Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat árt a tv 4 hónapos baba...

Sokat árt a tv 4 hónapos baba szemének?

Figyelt kérdés
Sajnos van néhány olyan szituáció,amikor nem tudom kivédeni,hogy ne lássa tvt és persze Ő nagyon bámulja.Ez nagy baj?
2010. dec. 3. 17:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Föként nem a szemének, hanem az idegrendszerének árt, amiböl késöbb komolyabb problemái is lehetnek. (Biztos lesz, aki elmondja, hogy NEKI nem lett, de ez azért nem érv.)

NEm tudom, hogyhogy nem lehet megoldani, hogy egy ilyen pici baba ne lássa a TV-t, ennyire lehetnétek tekintettel rá.

2010. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak szituációkról beszélünk, bizonyos helyzetekről mikor odatekint (mert ugye csak annál elképzelhető, hogy nem lehet kivédeni) akkor semmi baj nincsen.

Ha rendszeresen, mindennap nézi, leültetve elé akkor igenis ártalmas, és nem csak a szemére nézve.

2010. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
Igen, árt. Bár nem tudom ilyen tv-tek van, az 50 Hz-es nyilván többet árt. Nem tudsz takarót odatenni az ágyára, vagy elé, hogy ne lássa? De a legjobb ha kikapcsolod a tv-t :)
2010. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
Jajjjjjj....Már megint a sok okostojás anyuka.Ugyan mi baja lehet tőle?Nem lesz semmi baja.:)Már mindentől védeni kell ezeket a gyerekeket?Aki ezeket kitalálta az még nem nevelt gyereket.
2010. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Anett23, én már két immár nagykorú gyermeket neveltem fel, és most 17 hónapos a legkisebb, de már 18 évvel ezelőtt is tudtuk, hogy a televízió árt a kicsi idegrendszerének.

Azóta sokat fejlődött a világ, de nem hiszem, hogy ami egyszer ártalmas volt, az hirtelen hasznossá válik.

Lehet, hogy okostojás vagyok, de egy 4 hónaposnak semmi keresnivalója nincs a tévé előtt, mert még egy felnőtt embernek sem hasznos a televízió (legfeljebb információszerzésre, de ez ritkán érdekel egy 4 hónapost), nemhogy egy csepp babának.


És személy szerint engem jobban megdöbbent a te ugyan már, mi baja lehetne tőle felfogásod. De nyilván mindannyian okostojások vagyunk, akik hallgatunk a szakértő emberekre, akik kivétel nélkül károsnak tartják a televíziót, és te vagy az abszolút normális hozzáállású.

2010. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
Nem az volt a kérdés, hogy árt-e ha tv elé ültetik és folyton azt nézi. De egy gyerek részt vesz a család életében, és nem lehet mindent elzárni előle. Semmi baja nem lsez, ha néha megy a tv, mikor ő is ott van. Szerintem Anett sem arra gondol, és kérdező sem, hogy láncoljuk a gyereket a tv elé naphosszat. Nem lehet mindentől óvni őket. semmi baja nem lesz tőle, ha néha be van kapcsova, mikor ő is ott van.
2010. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
nem tudom miért kellett lepontozni azokat,akik írták,hogy árt.Igenis árt és nem a szemének,mert a mai tv-k már modernek,hanem az idegrendszerének árt a villózó fény.Akár epilepszia is kialakulhat.És igenis ki lehet védeni,hogy ne nézze a tv-t.Négy hónaposan még nem forgolódik,egyszerűen háttal kell tenni a tv-nek.Én addig tv-ztem,míg elkezdett forgolódni a fiam,azóta nappal be se kapcsolom.úgyhogy ha jót akarsz a gyermekednek,akkor ne rakd a tv elé
2010. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
háttal teszem a tvnek,akkor látja,ha az ölemben van.Sokat van pihenőszékben,az néha úgy áll,hogy látja,de mától ügyelni fogok rá,hogy ne lássa.A kanapén szokott feküdni,ha hason van látja,de semmi nem ösztönzi annál jobban,hogy minél tovább úgy maradjon,de így is kb 3 percig marad úgy és ezt kb 3szor csináljuk 1 nap.Ha a hátán van a kanapén,akkor meg addig erölködik,hogy teljesen kicsavarodik,hogy láthassa és elfordul oldalra is.A tv egész nap megy.Ha nem néz oda akkor is ártalmas?
2010. dec. 3. 19:29
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

Miért nem kapcsolod ki? A házimunkához és a gyerekkel való játszáshoz nem kell tévé.Rossz szokásokat alakít ki egyébként.Fel nem foghatom,miért megy egész nap a tévé.És jellemzően azok szerint nem káros,akiknél egész nap megy.

Aki szerint meg nem káros a tévé,az önigazolást keres. Vagy egyszerűen nem ismeri a mechanizmusát és olvasson utána.Itt volt nemrég egy kérdés,akinek 3.5 hónapos babája 1 órát néz tévét.Na az valami eszméletlen...

2010. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt a TV tényleg sugároz, másrészt a villogó fényváltozások (a képek egymás utánja miatt) terhelik az idegrendszert - és akkor is ha CSAK a fényeket látja, nem kell a KÉPEKET észlelnie, meg a hangok is megzavarják. A ygereknek szüksége van a csendre is ahhoz, hogy ne terhelje túl az idegrendsezrét a sok külös inger.

De egy felnöttnek sem tesz jót, ha állandóan megy a TV (az áramfogyasztásról nem is szólva), minden képpen jobb lenne, ha CSAK akkor kapcsolnátik be, amikor tényleg nézi valaki a müsort.

2010. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!