Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik egyedül vagytok...

Anyukák, akik egyedül vagytok otthon napközben 2 kicsivel (újszülött és 2-3 év körüli gyerek) tudnátok praktikus tanácsokat adni (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Arr agondolok,hogy apa hétfőtől megy dolgozni, egy hétig volt szabin,épp egy hete leszünk akkor itthon a kisbabámmal.

Van már egy 2,5 éves nagy.


Most azért miondig van valaki aki ugrik,ha pl wc-re kell mennem, stb...

De hétfőtől hárman leszünk.


Milyen helyzetekre készüljek fel előre praktikákkal, amire most még nem is gondolok, de majd úgyis előjön?


Pl ma rájöttem,hogy szoptatáshoz be kell hoznom pár könyvet és egyéb érdekességet a nagynak a babaszobba, mert nem lesz hajlandó otthagyni minnket hogy hozzon magának,de ha meg nincsen akkor nyávog és megpróbál meggyőzni,hogy hagyjam abba a szoptatást és hozzak neki.


Ilyesmikre gondolok...


2012. jan. 21. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is most született a második babám, csak nekem a nagy is csak 18 hónapos, így nagyon nehéz, főleg, hogy még ő is felkel éjszaka, legalább egyszer. Nekem ez a legnehezebb! Szopizás az nekem is elég nehéz, mert rájött, hogy ilyenkor helyhez vagyok kötve, és elkövet minden rosszaságot amit csak tud, ezzel pedig az őrületbe kerget,én is mesekönyvvel szoktam addig lekötni. Még a reggelek szoktak nagyon nehezen indulni, mert öltöztetni, pelenkázni, etetni kell mind a kettőt és egy rendszert kellet felállítanom, ami úgy kezdődik, hogy a kicsi 6-kor éhes, pelenkázás, öltözés,megetetem, visszaalszik, a nagy hétkor kel, öltözés,pelenkázás, reggeli, ha szerencsém van még én is el tudok készülni, majd ismét szopi.

Pelenkázni szoktam magammal vinni a nagyot, és szokott segíteni és fürdetésnél is. Pedig fiú. Wc-re meg jön velem,ez eddig is így volt. A kicsit mindig látható helyre viszem a pihenőszékbe, vagy hintába, mert véletlenül is megütheti a nagy, bár még eddig soha nem volt gond, de ki tudja.

Hát nem biztos,hogy tudtam valamiben segíteni,de én is még csak szokom a helyzetet.

2012. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Hű, neked még nehezebb.


Úgy látszik akkor,hogy ez tipikus, hoyg szopi közben a legnagyobb csínyeket követik el, kihasználva,hogy tehetetlen vagy.

2012. jan. 21. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még csak egy gyerekes vagyok de mivel nagyon szeretnék kistesót így mostanában egy kicsit körül jártam a témát!Megpróbálom az összeszedett információkat,praktikákat leírni amiket itt ezen a z oldalon TAPASZTALT anyukák írtak!


A legfontossabb hogy a kicsit próbáld meg beleilleszteni a nagy napirendjébe mert elvégre is ő érkezett hozzátok viszont ha a nagy emgszokott rutinjai borulnak akkor előtörhet a testvérféltékenység és a hiszti!Próbáld meg a délutáni alvásokat összehangolni!tehát gondolom a nagy már csak egyszer ebéd után alszik!Persze a kicsi ha minden jól megy akkor még napi 3-4-szer is alszik,de valahogy egy alvását próbálj a nagyéval összehozni!Ha sikerül ekkor van időd magadra a főzésre a háztartásra!Ha valamit nem sikerül megcsinálni ne legyen lelkifurdalásod majd este ha hazajön Apa átveszi a gyerkőcöket és akkor befejezed a teendőket!

Azon kívül egy délelötti és egy késő délutáni alvását a picinek alkalmazz a babakocsiban!A délelőttinél lehet menni vásárolni,ügyeket intézni természetesen a naggyal együtt!Gondolom testvérbabakocsitok van így ha elfárad a sétába akkor be tud ő is ülni!A délutáni séta alatt meg lehet menni játszótérre!Míg a pici alszik a babakocsiban addig te tudsz a naggyal hintázni,csúzdázni és nem mellesleg itt legalább csak vele tudsz foglalkozni csak rá tudsz figyelni!

Igen a szopinál jó hogy viszel könyveket amivel lefoglalod a nagyot ezt már más anyukák is írták!

A fürdésnél segítsen a nagy fürdetni a picit majd szopi és fektessétek le!Ha esetleg még nem alszik a pici akkor csere!A picit beteszed a hordozóba le földre a fürdőszobába addig megfürdeted a nagyot!nemtudom van-e pelenkázótok a fürdőbe de ezt már más anyukák is írták hogy míg a nagy is pelenkás az igen jól jön mondjuk rálehet tenni a mosógépre előtte bekészítesz nekik mindent(pizsik,bodyk,pelus,popsikrém stb)és így legalább nem kell velünk ki-be rohangálni fürdésnél egy-egy pelenkázásnál!

Esetleg míg altatod a picit a nagynak betehetsz egy mesét!nemtudom megül-e a nagy a tv előtt de tudok ajánlani egy nagyon jó kis aranyos mesét!UKI a címe!Az én fiam soha nem ült meg mesék előtt de ez nagyon leköti és nagyon szereti!És hát nekem is jó mikor gyorsan összekapom a lakást addig ő elnézi!Persze nem egész nap de napi 2x 20 perc az nem a világ vége!

Akkor olvastam már olyat is itt anyukáktól hogy míg a nagyot eteti etetőszékbe addig a pici tud szopizni ha éppen esetleg úgy jön ki a lépés hogy egyszerre éheznek meg!Amúgy meg ha wc-re kell menned és nem akarod őket egyedül hagyni akkor picit be a hordozóba és írány hármasban a wc-re!De sztem ezt csak akkor ha sírnak nélküled!

Ha éjszaka sokat kelnek akkor hétvégéken mikor Apa nem dolgozik segítsen be az éjszakai műszakba hogy egy kicsit te is tudj pihenni!

Hát most ezek jutottak eszembe!

Remélem nem haragszol meg hogy így egy gyerekesként adtam tanácsot!Igen ez így leírva szépen hangzik csak gyakorlatba nembiztos hogy meg tudsz valósítnai mindent!Ha egy két nap borul akkor se légy ideges majd kialakul az magától!Ha rosszabb napod van akkor gondolj arra hogy sok ilyen helyzetbe lévő anyuka azt mondja hogy az első év a nagyon nehéz ilyen kikorkülönbségeseknél viszont utánna meg álom velük az élet mert nagyon jól összeszoknak,nagyon jól eljátszanak együtt és nagyon tudják szeretni egymást!

Ja és ne szégyelj segítséget kérni ha már összecsap a hullám a fejed felett és már hulla vagy!Pl:nagyszülők,keresztszülők,Apa stb!

Kívánok neked kitartást!

Gratulálok a babáidhoz!

2012. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2év 3 hónap van a 2 gyerekeim között.

Az eleje nehéz volt. Én a nappaliban szoptattam, a nagy addig a földön játszott mellettem. Épített, vagy autózott.

A kicsi hamar a nagy napirendjéhez szokott.

Hajnali szopi után visszatettem aludni, aztán a naggyal együtt reggeliztünk, odatettem az ebédet főni, bekapcsoltam a mosógépet. Közben rendszerint felébredt a kicsi, szopi után már indultunk is le játszótérre, bevásárolni, meg ahova kellett. kb:10-kor

12- ig voltunk lenn, aztán a nagy kapott ebédet, a kicsi szopott és egyszerre aludtak el.

Ez az idő volt számomra kincs, mindent ilyenkor csináltam amit nem tehettem meg a 2 gyerkőc mellett.

Alvás után uzsi, ill. szopi és ha az idő engedte megint útra keltünk.

Apa 6 körül ért haza, ilyenkor vacsiztunk. A nagyot ő fürdette, a kicsit én. Aztán szopi és alvás.

8-kor rendszerint mindkét gyerek aludt!

2012. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!