Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet még változtatni egy...

Meg lehet még változtatni egy 5 napos baba nevét?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de 5 napja született a kisfiúnk. Egész terhesség alatt vitáztunk a férjemmel mi legyen a neve, mert ő a saját nevét akarta, nekem mef egy név sem tetszett úgy igazán. Aztán találtam egyet ami nekem nagyon megtetszett. Végül párom nevét kapta és második névnek amit én akartam. De egyszerűen kiver a víz amikor kicsi Sanyikának hívják. Nem bírom megszokni. Kórházba is már gondolkoznom kellett hogy, na most mi is a neve. Mert azt a nevet írom, mondom előbb amit én akartam adni neki.. Hozzá lehet valahogy szokni? Vagy meg lehet még ezt változtatni hohy, a másik név kerüljön előre?

2019. júl. 22. 23:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Meglehet persze de szerintem inkabb szokj hozza. A korhazban amikor kerdeztek akkor kellett volna normalisan elmondani ahogyan akartad es nem most. Mindenki igy szokta meg, jobb ha marad. Amugyis aranyos,nincs ezzel baj
2019. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Te hívhatod a második nevén, sőt, bármilyen más néven is. Hívhatod például Dzsokinak vagy Rokibalboának. A hivatalos névváltoztatás 10 ezer forintba kerül, a következő viszont már 50 ezerbe, és leghamarabb 5 év eltelte után van rá lehetőség.
2019. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
Sándi, vagy simán Sándor esetleg? Alex meg már teljesen más név, az a külföldi verzió. Asszem, hogy lehet, hogy inkább a második nevén kéne megszólítanod; de akkor apukával egyeztetve, hogy ugyanúgy hívjátok ők, ne zavarjátok össze; de persze el lehet neki mondani, hogy mind a kettő az ő neve. :) Amúgy ismerek egy Sándort még, aki Sada, meg egyet, aki Sansza:):) De lehetne pl Sasa is:) [Így, magyarosan kiejtve gondoltam, lehet akár Szásá is, ilyen angolosan vagy oroszosan, hogy Szása:) vagy nemtom:)] De egyébként, ha tényleg nem tudsz megbarátkozni ezzel a névvel, akkor érdemes lehet cserélni. Nemtom pl a második néven hívását el tudnád-e képzelni hosszú távon. AMúgy mégegy, hogy ismerek olyat, aki a második keresztnevét használja szerintem eredendően. Így szebb a nevek sorrendje a hivatalos papírokon, viszont a második keresztnevén szólítják.
2019. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a gyereket Kovács Sándor Olivérnek hívják, még nem kell kötelezően Sanyikának lennie, lehet egész életében Olika, csak apukával egyezz ki. Oviban/suliban jelzitek, hogy a második nevét használja, kész.
2019. júl. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Én is a második nevemet használom és használtam világ életemben. Hál' Isten hogy a szüleim ezen kezdtek el hívni és nem a másik borzalmon. Szerintem a gyereked is valószínűleg hálás lenne 10 év múlva, ha nem Sanyinak hívnátok. (Elnézést az összes Sándortól, aki ezt olvassa. Ez személyes vélemény, teljesen oké ha nektek tetszik a nevetek.)
2019. júl. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Elég gáz hogy a férjed kierőltette, hogy akkor is a saját nevét örökítse..
2019. júl. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
5ös, szerintem meg ezerszer inkább egy Sándor mint egy Benett vagy Noel esetleg Levin :-D
2019. júl. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk hasonlóképp a férjem ragaszkodott, hogy a saját nevét kapja a fiunk, és én választottam második nevet. (Bár én nem bántam különösebben, tudom, hogy ez a férfiaknak fontos.) Aztán amikor megszületett, magától mondta a férjem, hogy használjuk inkább a második nevet, mert zavaró, hogy ketten vannak ugyanazon a néven. A másodiknál már tudatosan így választottunk, egy nagyszülőktől örökölt név, és egy különlegesebb, és a másodikat fogjuk használni.


Szóval ennyi, mindig hozzá kell tenni, melyik nevet használjátok, és kész. Néha vannak belőle vicces szituk, a múltkor a védőnő (először voltunk nála) elkezdte az első nevén szólítgatni, és mivel nyilvánvalóan füle botját sem mozdította a gyerek, kérdezte, süket-e.

2019. júl. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Ismerősék megváltoztatták, adtak neki egy második nevet az apja neve mellé, és mindenki úgy hívja a kicsit. 20ezer volt nekik idén változtatták.
2019. júl. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem anyakönyvezték, akkor nyugodtan. Azt úgyis nektek kell intézni. Kb mindegy, mi szerepel a kórházi papíron.

De ha megkapta az általad kívánt nevet is, akkor mit akarsz rajta változtatni? Hívd úgy, aztán ennyi.

2019. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!