Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól és hogy nyúlt a...

Mikortól és hogy nyúlt a babátok játékokért? Mindig szájba vette őket, vagy csak ha érdekelte és ha “betalált” velük?

Figyelt kérdés

Kisfiam kb 10 hetes kora óta fog meg dolgokat, akkor még csak kinyitotta az ujjait és ráfogott. Most 16 hetes, meg tudja fogni a dolgokat, de néha azt érzem kicsit érdekes a technikája, vagy hogy is fogalmazzak🤪

sokszor összefogja a kezéit napközben, ami nem baj, sőt, tudom hogy kell is neki. Na de kifejezetten nem nyúl még dolgokért. Ha mutatok neki játékokat, emeli a kezeit és picit kinyúl, rátalál megfogja. Aztán elkezd kapálózni és kiejti őket. Néha középre viszi, majd egyikkel kitépi a másikból vagy ha úgy gondolja akkor a szájába tömi a dolgokat az egész öklével együtt. Nektek mit csinálnak közel ilyen idős babáitok? Nem baj hogy nem viszi mindig és automatikusan a szájához?



2019. máj. 30. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem


Ez így normàlis

2019. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4 hós múlt a fiam, és már egy ideje hason es háton is nyúl a dolgokert. Háton 2 hósan megfogta, amit a kezébe adtunk, 3 hosan pedig maga nyúlt a lógos dolgokert a jatszószőnyegen. Kb 2-3 hete már hason is szépen érte nyúl.

Az én fiam mondjuk mindent szájába vesz, fogzik, meg amúgy is. De szerintem nem baj, ha a tied nem teszi ezt.

2019. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én fiam 1 hét múlva 4 hónapos.


kezeivel kalimpál, dörzsöli már az arcát, fogdossa a dolgokat, de persze még esetlenül. :)


nekem aztmondták, nemszabad konkrétan a kezébe adni a dolgokat, hanem csak elé tenni, hogy ő maga legyen kíváncsi, és majd szépen megtanulja mire való a kis keze. :)

2019. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nusy83 ***** válasza:
Szia! A kislányom nem rég töltötte a 4hót és kb 5napja hogy maga elé is nyúl a játékaiért. Oldalra hamarabb kezdett piszkálni. Még nem annyira pontos a fogása de amire kíváncsi kitartóan tapogatja 🤗 és ha nem tudja a szájához vinni mérges lesz.
2019. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!