Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom feje enyhén koszmós....

Kislányom feje enyhén koszmós.3 hónapos egyébként. Tegnap vetem babe koszmo elleni csecsemő sampont. Ti hányszor használjátok egy heten? Rajta hagyjátok egy kicsit a fej bőrön, hogy "hasson" vagy egyből lemossátok? Mi lenne a hatékony megoldás?

Figyelt kérdés

2018. febr. 13. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer mostunk hajat egy héten, akár koszmós volt, akár nem. Kivéve persze, ha valamit belekent vagy nagyon beleizzadt :) Egyébként jellemzően télen és nyáron jobban előjött. (Az egyik gyerekem csak fél éves koráig volt koszmós, a másikon vagy 6 évesen is néha találtam még pici foltot, pedig ugyanaz volt az eljárás.) Ha sűrű haja van, kényelmesebb a sampon, de piciknél hatásosabb volt az olajat rajta hagyni egy fél órára (sapka alatt), utána ledörzsölni és aztán irány a fürdés. Sampont is érdemes pár percre rajta hagyni (persze ne fázzon meg) és kicsit megdörzsölni vagy legalább utána a törülközővel.
2018. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezt használtuk, egy picit hagytyk hatni, de kb 1-2 percig. A legjatékonyabb szerintem az olajos dunsztolás. Fürdés elôtt fél-1 órával olajjal (pl. olívaolaj) bedörzsölöd a fejét és ráhúzop egy sapkát. Ebben hagyod fürdésig, majd hajmosás. Egy hét alatt elmúlt a koszmónk. A gyerekorvos és a védônô ajánlotta, h így csináljuk.
2018. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Koszmo 2 éves korig teljesen normális a gyerekeknél.

Nekem a doki azt kérte ne dörzsöljük a fejét, max olajozzuk be és mikor puha akkor kiskefével maszirozzuk, de ezt elég 1x egy héten hajmosáskor. Nem csináltam belöle nagy ügyet, még ilyen extra sampont sem vettem, volt, hogy több volt, volt hogy semmi...

2018. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekünk a doktornő véleménye az, hogy minden nap hajmosas és erősen frottir törülközővel at kell dörzsölni. Érdekes, hogy ebben sincs egyetértés.
2018. febr. 13. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Hetente kétszer mostuk. Kicsit volt koszmós a kisfiam feje, kb 2 hét alatt el is múlt nyomtalanul a babe smapontól. Hetente kétszer mosunk neki hajat, mert éjjel nagyon le tud izzadni a feje. Ja, és nem hagytuk hajta a fején sokaig a sampont.
2018. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!