Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki régies nevet vagy török...

Aki régies nevet vagy török nevet adott a gyerekének megbánta? Piszkálták a gyereket oviban iskolában?

Figyelt kérdés
2019. jún. 9. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
A mi kislányunk Ágnes, Ágikának becézzük, senki nem piszkálta soha. Nővérem lánya Lara, 6 éves, szintén nem piszkálták soha.
2019. jún. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Miért piszkálnák a gyereket? Nyilván azért kapott török nevet mert,Törökországban született,annyi esély van rá hogy céltábla legyen mint bármely más név esetén,a gyerekek nagyon találékonyak ilyen téren.
2019. jún. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Férjem török és ikreket várok.

Szeretnék magyar és török nevet is adni nekik.

Emir Ferenc, Arif Lászlóra gondoltunk.

2019. jún. 9. 11:13
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Az én fülemnek így együtt furcsa a hangzása. Nyilván meg lehet szokni, de én lehet, hogy inkább vagy ilyet vagy olyat adnék neki. Esetleg megpróbálni keresni valami olyat, ami jól hangzik mindkét nyelven. Szerintem van elég sok török eredetű név a magyarban, ami meghonosodott. Én talán inkább ilyet választanék. Esetleg olyan "magyar" nevet, aminek a becézése lehet törökös (pl.: Aladár-> Ali).

Nem hiszem, hogy emiatt piszkálnák őket. Ha valakit nagyon piszkálni akarnak, úgyis találnak valamit, ami miatt lehet.

2019. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kis segítség az előző hozzászólásomhoz: [link]
2019. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
76%
Osztálytársamat Amirának hívják. Soha egy rossz szót nem kapott érte.
2019. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a felsoroltak közül bármelyikért piszkálnák őket. Viszont biztos, hogy nem adnék egy külföldi és egy “klasszikus” magyar nevet egy gyereknek. Vagy egyik, vagy a másik.

A Dzsesszika Erzsébet is elég viccesen hangzik egymással.

Egyébként a lányom Sára (a dédim után),nem piszkálják.

2019. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem kislánya Otília Róza, senki nem szólt be neki.
2019. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyerekek barmivel tudnak piszkalodni, ilyen alapon felesleges dontest hozni (max. annyit kell eloterbe helyezni, hogy azert ne csinaljunk nyilvanvalo celtablat a gyerekbol, de sajnos sok szulonek ez se jon ossze jozan esszel). Szerintem ami fontos, hogy az adott vezeteknevvel jol osszecsengo, harmoniaban levo keresztnevet adjunk. Pont ezert en hasonlo esetben (az en parom is török, török vezeteknevünk van hasznalatban) en nem adnek jellegzetes magyar nevet a gyermekeinknek, hanem inkabb olyanokat, amiket mindenhol gordulekenyen tudnak majd hasznalni fennakadas nelkul. Van rengeteg török eredetu magyar nev illetve nemzetkozi nev amibol tudtok valogatni :)
2019. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretnék magyar és török nevet is adni nekik"


Hát... ehhez képest sorolsz itt mindenféle arab, szláv meg bibliai neveket, miközben a honfoglalókkal idekerült régi magyar személynevek nagy része volgai-török eredetű, kettőt se kéne adni belőle. Mint pl. Attila, Ákos (Aq kuş = fehér madár)...

2019. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!