben nagyon jókedvű, kiegyensúlyozott baba volt, a súlya is szépen nőtt.... Az, hogy fél éves kor körül újra többet bukik, némiképp természetes is, hisz egyre többet mozog, forgolódik a pici, így a többet nyomódik a gyomra. Az enyémnek kb. 10 hónapos korára magától szűnt meg ez a problémája minden beavatkozás nélkül. A Nutrilonról én csak mostanság hallottam, de a legkisebbnek nem használtam, hiszen szopott, a cumisüveget meg nem is ismerte. Ő is bukott néha, de legjobban ő is fél éves kora körül... Aztán neki is megszűnt magától. Ha a babádat nem zavarja, nem sír bukás után, nem kell aggódnod, ha savas jönne vissza, az nagyon kellemetlen, nem tűrné sírás nélkül.
2010. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is nagyon bukós, 10 napos korától fogva. 4 és 6 hósan pedig a szokásosnál is bukósabb volt (érdekes módon akkor épp nőtt a foga!). 2x voltunk gasztroent. szakrendelésen, ahol igazából meg se vizsgálták. Mivel szépen nőtt a súlya, annyit mondtak, hogy majd kinövi. Biztos nem eszik sokat, mert most is 150-170 körüli az egy evés adagja, pedig 9 hónapos. Nálunk az evés utáni 5-10 bukás lazán előfordult. A déli kaja is visszajött még a fürdésnél. Most hogy áll, ülve játszik, jobb a helyzet, de ha többet iszik és utána sokat forog, mászik, akkor még mindig lesz egy tócsa...

Ami bevált: a Nutriton megy a tápszerbe, így az már nem jön vissza

Tápszert keverem neki pelyhekkel (rizs, köles, 3 magvas gabona) és ezt eszi kanállal (napi 1-2x).

Főzelékbe mindig megy krumpli!

Gyümölcsöt is csak gabonával vagy keksszel adom.

A Milupa AR tápszer is jó lett volna csak megfogta a hasát. A BEBA HA AR visszajött, mintha nem is AR lenne... Ráadásul azt nem lehet tovább sűríteni, mert tiszta "gumis" lesz.

Most Milupa HA-t eszik Nutritonnal sűrítve.

A súlya meg 2840-ről 6 hónaposan 7920g. Pedig alig evett és rengeteget bukott...

2010. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval. Az én babám 4 hónapos, sajnos 6 hetes kora óta iszonyat sokat bukik. Mi is Nutritont használtunk (anyatejes, szopizik, így külön, kanállal kell neki adni), ez besűríti a tejet, de olyan szorulása lett tőle, hogy inkább nem adom. Szépen hízik, most 7 kg és 63 cm (3 kg és 50 cm volt születéskor). Így nem aggódom túl a dolgot.

Azzal nagyon egyetértek, hogy folyton azzal riogatják az anyákat, hogy refluxos a gyerek. Ha hízik és a kedve jó, nincs láza, stb. akkor egy-egy kisebb hányás is belefér, ne aggódj. Lehet, hogy úgy mozdult vagy tényleg sok volt neki. Ha meg 'csak' bukik, az pláne nem gond, ilyenkor még mindig fejletlen a záróizom. Egyre jobb és könyebb lesz!

2010. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagy... utolsó előttire értettem, hogy egyetértek vele (közben jött egy újabb HSZ) :)
2010. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A doktornő nekem is azt mondta, hogy amennyiben gyarapszik a baba, és jókedvű, nem zavarja a bukás, akkor nem igényel beavatkozást. Én megfigyeltem, hogy nálunk az üveges kaják jöttek (még olykor most is) vissza, és persze az anyatej, tápszer. Amit magam készítettem neki, vagy friss gyümölcsot kapott azt sosem bukta vissza.

11 hónapos, tegnap nem voltunk itthon, üvegeset kapott, és jött neki vissza, de már nagyon ritkán fordul elő. A darabos kaják is jobban benne maradtak.

Doktornő szerint 1 éves korára elmúlik, és így is lett.

2010. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A növekedéssel és a kedélyállapottal semmi gond, és tényleg sokat mozog, még álmában is négykézláb áll meg tornázik, lehet ez is közrejátszik. Én még nem nagyon adtam neki üveges ételt, én készítek el mindent.

Bíztató olvasni, hogy más babáknál is volt hasonló gond, de idővel elmúlt és rendbejöttek, remélem, nálunk is így lesz.

2010. júl. 9. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!