Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol aludjon az újszülött?

Hol aludjon az újszülött?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Annyi ajánlást kaptunk már, mindenki mást mond... Szeretnék tapasztalatokat kapni anyukáktól. Nekünk első babánk érkezik, fogalmunk sincs hogy döntünk jól:a saját szobájában a kiságyában aludjon, vagy a mi ágyunk mellett a kiságyában? Ha mellettünk alszik az ágyában, meddig? Át tud később szokni? Azt hogy a mi ágyunkban aludjon, nem szeretnénk. Előre is köszönöm 🙂
2019. jún. 11. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Ami nektek (szülőknek) a legjobb.

Mi külön szobában altattuk bébiőrrel. Nem tudtam volna úgy aludni, hogy ott van, mert folyamatosan attól féltem, hogy agyon nyomom álmomban. Így sosem pihentem volna ki magam.

Más meg attól fél, akkor lesz baj, ha nincs vele.

6 éves, túlélte a kicsi kort. 😉


Szóval ami nektek megfelel.

2019. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nincs értelme előre eltervezni, úgysem úgy lesz. Még nem tudhatod, hogy a babád mit fog igényelni. Az is lehet, hogy csak veletek tud majd aludni. És az alvási szokásai is rengeteget fognak változni a hónapok során.


7 hónapos fiam 4 hónapig átaludta az éjszakát a sajàt ágyában. Majd jött a fogzás és a mozgásfejlődés. Azóta 30 percenként ébred. Kb. 3-4 óra körül unom meg és átviszem közénk. Így egy darabig még esélytelen, hogy áttegyük a kiságyat a gyerekszobába. Pedig az volt a terv.

2019. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4 hónapos koráig aludt mellettünk a kiságyában, utána költözött a saját szobájába. Teljesen zökkenőmentes volt az átszokás, ugyanúgy aludt mint a bunda estétől reggelig. Azt hozzáteszem, hogy elég önálló kislány aki utál pl köztünk aludni, csak vergődik egész éjjel így egy kezemen meg tudom számolni másfél év alatt hányszor aludt velünk, nincs erre igénye [meg nekünk sem]. Sokkal jobban szeret egyedül aludni és a zajok sem zavarják ami ha egy szobában vagyunk elkerülhetetlen.
2019. jún. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk most az első időszakban mellettünk van kiságyban. Jobb így nekünk, mert ha kel, csak átnyúlunk, cicre tesszük, addig amíg eszik kicsit felkelünk. Aztán úgyis fel kell állni pelenkázni, de jobb így, hogy van 15 perc magunkhoz térni. Aztán pelus után még pihen rajtunk kicsit majd megy a helyére, köztünk soha nem alszik.
2019. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatomat tudom elmesélni. Mikor pici volt velünk aludt 1 szobában, nem pont az ágyunk mellett, de a szobában saját kiságyban. Sokszor nagyon fárasztó volt kelni hozzá éjszaka, megszoptatni, majd visszapakolni az ágyába, de nem engedtem belőle. Kb. másfél éves korában kezdte átaludni az éjszakát, ekkor raktuk külön szobába, ugye az ágyába szoktatást megúsztuk mert mindig is abban aludt, kb. 1 hétig ébredt gyakrabban, aztán rájött, hogyha hív ígyis megyek rögtön. Most 2 éves, már leesésgátlós ágyon alszik-a kiságy a kistesót várja-este 9től, reggel fél 8ig alszik.

Szeretném ha a tesójánál is beválna ez majd, bár tudom,hogy ez gyerekfüggő is 🙂

2019. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahány anya, annyi szokás. Nálunk kisagyban aludt mellettünk. Aztán a férjem külön ment egy idő után, mert feleslegesen kelt volna annyiszor velünk éjjel.

Legjobban egy babaöböl tetszett volna az agy mellett, de végül nem lett.

2019. jún. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 3. babam 7 honapos, a ket nagyobbal kb kiprobaltunk mindent, ami opcionalis volt. Azt kell mondjam, hogy nagyban babafuggo ez, plusz az is szamit, hogy neked/nektek mi kenyelmes.

Most a picinel pl azt csinaltuk, hogy a sajat szobajaban, kisagyban aludt, de rajtunk be egy agyat nekem is, hogy amig gyakran ebred ne kelljen oda-vissza jarnom. Estenken az elso ebredesig a sajat halonkban voltam, ott aludtam el, hasznaltunk legzesfigyelot, bebiort es ejjel mentem, ha kelt a baba, ott maradtam.

Majd hasfajos lett es kb csak rajtam tudott normalisan aludni. Akkor mar alig jutottam vissza a sajat agyamba, nem ereztem igy jol magam, szoval egy regi kisagyat beraktunk a sajat agyunk melle. Ha elaludt rajtam, akkor leraktam, ejjel sokszor annyi is eleg volt, hogy felalomban atnyultam hozza es megsimogattam, mar vissza is aludt.

A hasfajas elmult, de a baba maradt nalunk. Nem alszik kozottunk, mar nem is rajtam alszik el, hanem a kisagyban.

Most van az, hogy csak egyszer ebred ejjel, ritkan atalussza az ejszakat, szoval lassan visszakoltoztetem a sajat szobajaba es hsznaljuk a bebiort/legzesfigyelot, mert mar nem kell ejjel atjarnom.

Valasszatok ki, hogy melyik modszer szimpatikus nektek es ha gyakorlatban nem mukodik, akkor valtoztattok rajta. Pl egyik gyetekem elso percyol a sajat helyen aludt, ujszulottkent ebredt ketszer egy ejjel, de a sajat agyaban visszaaludt, 4 hetes koratol ataludta az ejszakat. Se hasfajas nem volt es se a fogzas nem viselte meg. Kb nem is ejszakaztam vele es aludt, mint egy mormota. Ha csak o lenne nekem, akkor thdnam osztani az eszt, hogy melyik a tuti modszer, mert mi milyen kiralyul csinaltuk, de ez inkabb a gyerek erdeme volt, ezert irtam, hogy babatol nagyban fugg.

2019. jún. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kiságy egyik oldalát levettuk és babaöböl szerűen az ágyunk mellé rögzítettük. Az első gyereknél sajnos csak 5 honaposan próbáltuk ezt ki, a kicsinel első naptól kezdve. Sokkal kipohentebb vagyok így, hogy fekve szoktatok, alig ébredek fel, nem kell kimaszni az ágyból, szinte fél álomban etetek.
2019. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is megvettük a bölcsőt, kiságyat, berendezve a szoba, de még köztünk alszik. Nem így terveztem, elvem volt, hogy köztünk nem aludhat, mert megszokja..., de így alakult. Eleinte hasfájós volt, és sokszor is kelt enni, valamint minket megnyugtatott a közelsége. Most kezd többet aludni egy huzamban pl.4 órát(2 hónapos múlt), még nem tudjuk, hogy mikor kezdjük átszoktatni az ágyába. Egyenlőre nincs bajunk azzal, hogy velünk alszik, sőt... :) Szóval tervezni lehet, de ha ott lesz veletek, akkor fogod tudni eldönteni, hogy mi az, ami mindenkinek jó megoldás.
2019. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs tuti recept. Kezdjétek úgy, ahogy nektek a legjobbnak tűnik, aztán nagyrészt úgyis a baba irányít.


Én sem akartam, hogy velünk aludjon, de azt akartam, hogy eleinte egy szobában legyen velünk. De baromira nem aludt a kiságyban, mert 3 hetes korától kb 3 hónapos koráig kizárólag rajtam(tunk) aludt függőleges pozícióba. Szóval lényegében beköltöztem a fotelba. 3 hónapig nem is aludtam, mert ülve/félig ülve nem tudtam. Most 7 hónapos és már néha el sem kell altatnom, ha mégis akkor pedig jót alszik utána az ágyában. Még mindig velünk van a kiságy, mivel gyakran kelek hozzá éjjel (nem eszik, de mindig van valami). Olyan 1 évesen tervezem átköltöztetni.

2019. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!