Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babámnak koszmó van...

2 hónapos babámnak koszmó van a fején azt mondták az ismerőseim hogy étolajat kenjunk rá! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Hát igazság szerint első baba és próbálok jó anya lenni. Csak a neten is nézelödtem de nem írnak olyant amit szeretnék!

Ti mit csináltatok neki!

Ne szóljatok le ha lehet!

Köszönöm szépen


2019. máj. 28. 11:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Étolaj, vagy babaolaj simán mehet rá fürdés előtt fél órával. Sapi a fejére. Aztán samponos kefével el lehet távolítani. A nagyfiamnak alig tudtunk megszabadulni tőle, mégis olyan dús haja van, hogy irígylik. A kicsinek kevés volt, pont a héten szedtem le neki a vegét olajjal. A koszmo elleni sampon csak parasztvakitas...
2019. máj. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is volt. Én azt csináltam,hogy esténként megmostam a haját a gyógyszertári fürdetővel,aztán bekentem babaolajjal,majd átkeféltem baba hajkefével. Pár nap alatt el is tűnt
2019. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igazabol teljesen mindegy milyen olaj.

Jo a napraforgoolaj, repceolaj, olivaolaj, kokuszzsir es babaolaj is persze, csak eppen pont a babaolajban van csomo felesleges osszetevo, amitol mondjuk jo az illata, de a csecsemo borenek semmi szuksege ra.

Szoval valamilyen olaj, minel naturalisabb, annal jobb.

En pl kokuszzsirt hasznaltam, mert azzal csinalom a babamasszazst is.

Ahogy korabban is irtak: alaposan be kell kenni a koszmos teruletet, sapka ra, ugy jagyni egy ideig, majd puha hajkevefel atfesulni a fejet. Utana hajnosas samponnal.

Harombol ket gyerekem koszmos lett 1-2 honapos korul korul, nem durvan, az igaz, de az elso olajozos alkalommal lejott a koszmo nagyja es meg kb ket alkalom kellett ahhoz, hogy teljesen letisztuljon.

2019. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Akkor sima olajjal be kenem neki!

Csak nem tudtam először hogy mi az neki!

De már tudom

2019. máj. 28. 18:51
 15/16 anonim ***** válasza:

Elmondom nálunk hogyan oldódott meg a koszmó probléma.

Védőnői tanácsra egy órával fürdetés előtt bekentük a buksiját olíva olajjal. Fürdetés közben pedig a már felpuhult koszmót egy fürdető kesztyűvel finoman ledörzsöltük. Három alkalommal kellett ezt megcsinálnunk és eltűnt.

(bármilyen növényi olaj jó. A babaolaj sajnos kőolaj származékot tartalmaz én nem használom)

2019. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Kedves köszönöm szépen. Mar eltűnt neki🤗🤗 most már 8 hónapos lesz 11- én
2019. nov. 6. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!