Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos kisfiam felfedez...

Három hónapos kisfiam felfedezte a tévét. Árt a szemének ha néhány percig nézi?

Figyelt kérdés
Nyilván nem akarom tévéztetni, nem leszóló válaszokat várok, csak hogy árt-e a szemének.
2008. nov. 13. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy ártana! Nézi a vibráló fényeket, persze nyiélván nem egész nap, de fél óra TVzés tuti nem árt! Meg egyébként a Tvzés sem árt, csak megfelelő képpen kell kivitelezni majd velük. Nem szabad arra használni, hogy legyen egy kis nyugtunk tőlük, hanem együtt kell velük ott ülni, megmagyarázni dogokat, ha kérdez válaszolni rá. Szóval sem most sem később nem ártalma s!
2008. nov. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlóan vagyunk,egyszerűen még ő lesz ideges, ha elfordítom a tv felől.Én azért nem akarom hogy nézze,mert ezeket a vibráló fényeket nem tudja úgy feldolgozni a kis agya,és szerintem a szeme sem tudja rendesen követni,szval én úgy vettem észre kicsit nyűgösebb lesz tőle,meg álmában ezek a képek visszajöhetnek amiket nem tudott feldolgozni,és nyugtalanul aludhat.Persze elég nehéz,mert a tv nálunk is sokat megy, de azért te is ha tudod próbáld kerülni,inkább zenét hallgasson.
2008. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Egyet értek az elöttem válaszolóval. Nekünk annak idején a védönö tanácsolta, hogy lehetöleg ne nézzük a TV-t, még akkor se, ha ö rá se hederít a képernyöre. Ezeket a vibráló, gyors képeket nem képes feldolgozni a kis agya, s ez által csak nyügösebbek lesznek, késöbb túl is pöröghetnek. Szerintem várjatok még vele! Az én kisfiam 3 éves, óvodás, naponta 15 perc TV nézést engedünk, de csak olyan meséket (úgymond ellenörzött), amiben nincs semmi agresszivitás.
2008. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!