Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem jó a babának...

Tényleg nem jó a babának mikróban elkészíteni a főzelékét?

Figyelt kérdés
Én mindig ott készítem neki, jénaiba belepakolok mindent és be a mikróba, kb 10 perc és kész. Így párolódik a zöldség és nem veszíti el a vitamintartalmát. A saját főőzőlevével pedig összeturmixolom.
2008. nov. 13. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtam mikrozhatod a babanak az etelet.

Roviden fogalmazva: a mikrohullamnak az a lenyege, hogy a viz molekulait mozgatja, a mozgassal hö keletkezik es igy a kaja felmelegszik. Semmi baja nem lesz az etelnek ettol es rovidebb ido alatt keszul el. :)

2008. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag a mikrohullámok károsítják az ételt, s ez által elvész/tönkre mennek a benne lévő vitaminok. Az tökéletes ahogy készíted neki,csak lehet inkább a tűzhelyen kéne. Erről nagyon megoszlanak a vélemények, van aki csak melegítés végett sem teszi be a mikróba az ételt. Ha semmi baja nincs a babádnak, hízik fejlődik rendesen, akkor nyugodtan csináldd ahogy eddig. De ha van időd, magad megnyugtatása végett a tűzhelyen készítsd eztán.
2008. nov. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy orvos kimutatta,hogy a mikróban főzött ételek,és( föleg müanyagban)rákot okoznak,tehát egyáltalán nem egészséges.Persze ehez hosszú éveknek kell eltelni.A melegitést is inkább üveg edényben javasolják.
2008. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs is mikronk. A magunk ételeit sem melegíteném, készíteném ott, pláne nem a babámét.
2008. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!