Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sinlaccal vagy tápszerrel...

Ha sinlaccal vagy tápszerrel csináltok főzeléket, írnátok pár ötletet, hogy szoktátok elkészíteni babátok ebédjét?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom, most kaptunk engedélyt a főzelékre. Azt tanácsolta a védőnő, hogy tápszerrel, vagy sinlaccal dúsítsam.
2010. jan. 25. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a védőnődet.Már két hónappal ezelőtt kellet volna kapnia főzelékeket.És már 4 hónapos kor után be kell vezetni a lisztes ételeket.A főzelékeket habard be,ne tápszerrel és ne minden főzeléket krumplival készíts.Csak így érheted el,hogy a baba minden ételt megegyen a későbbiekben is.
2010. jan. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Allergiás nagyon sok mindenre, nagyon csúnya ekcémája van, így csak 6 hónapos kor után kaptunk engedélyt a hozzátáplálásra. Akkor sinlaccal kezdtünk, és tettem bele neki almát, barackot,ill. ezek keverékét, sütőtököt-krumplit vagy krumplit-sárgarépát. De csak kis mennyiségben eddig. Még az alma is kiütötte, úgyhogy azt abba is kellett hagynom.
2010. jan. 25. 07:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fúúú, én nem is úgy csináltam, mint az első válaszoló, mégis mindent megeszik a babám... Most akkor mi van? Nagy a baj?? :-)

Ááááá, az ilyenektől kész vagyok. Én csak 7 hónaposan kezdtem hozzátáplálni és 1 évesen csak sinlacot és anyatejet kap (+ gyümölcs és főzelék, amiből az összeset megeszi, nagy évággyal).

Simán megfőzöd vagy párolod a zöldségeket, ahogy kell és a saját főzőlevével és beletett sinlac-kal pépesíted (turmixoláskor tedd bele). Mehet bele husi is ugyebár.


Nálunk is ekcémásak (3 gyerekből 2), szoptatás ideje alatt nem fogyaszthatsz tejterméket!!! És párásíts a szobában, nagyon sokat segít!

2010. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, köszönöm a segítségedet! Valahogy én is így gondoltam, de azért jó volt egy kis megerősítés.

Szerintem sem lesz semmi baja, hogy még csak most fog főzeléket kapni. Nekem csak 4 hónapig volt tejem, de az alatt is már kapott pótlást. Nem ettem/ittam tejterméket, persze csak mikor már rájöttem, hogy valószínű az üti ki szegényt.

Még egyszer köszönöm!

2010. jan. 25. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!