Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes lejjebb tenni a...

Mikor érdemes lejjebb tenni a kiságyban a fekvő rácsot?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos, többen mondták már, hogy tegyük lejjebb, mert kibukfencezik az ágyból. Én ezt egyelőre nem tudom elképzelni, de lehet ők gondolják jobban, nem tudom. Még ülni sem tud, kúszni is csak most kezd, az átfordulás sem megy még neki igazán. Oldalra fordul, a kiságyon lévő játékokkal szokott játszani, meg néha belecsimpaszkodik a rácsba. Ha hasal (én fordítom hasra) is kifelé nézelődik, a rácsokat fogja, de én semmi jelét nem vettem észre, hogy képes lenne kiesni. Mit tanácsoltok, mit tegyünk? A biztonság kedvéért lejjebb tegyük a rácsot vagy még felesleges, csak a mi dolgunkat nehezítjük meg avval, hogy le kell majd érte hajolni? Persze előbb-utóbb azt kell, de már most?

#kiságy #kiesés #fekvő rács
2019. júl. 19. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Több fokozatban lehet állítani. Nem kell teljesen levenni, elég annyira, hogy ne tudjon átbukni rajta. Ha már kapaszkodik a rácsba, én levenném, mert inkább hajolgatok, mint egyszer zuhanjon egy métert a gyerek.
2019. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Még ráérsz. Elég akkor, amikor először négykézlábra áll magától.
2019. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak két fokozatban lehet használni ezt az ágyat.
2019. júl. 19. 21:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom előbb húzta magát állásba a kiságy rácsain, és csak azután ült fel, mászott, kúszott. A mászás majdnem ki is maradt nála. Minden gyerek más, neked kell érezni, hogy veszélyben van-e, vagy sem. Nálunk már rács sincs, de így is rakok polifoamot a szőnyegre, ha esetleg leesne, ne legyen csonttörés.
2019. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire van magasan?


7 hónaposan raktuk legalulra

4 hósan már középen volt, mert a miént 3 fokozatos



Amikor tud forogni és eléri a szélét ha nekidől oldalt, akkor sürgősen le kell ereszteni.


Lányom 6 hósan felhúzta ülésbe magát.

7 hósan mászott, felállt kapaszkodva...



Úgyh., ha magasan van a 2. állás, akkor sürgősen eresszétek le.


Az első héten fura és nehezebb, aztán hamar megszokja az ember.

2019. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Amikor már a baba fel bír állni.
2019. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen babafüggő. Nagyobbik lányom 8 hónaposan már kapaszkodva állt,amikor négykézlábra tudott állni és a rácsot használva próbálgatta magát felhúzni, akkor tettük lejjebb.

Kisebbik lányom most 8 hónapos, kúszni se tud még, sem ülni, forog,próbálgatja a négykézlábat, semmi jele hogy fel tudna kapaszkodni a rácsokban. Igy ő még marad magasan.

2019. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Ez most komolyan kérdés? A gyerek biztonságáról van szó...
2019. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 fokozat van. 5 hósan felült akkor lejebb raktam. 6 hósan felállt akkor raktam teljesen le
2019. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam, két fokozatban lehet használni ezt az ágyat. Legalul és ahol most van, úgy kb. középtájon. Tehát annyira nincs magasan. Gondolom, a több fokozatú ágyaknál ez lehet a második.
2019. júl. 21. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!