Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cumit tudtok ajánlani?

Milyen cumit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hetes és nagyon hasfájós szegény, annyiszor örülnék ha már a tornávan, szélcsővel , Gripewater - espumisan baby - biogaia mellet a cumival is tudná enyhíteni a kis fájdalmát.


Milyen cumit tudok ajánlani ami egy olyan babának is jó lehet akinek az eddigi cumik nem váltak be?


Probáltam már az alap tomeetipee cumit , MAM újszülött cumit. aventes normál cumit is és philips soothie játszó cumit is de semmi köpi ki és ennyi....



Nem baj ha 5000ft csak fogadná már el.



Melyik lehet az a cumi ami "csoda cumi"?



2019. jún. 2. 19:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Csak tudnám, hogy a kérdésre adott normális válaszom, miért lett lepontozva? 😒

1es voltam

2019. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10-es: nem, de ha valami elterelné a figyelmem arról, hogy üvöltsek fájdalmamban, biztos használnám. Amőgy a rágógumi micsoda?? :D

Gratulálok, hogy neked bevált az espumisan. A kérdező írja, hogy nekik nem. Tehát mit tudsz az ő helyzetéről? azért mert neked bevált valami nem lehet, hogy másnál másképp működik?


11-es: Valószínűleg mert itt szittya ősanyák vannak akiknek a nap 24 órájában lóg a csöcsükön a gyerek, és lepontoznak/leszólnak mindenkit, aki a cumit meg meri említeni.

Amúgy én sem vagyok nagy cumipárti, de azért el van túlozva ez a cumizavar hisztéria, egy csomó ismerősöm gyereke cumizott újszülött korban és semmi baja nem lett tőle.

2019. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a rágógumi se fájdalomcsillapító.


Láttam, hogy neki nem segített az espumisan, meg igazából semmi, de akkor nem be kellene tömni a gyerek száját, hanem menni tovább, és rájönni orvossal, hogy mi baja van.

2019. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Persze, minden ilyen rohadt egyszerű ahogy te elképzeled :D nyilván csak azért próbált ki mindent a kérdező, mert csak be akarja tömni a gyerek száját.


Kívánom neked hogy találkozz majd sok megoldhatatlannak tűnő problémával, és közben valaki folyamatosan mondogassa neked a világi nagy bölcsességeit arról, hogy milyen szaranya vagy.

2019. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szinte 24 órában a csöcsömön csüng a gyerek, de nem azért, mert szittya ősanya lennék, hanem mert nincs más választásom, semmilyen cumit nem hajlandó elfogadni, csak cicin tud aludni, megnyugodni, stb., elhiheted, hogy nagyon megterhelő, nem jókedvemben csinálom, mintha más dolgom nem lenne. A másik, honnan tudod, hogy az ismerőseidnek nem okozott problémát a cumi? Nézz körbe a szoptatási tanácsadós fb csoportban, meglátod, milyen rengetegen küzdenek emiatt szoptatási nehézségekkel. A harmadik meg honnan tudod, hogy azokat a cumis babákat egyáltalán szoptatják-e? Szóval nem kéne úgy osztani az észt, hogy a tanácsaiddal kárt okozhatsz.


Kedves kérdező, ne szélcsövezz, meg kell tanulnia a babának szinkronba hozni a hasprést és a záróizmok elernyesztését. Nem tudom mennyi tejterméket eszel, de próbáld meg lecsökkenteni, mert az is bánthatja a pocakját. Alaposan büfiztesd meg. Hordozást próbáltad? Nekünk enyhített a fájdalmon, valamint hintába vagy autós hordozóba téve könnyebben kakilt. És ha nem javul, orvos, a cumi ezen sajnos nem segít, egyébként meg kitartás, pár hét és elmúlik.

2019. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ilyet is csak az mond, akinek nem volt hasfájós gyereke, és nem tudja milyen többórányi folyamatos sírás, amin nem tudsz segíteni, akárhogy próbálkozol. Igen, valóban nem fájdalomcsillapító a cumi, de legalább időről időre megnyugtatja egy kicsit, és talán az a gyereknek sem árt ha nem bömböl folyamatosan, teljesen kifárasztva magát..."

A nagyobb fiam olyan hasfájós volt 3 hós koráig, hogy egész nam bömbölt volna, ha nem ölben van. Soha egyetlen egyszer sem fogadta el a cumit ez idő alatt, hiába próbáltuk vagy 30 fajtát így 2 hónap után elengedtük. Colief és infacol kombinációját adtuk neki, így lett elviselhetőbb. Kérdező próbáld ki ezeket.

2019. jún. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogyha nem akar cumizni, akkor nem is fog. Mi is kész cumiarzenált beszereztünk, egyik sem kellett, nem is cumizott soha, most 2 éves...
2019. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de válaszolok, hátha másnak jól jön. Ha ennyifélét próbáltatok valószínűleg nem egy cumis alkat. Próbálkozz vele később (de csak ha szükség van rá!) vagy, amit írtak próbáld cicivel nyugtatni szimplán, has simogatással, meggymag párnával, egyéb más módszerrel. Illetve, ha használod tartsd egy darabig a szájánál, óvatosan egy ujjal, hátha ráérez a technikára. Azóta amúgy mi lett a megoldása a dolognak?


Lányok a nem fogadta el, és a nem adok neki két külön dolog, ha valakinél bevált, nem ördögtől való, igaza van aki írta, hogy minden cici más, én is hasonló cipőben jártam, ömlött a tejem, nemhogy megnyugodott tőle, de fokozta a refluxot. Nekünk jól jött, nem lett cumizavaros. Viszont az árulkodó jel, hogyha eleve nem kéri, nem kéne erőltetni.


10-es, kicsit sarkosan gondolkodsz, egy igazán hasfájós babánál nem múlik el a probléma szimpla espumisantól, ti egy másik szintjét élhettétek meg.

2019. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Cintia180 válasza:
Ha nem szereti a cumit akkor mindig kb 1 heten ketszer kell probalni mi a korhazbol haza mentunk egyalatalan nem szerette a cumit 4 honapos koraig most meg keri altalabban később akarjak a cumit el fogadni az enyem 4 honaposan jott rá hogy mire valo azota hasznalja
2023. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!