Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

3 hónapos kisfiamnak lett csípő röntgen valaki már átesett vagy rajt olyan?

Múlt héten voltunk oltáson

És mondta nekem a doktornő hogy minden rendben van a csípőével

De azért vigyük elröntgenre

de semmit nem mondott az orvos hogy miből hogyan fog állni elmondanátok nekem hogyan áll el első baba és először vagyok anya kérlek ne szóljatok le köszönöm

jún. 19. 06:32  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Bementek az ortopédiára. Időpont kell. Utána megvizsgálja a doki,megtekergeti a lábát. Utána lementek röntgenre. 1 perc. Tesznek rá homokzsákot,hogy ne mpzogjon. Ennyi. Utána visszamentek a dokihoz az eredménnyel. Utána meg mehettek haza.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont jún. 19. 06:44 Privát üzenet
Biztos hallottál már arról,hogy van ultrahangos szűrés is. Az nem káros állítólag. De nekünk is röntgen volt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont jún. 19. 06:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jó köszönöm!! Időpont az van nekünk röntgenre kedves első!

De az ortopédiára is kell mennünk??

# 3/13Időpont jún. 19. 07:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én csak azt hittem hogy röngtenre

# 4/13Időpont jún. 19. 07:01 Privát üzenet
Ultrahangra menjetek, az nem káros, és tökéletesen látszik, ha gond van. Pár perces vizsgálat az egész.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont jún. 19. 07:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De az a baj hogy kaptunk beutalót

# 6/13Időpont jún. 19. 07:40 Privát üzenet
Miert lenne baj? Nem mentek el a röntgenre, hanem kérsz beutalot ultrahangra. Vagy legalább kérdezz rá a dokinál, hogy miért nem ultrahangra adott beutalot.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont jún. 19. 07:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rendben van !! Köszönöm

# 8/13Időpont jún. 19. 07:57 Privát üzenet
Az ultrahanghoz nálunk nem kellett beutaló. Úgy működik, hogy beviszed az ortopédiára, ott az orvos megnézi, a lábát húzza szét, feltolja, hasonlók. Ha úgy látja jónak, először csinál egy ultrahangot, ezután szükség esetén tovább küldi röntgenre. A tornáztatás elég kellemetlen, de a többi teljesen fájdalommentes. Azt nem tudom, hogy máshol is így megy-e.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont jún. 19. 10:48 Privát üzenet

Nálunk a kórházból hazajövet a baba záróján már rajta van a 6 hetes csípőultrahang időpontja. A házidoki nekünk is úgy itélte, hogy minden ok, az ultrahang után mégis 6 hétig terpeszpelust kellett hordania, aztán kontroll, majd újabb 6 hét pelusozás.

Nem is értem valahol miért nem foglalkoznak ezzel, sima vizsgálattal a gyerekdoki nem mindig veszi észre ha eltérés van, és nagy problémát tud okozni a későbbiekben...

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont jún. 19. 11:43 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Csípő röntgen:tampon vagy betét?
Csipő röntgen egy 10 hónapos babának nem káros?
Mi lehet a bajom?
Gerinc és csípő röntgen?
Tenyésztők és kutyatartók! Küldene nekem valaki csípő és könyök-izületi diszpláziáról röntgen felvétel?
Mennyi idő, amíg a Kisállat Ortopédiai Egyesület elbírál egy csípő röntgent?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!