Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúnak fityma-műtét után...

Kisfiúnak fityma-műtét után milyen krém vált be nektek?

Figyelt kérdés
Kicsi fiam 2 éves, ma voltunk a gyerekorvosnál kis beavatkozáson, igazából nem vágtak, csak jól hátrahúzta neki, de így is nagyon fájt, vérzett, és amikor itthon csináltam neki este, akkor is. Muszáj mindennap csinálni, de most még nagyon fáj neki, 5 percenként jön, hogy pusziljam meg neki...:) Nem tudtok valami jó krémet, ami jó ilyen helyre fájdalomcsillapításra? Vagy olyat, ami megakadályozza az összenövést? Hallottam, hogy szteroidos kenőcsöt is lehet használni ilyesmire..?
2010. júl. 7. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Az orvoshoz menj vissza, mert nem biztos, hogy a picinek is az a krém jó, ami a felnőtteknek. Bár csak krém, nagy baj biztos nem lehet, azért én megkérdezném a dokit.

Miért mentetek el beavatkozásra? Azért kérdezem, mert 3-4 sőt 5 éves korig természetes, ha a gyereknek nem lehet felhúzni a bőrt, mert a sejtes letapadás akkor még természetes, 5 éves kor fölött kell, hogy mozogni tudjon a bőr, ha előtte erőltetik, akkor bevérzik, fáj és nem biztos, hogy az egészre szükség van, kivéve persze azt az esetet, amikor az előbőr annyira beszűkül elöl, hogy nem tud kijönni a pisi.

Nekem anno anyám rángatta már párnapos, párhetes koromban, meg is lett az eredménye, végül körülmetélték, azt is undorító módon, ma is főorvos amúgy az az ember a Heim Pálban, aki végezte, de ha merev, akkor fáj, mert feszül a bőrhíd, ami a makk szélére van tapadva. Ezen kívül nem jó, ha nincs előbőr, mert a makk ki van száradva, a kiszáradástól foltos is lett az évek alatt, kérges tapintású, egyszóval nemibeteggyanús kinézetem is van azon túl, hogy nagyjából használhatatlan :(

Ezért ez nem annyira elhanyagolható kérdés, mint sokan azt hiszik :(

Most már, hogy elkezdődött ez az egész húzogatósdi, már csinálni kell, figyelve, hogy ne repedjen az előbőr, fürdés után krémmel kell nyújtani, ha nem mész vissza a dokihoz és nem kérsz krémet, addig simán körömvirágkenőcsöt vagy akár vazelint is használhatsz, csak puhítsd föl és csak óvatos mozdulatokkal csináld, mert ha repedezik az előbőr, akkor az hegesedni is fog és az nem vezet jóra :(

Sokan csinálják, hogy este, a lefekvés előtt odakennek rengeteg vazelint, hogy puhuljon reggelig, ez is jó módszer, ártani biztos nem tud.


Kerüld el vele a szikét, ha jót akarsz neki :(

2010. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is úgy olvastam, hogy már nem javasolják a pici korban történő húzogatást, és jobb várni, hogy az általad is említett letapadások maguktól oldódjanak, mert különben csak rosszabb lesz. Én úgy tudtam, a határ a 2 éves kor, a mi dokink elég radikális a kérdésben, próbáltam halasztani, amíg lehetett. Amúgy különösebb gond nem volt vele, mindig szép vastag sugárban pisilt a fiam, de amikor hátrahúzták neki, eléggé gyulladt volt már a makk. szóval talán mégis szükség volt rá. Remélem, rendben lesz, a körömvirágot kipróbálom, köszönöm.
2010. júl. 9. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!