Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S.! Laboradatokhoz ért...

S. O. S.! Laboradatokhoz ért valaki? 37. hetet töltöm holnap, NST-n voltam reggel, minden rendben volt a szívhang meg a magzatmozgás értékeinél. A végén mért az asszisztens vérnyomást,140/95 lett, eddig soha nem volt ilyen magas.

Figyelt kérdés
Elküldött a dokim egy soron kívüli vérvételre, vizeletet is csináltak. Az értékeknél: negatív a fehérje, genny, urobilinogén, bilirubin, aceton, nitrit. Pozitív lett a cukor és vérnél. Vizelet glükóz 5,3 mmol/L. Vörösvérsejt 17. Reggel vittem Nst-re vizeletet, abban az asszisztens minden rendben talált. Ők mit néznek akkor benne??
2010. ápr. 13. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Két dolgot néztem valószínűleg. A toxémia gyanúját (annak a tünetei a magas vérnyomás, a fehérje a vizeletben és a vizesedés), de ez ugye kizárható, mivel fehérje nem volt a vizeletedben és a három tünetnek együtt kell meglenni, hogy toxémiáról beszélhessünk. A másik a vércukor. Úgy látom, hogy azzal sincsen olyan nagy gond, nincs mitől félned. Valószínűleg egy diétát fog azért javasolni a doki. De ez nagyon jó, hogy ilyen alaposan megvizsgálnak, nehogy baj legyen. Boldog babavárást!
2010. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Az 5,3 mmol/L-os érték vizelet glükóz néven szerepel az eredményen, nem vércukorként. Itt a normál értéket 0,1-0,8 között határozták meg, ehhez képest lett 5,3. Pluszjeles eltérés van mellette.
2010. ápr. 13. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyan már egy éve szültem, de a terhességem végén nekem is magas volt a vérnyomásom. Nekem 3 napra be kellett feküdnöm a kórházba, ahol 24 órás vizeletmintát néztek, vérvétel...stb. De nekem mindíg azért lett olyan magas a vérnyomásom, mert izgultam, és tudtam, hogy ha magas lesz, a szülésig bent kell maradnom a kórházban. Úgyhogy szerintem Nálad is ez van. Ne aggódj.
2010. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az nem túl jó, ha a vizeletben cukor van. Másodjára az NST-n láttad hogy nézte a vizeletet? Mert ha csak csepegtetett bele ezt azt, akkor ott csak a gennyet és a fehérjét nézték ( nálunk is így volt) A cukrot csak borszesz égős melegítéssel tudják nézni- és ha van benne akkor karamellizálódik. Ha így nézték és rendben találták, akkor oké. De ha nem volt melegítés akkor csak a másik kettőt nézték.

De a cukor vizelés és a magas vérnyomás együtt nem jó. De a fehérje szerencsére negatív volt, mert az is szokott társulni a másik két tünethez. A vérnyomást gyakran ellenőriztesd, de mivel már nagyon a végefele jársz, nem hiszem, hogy gond lenne.

2010. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!