Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek újszülött mellett nem...

Akiknek újszülött mellett nem volt segítségük (anyós, anyuka, rokon) mennyire nehéz így egyedül a picivel? Tényleg sokkal könnyebb akinek segítenek?

Figyelt kérdés

A szüleimmel sajnos nem jó a kapcsolatunk, anyósom már nem él, após pedig beteges. És bár nem lakunk messze de mégis másik városban. Sajnos barátnőm is csak 1-2 van a környéken, de nekik még nincs gyerekük, így max néha-néha látogatnak majd meg. Tehát az összes teendő rám hárul majd ha megszületik a picink. Igazából én ettől nem félnék, csak mindenkitől azt hallom milyen nagy segítség hogy a nagyszülők segítenek rendet tartani, kapnak meleg ételt, takarítanak stb.. és hogy nem is tudják mi lenne nélkülük.

De én így is elég optimistán állok hozzá, szerencsére apuka egy pár hétig otthon tud majd lenni velünk, ételt majd rendelünk, és úgy gondolom ha felépülök szülés után már mindent el fogok tudni látni (1-2 hónap) addg pedig a férjem intézi ami nekem nem megy.

Vagy valóban sokkal nehezebb lesz egyedül?

Jó lenne ha írnának akiknek van tapasztalatuk :)


2019. jún. 11. 13:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Kb másfél évente szültem 4 gyereket, mi a kis korkülönbségben hiszünk. Csak ketten vagyunk a férjemmel, nem is hiányzik más. Sosem éreztem nehéznek, imádom a gyerekeinket és az életünket.
2019. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%
Én se értem miért kell úgy csinálni, mintha két felnőtt ember képtelen lenne ellátni egy ujszülöttet, eléggé abnormális gondolat. A hideg kiráz, hogy anyósom itt takaritgasson a lakásomban, meg pakolássza a cuccaimat, próbálkozott vele, de azonnal elhajtottam.
2019. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

Brr nekem eszembe se jutott egyik gyereknél se (3 van) hogy bárki is jöjjön hozzánk takarítani, főzni, akármi... nem is bírnám elviselni 😬

3 hetes a fiam, 2 hetig itthon volt a ferjem, addig o főzött, meg takarított inkább, de az elmúlt heten mar en csinálok kb mindent. Főzni próbálok valami gyorsat kitalálni , amíg alszik a pici osszedobom. Takarítani, pakolni most lassabban megy, de megy, ha valamivel megcsuszok, akkor munka utan a ferjem besegít.

2019. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet értek veletek, megnyugodtam hogy nem csak nekem fura ha átjárnak rendszeresen a nagyszülők.

Én se örülnék ha folyton ott lenne valaki körülöttünk. Az elején főleg nem.

Szerencsére nagyon talpaesett és segítőkész férjem van. Ha visszamegy dolgozni akkor biztosan nehezebb lesz mert gyakran 12 órákat végigdolgozik, de ahogy írtam remélhetőleg addigra regenerálódok :)

2019. jún. 12. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!