Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom erőlteti hogy vigyem...

Anyósom erőlteti hogy vigyem át hozzá a két hónapos babámat. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Amig terhes voltam sosem érdekelte mi van velem, sőt a saját fiát is leszarta, meg le is szarja mai napig de nem is ez a lényeg, hanem hogy folyamatosan hivogat hogy vigyem át hozzá. Itt lakik egy háztömbbel mellettünk. Nem bízom benne, fura nekem hogy ennyire rá van cuppanva. Konkrétan amikor találkozik vele egyfolytában beszél hozzá, ami még rendben is van de ahogy ő csinálja ilyen “ toljunk bele mindent amig még itt vagyok hogy el ne felejtsen a következő alkalomig” Meg olyat csinál, hogy mondja nekem hogy beszéljek a gyerekhez, meg akarja nézni hogy reagál rám (gondolom össze akarja hasonlitani hogy viszonyul hozzám és hozzá) Elég beteg, én nem tudok “utasításra” gügyögni a gyerekhez :/ Aztán persze az egész olyan mint egy kabaré, kellemetlen, meg bénán sikerül és rosszul érzem magam miatta mintha rossz anya lennék, vagy nem vagyok vele “jó” bensőséges kapcsolatban.

Úgy érzem belerongyol mindenbe amit én próbálok felépiteni: nagyon rosszul sikerült a szülésem és az utána következő hetek, és szeretnék vele lenni.


Már kikapcsoltam a telefonom, most is egy másik készülékről jelentkeztem be feltenni a kérdést mert nem tudom mit mondjak neki. Nem akarok bevásárolni menni nélküle és mindent meg tudok csinálni a pici mellett, de ő meg így erőlteti mintha ugy ajánlaná fel hogy “ mennnyél már el bevásárolni vagy csinálj már valamit otthon” A hangneme, meg amilyen sűrűn ismételgeti, olyan erőltetés.


Hosszú lett, írtam ami eszembe jutott :/


2019. jún. 13. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Meg kell neki mondani, hogy már pedig még nagyon kicsi, hogy csak úgy ott hagyd ez nem fog menni és pont. Kommunikalja le a ferjed az anyukájával ha ez neked ennyire kellemetlen.
2019. jún. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém is kezdi csak mi egy udvarban lakunk. Se én sem a férjem nem bíznánk rá. 3 hónapos most. A viszonyunk nem rossz,de hiába nevelt fel 3 gyereket mind a hármat már pici korától kezdve etette (pl. töltött káposzta,húsleves, tejberizs).Nem egy okos nő és nem akarom, hogy bármivel megetesse a valószínűleg laktóz érzékeny babámat. Én megmondtam neki,hogy az én gyerekem és még nem mondja magától, hogy oda szeretne menni, addig oda viszem magammal, ahová én gondolom. Persze erre jött azzal, hogy úgy is többet lesz nála,mint nálunk... hát hogyne :D. Tapintatosan,de nem bunkón lehet ezt közölni vele, hogy álljon le.
2019. jún. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
menjen át ő hozzád, ha annyira a gyerekkel akar lenni (már ha egyáltalán beengednéd hozzátok)
2019. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Leírás alapján max. 22 éves lehetsz,mert egy felnőtt ember megmondja az anyósnak mi a szitu-Az meg hogy a másik házban lakik,csak gratulálni tudok.
2019. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez nem a férjem dolga mert ő itthon sincs, szóval őt nem is érinti, igazából neki sem tetszik ez a dolog mert nyűgnek tartja odapakolni meg vissza.


Láttuk ahogy felnevelte sógórnőm gyerekét és nem igazán hagyjuk nála. Ahogy etette, meg foglalkozott vele. Mintha disznót nevelne. Anyósom maga is egy nagyon egyszerű és buta, iskolázatlan. Nem is tudom mit akar a gyerekemtől, ha nyűgösködik van hogy órákig vele kell foglalkozni, kitalálni mi a baja, hogyan akarná ezt csinálni? Én tudom mi kell a gyerekemnek, meg amúgyis én akarom csinálni még ha nem is kellemes egy idő után.

Meghát persze, még kicsike, most kell megtanulnia ki van mellette. Gondolom erre pályázik.

Beengedem, de már az sem teszik ahogy versenyezteti magát velem szemben, apósommal jön át, mondom hogy fogja apósom, szegény ő tényleg szereti, de egy percre sem adja oda neki, még zokon is veszi, ha nála van gyorsan leteszi vissza a kiságyába nehogy apósomnál legyen. Meg folyamatosan nézegeti, mintha lecsekkolná van e rajta valami, talál e a babán valamit. Ezért nem bízom benne, mert eleve ez van benne. Onnan tudom mert csak akkor van kussban ha lemeózza a gyereket teljesen. Meg eleve szívesen odaadnám kicsit vagy áthívnám, de pl amikor én olyan lelkesen szépen berendezem a holmiait, minden passzol, még a babakocsi is, mindenkinek tetszik, ő meg olyan fanyarúan nézi. Meg amikor lelkesen beszélek arrol amiket csinálok úgy csinál mintha meg sem hallaná.

Meg eleve: alig várja hogy alkalma legyen rá hogy CSAK ő lehessen vele, annyira beteg. Miért nem lehetne együtt babázni. Én nem kellek persze, se a fia, de nagyon gusztustalanul megjátsza magát hogy beférkőzhessen. Most. Eddig nem voltunk fontosak.

2019. jún. 13. 18:56
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok balhét mert tegnap már elsírta itt magát mennyire szeretné látni, persze színjáték volt, én meg mondtam hogy persze semmi akadája, aztán erre visszatolta a képembe azt a verziot hogy en hagyjam ott nála a gyereket,

Most mit mondjak annak aki itt bőg az asztalomnál a kávé felett? Cselesen kikérte az ujjam és most az egész karom kell. Fel van dobva a labda.

2019. jún. 13. 19:00
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
jesszus. én nem hagynám magára a gyerekkel,semmiképpen sem. ha ezt nem érti meg, akkor így járt.
2019. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell nála hagyni, de az igenis jogos, hogy látni akarja az unokáját, igazából nem értem, hogy ezt miért ilyen nehéz neked megérteni.
2019. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Magyarázd el neki, hogy még pici a baba, ragaszkodik hozzád, ez normális. Menjen át hozzátok, ha látni akarja az unokáját, de azt nem várhatja el, hogy kettesben hagyd őket. Egyáltalán miért szeretné ezt? Miért zavarja, ha te is ott vagy?
2019. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Mi az, hogy a férjed otthon sincs, meg nem az ő dolga? Miért a férjed netán katona Afganisztánban, vagy Amerikában dolgozik és csak félévente jár haza? Meg neki nem gyereke, te meg nem vagy a felesége, vagy élettársa? Ha te itt teszel fel kérdéseket, hogy mit tegyél anyósoddal, akkor nyilván nem tudsz vele mit kezdeni, mi meg főleg nem, akkor meg igen is a férjed dolga is, intézze el ő az anyját! Nyilván ő könnyebben kommunikál az anyjával, mint te, vagy főleg mi.
2019. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!