Fel akar állni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiam.9,5 hónapos, nem mászik, nem ül, csak kúszik. Ma folyamatosan fel akar állni, és fel is áll, bár meg nagyon ingatag. Járunk konduktorhoz, mert laza izomzatú, az ortopéd doki is ezt mondta. De azt is, hogy nincs semmi baja, barmit meg tudna csinálni, ha akarná. Most mit tegyek? Hanyatt veti magát, mert elengedi azt, amibe kapaszkodik. Ti hogy csináltátok? Ott voltatok non-stop mögötte? Hogy tanítsam esni, ha meg nem ül? Ma, ha a férjem nem nyúl alá a jarólapba vágja a fejét. Köszi a válaszokat.


2019. júl. 18. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Habtapi volt mögötte

2-3 koppanás után megtanulta h a fejét tartani kell..

Aztán megtanult leülni is


(7 hós volz)

2019. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy volt mint ahogy az első írta. Nem tudsz minden pillanatban ott lenni. Meg kell tanulnia esni.
2019. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is tud allni sot lepegetni a but8rok mellett na de ülni.... Az neki nem izgi. Ugyan ezt csinalta kb másfél hetig. Mutogattam neki szepen h a fenekere pottyanva jojjon le. De igen addig ott állttam mellette. Engedem kicsiket esni de ez tenyleg életveszélyes volt.Megtanulta csak azota ujabb 100 helyen felall ami meg veszelyesebb xd mutogasd neki szepen olyan gyorsan tanulnak
2019. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nappaliba vettünk egy nagy játszószőnyeget 180x200 azt vittem magammal a lakásba mindenhova ahova mentünk, azon nyugodtan eshetett ,nem volt koppanás.Tényleg nem tudsz minden pillanatban ott lenni, másrészt olyan gyorsan történik minden, hogy ha ott is vagy sem biztos, hogy elkapod(nálunk volt ilyen is).
2019. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy beutalisan hangzik, de nehany eses utan megtanulnak egyreszt leereszkedni is, masreszt “jol” esni.

De az eses gyakorlatilag hozzatartozik a mozgasfejlodeshez es ha mindet kivedi az ember, vagy mindig puhara esik a baba, akkor az rogzul benne, hogy nem baj, ha elvagodik.

A ket nagyobb gyereknel mar nem emlekszem hogy volt, de a legkisebb nehany hete kezdett felallni, meg feiss az emlek.

Ugyan o mar ulni tudott es utana allt fel, de az elso heten allasbol nem igzan tudott leereszkedni es sokszor hatra/oldalra esett.

Igyekeztem olyan helyisegben tartani, ahol nem tud ugy hatraesni, hogy pl lepcso van mogotte, amin nagyot csattan.

Inkabb a nappaliban, babaszobaban voltunk tobbet, ott vastagabb szonyegek vannak, a dohanyzoasztalt oldalra huztam, stb. Tehat ha esik, akkor legalabb viszonylag balesetmentesen.

Tenyleg sokat zakozott, de a masodik heten mar alig es ha esett, akkor is ugy, hogy a karjaval oldalra mar tamaszkodott eses kozben, vagy ha hatra esett, akkor huzta, emelte elore a fejet, igy a feneke ert eloszor le es nem a feje koppant.

Harmadik heten mar szinte soha nem esett, ha elfarad, vagy mashol van dolga, akkor gyonyoruen leengedi magat.

2019. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Be fogja vágni a fejét a járolapba, mint minden gyerek. Nagyon parás anyukáknak esetleg van kutacsvédö sapka.
2019. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

"Nagyon parás anyukáknak esetleg van kutacsvédö sapka."


Tudod, hogy HOL VAN a gyerek kutacsa??? Meg hoyg MELYIK részét üti be?

Ugyanis a kutacs a fejtetön van, esésnél meg a fel hátsó része koppan oda - szóval semmi értelme sincs, csak a gyereknek kényelmetlen meg fölösleges.

2019. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2019. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van hátsó kutacs is.

[link]

2019. júl. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7 ez a neve, okoska!
2019. júl. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!