Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsek, hogy ne...

Hogyan segítsek, hogy ne féljen ennyire az orvosnál? Valakinek hasonló élmény, tapasztalat?

Figyelt kérdés

kislányom 16 hós és kb 8-10 hós kora óta -valami történhetett -amitől már akkor ordít ha leültetem a vizsgálóasztalra,ha csak hallgatja vizsgálja, akkor is. ma már igen undok volt a doktornő hangsúlya hogy: Már hánysz is itt nekem- mondta

nagyon rosszul esett próbálom nyugtatni de nem lehet


2010. júl. 8. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Amit a doktornő mondott, nem kell felvenni. Az én lányom is mindig végig üvölti a vizsgálást. Majd kinövi. A lányom utálja, ha idegenek piszkálják. AMikor a tesót vizsgálja a dokinő, akkor szereti az orvost.
2010. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki fonendoszkópot! Játék orvosi készletet. Hátha megszereti és akkor otthon is csinálhattok úgy,mintha vizsgálnád.
2010. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ugyanez van! Az én fiam még nem volt beteg, de az oltásra a tanácsadóba viszem, ami a védőnővel van egy helyen. Amint odaérünk az ajtóba, nem hajlandó tovább jönni, és elkezd ordítani. Mindegy hova megyünk, védőnő, vagy orvos, nem hajlandó betenni a lábát. A 12 hónapos ellenőrzésre jött először velem gyalog, akkor csinálta ezt először, előtte amíg babakocsiztunk, csak miután észrevette hol vagyunk, akkor kezdett el sírni. Most 19 hónapos, de még most is megáll az ajtóban, nem akar bejönni, de legalább nem sír. Egészen addig, amíg a rendelő ajtaja ki nem nyílik, és be nem hívnak minket. Most elég sűrűn kell járnunk védőnőhöz, (terhes vagyok), de tőle mindig kap vmi apróságot, így megnyugszik. Különböző cégek reklámanyagait, pl matrica, kicsi képek, kulcstrató de múltkor egy kisautót is kapott.
2010. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal egy kis apróságot, aminek nagyon örülne, és kérdd meg a doktornőt, hogy adja oda neki.
2010. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt!

Nem szereti, ha idegenek nyúlkálnak hozzá!

Sajnos lett egy foltban hajhiányunk, és ez miatt

orvosról, orvosra jártunk( vérvétel, bőrgyógyászat, fül-orr gége stb.)Gondolhatod, mindenhol le kellett fogni!

Most kontrollon egyszerűen végigülte szó nélkül, sőt tegnap a háziorvosnál sem hisztizett, hanem mikor megvizsgálta, kérte a matricáját...:)

Szóval, vagy hozzászokott szegényem,vagy kinövi ezt!

2,5 éves kisfiúról van szó

2010. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is volt egy ilyen időszak. Mondhatni több hónap mikor már a váróteremben is sirdogált fiam, aztán alig tudtam bevinni a vizsgálatra. Van egy kedvenc macikánk. Amikor már tényleg eldurvult a helyzet azzal kezdtünk otthon orvososat játszani. Mindig tudtam mi lesz a doktornéninél ( oltás, torokgyulladás stb) és azt szoktuk eljátszani. Aztán megvizsgálta az egész családot, mármint a gyerek. :) Szerencsére a doktornénink aranyos és Macika ott is mindig meg lett vizsgálva fiam előtt. 2-3 alkalom után már megszünt a félelme, azóta már ügyesen csinálja amit kell és nem is sír. :)
2010. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én 20 hónapos kisfiam is végigsírja az egyszerű rutinvizsgálatokat is:(Mindig próbálom megnyugtatni, de szerintem érzi rajtam, hogy én is rosszul érzem magam közben. Szerencsére a doktornő nem "bánt" minket emiatt, sőt ő mondta nekem egyszer, nem baj, ha sír, neki is ki kell panaszkodnia magát, végül is nem önszántából kéri a macerát és a szurikat. Kissé megnyugtatott, hogy így áll a dologhoz, ezután érezhetően jobb lett a helyzet. Én azt találtam ki, hogy amikor kijövünk adok neki valami apró meglepetést, így mire felöltözünk, már nyoma sincs a sírásnak. Persze ettől bent még nem nyugszik meg, de hamarabb lecseng a dolog.
2010. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!