Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet kivinni egy...

Mikor lehet kivinni egy ujszulottet?

Figyelt kérdés
Korababank van, tegnal hoztuk haza 2350 grammal. Mikor lehet kimereszkedni vele legalabb egy 10 percet setalni? (Tudom eloszor ablak nyitas). Es mikor fogadhat latogatokat? Mikor veheti mondjuk a nagyszulo a kezebe?
2019. júl. 15. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:

1960 és 2200 grammal hoztuk haza 3 hetesen a koraszülötteket a korhazbol (nem első gyerekek).


Őket másnap kivittünk egy fel órás sétára, erre rákérdeztem az orvosnal ő is így javasolta.


Szerintem egy hete voltak itthon, mikor először jöttek látogatóba anyosomek, de előtte voltunk már vele tesomeknal szulinapot köszönteni. Nagyszülő (anyukám) meg a kórházba kézbe vette.

2019. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt koraszülött a kisfiunk, ő szeptember végi, október elején hoztuk haza, 2 hetet javasoltak, hogy addig ne vigyük el otthonról. De az, hogy otthon az udvarra ne vigyük ki, az nem volt tilos, 1 hét után simán szabad volt, sőt, kifejezetten javasolták a napfényt, mivel születése után besárgult.

Tehát az udvarra ha nem fúj a szél, nincs rossz idő, simán kiviheted pár percre, de hosszabb sétát ne tervezz vele. A közeli hozzátartozók pedig, mint nagyszülők akár most is jöhetnek, de csak, ha semmilyen betegségük nincs, ami fertőző lenne. Tágabb rokonság, barátok pedig ráérnek 1 hónap után jönni.

2019. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hány hétre született? Volt mi szövődmény?


Az én babám éretten született, januárban, pont hidegben, mi azonnal kivittük, ahogy a hőmérséklet 0 fokot elérte, öt vagy hat naposan. De hát a kórházból is hazavittük, akkor is kivittük, aztán be a hàzba, 3 naposan.

Nagymama a kórházban, egynapos korában fogta meg először. Apja meg jó náthás volt, pont aznap bontakozott ki, amikor született (még nem tudta, amikor beöltözött a császárra, meg megnézte a babát, utána mondta, hogy furi az orra, reméli, nem lesz beteg). A babának nem lett baja.

2019. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Korababa, 2010 grammal jöttünk haza. Másnap, december 5-én már sétáltunk.
2019. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és hozzánk jöttek sorban a látogatók, akik természetesen még is foghatták.
2019. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

27.hetre szuletett, bpd-je van, rop2, es atesett 2 korhazi fertozesen az elso hetekben. De mar jol van:)

Akkor szerint hamar ki fogom vinni 5-10 percre a levegore, latogatokat csak par het utan. Koszonom a valaszokat

2019. júl. 15. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom elmondták, de leírom: a bpd miatt nagyon óvd a füsttől! Cigi, autó, tűz.. Nagyon káros neki! Akár az utcán is beszívhatja.
2019. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, mondtak. Mi nem dohanyzunk es szerencsere senki se a csaladban, de azt nem tudom higy lehet kivitelezni hogy majd idovel ha kimegyunk setalni a kipufogofusttel ne talalkozzon🤔 de nagyon fogom ovni őt :)
2019. júl. 15. 21:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén 2350 grammal hoztuk haza a kisfiúnkat a kórházból, szintén korababa. Orvosi engedéllyel másnap magamra kötve már kinn voltunk az utcán, boltba, mindenhol. Akkor 2 éves volt a nagy, Vele jövünk-megyünk természetesen. Család fele jött aznap mikor hazahoztuk, Anyósomék másnap. Megfoghatta bárki. Én mondjuk laza vagyok ilyenekben, minden rendben volt Vele. Már 10 hónapos és nagyobb, mint a lányunk 1 évesen:).
2019. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!