Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány napos/hetes/hónapos...

Hány napos/hetes/hónapos kortól ihat egy baba alpro mandula tejet? Egyáltalán mit ihat egy újszülött?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két kérdésem lenne. Az egyik, ihat e egy újszülött simán magában alpro tejet? Akár a szójás, akár a mandulás változatot? Ha kicsit messzebbre szeretnék menni, akkor vaníliását mikor ihatna? Ha nem ihatja a natúrt sem, akkor el tudnátok nekem mondani, hogy miket ihat egy újszülött és mikortól? Vizet ihat egy napos korától? És teát? A tea alatt mit értsek? Picwick filteres lefőzött teát? Milyen ízűt? Bármilyet? Mit ihat még? Segítsetek ebben légyszi
2018. febr. 11. 16:23
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
89%
Anyatejet, babateát, vizet ihat csak. Szójás és egyéb vackokat később sem.
2018. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Közben rákerestem a HIPP babateákra, ott is 4 hónapos kort írnak. Akkor most ihatja születéstől kezdve, vagy csak 4 hónap után?
2018. febr. 11. 16:32
 3/47 anonim ***** válasza:
89%
Ihat babavizet, forralt vizet lehűtve, Mecsek babateát, anyatejet vagy tápszert és ennyi. 2 gyermekem van, a hozzátáplálásig még nyáron is csak anyatejet kaptak. Vizet és a teát sem itták meg. Alpro tejeket 2 éves kora körül, mert allergizál minden összetevője. Ha vegán gyereket akarsz nevelni, akkor kérd ki orvos, dietetikus véleményét.
2018. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
90%

Ujszöttnek mandula tej pickwick tea??

Te valami örökbefogado vagy, vagy egy ferfi?



Anyatej, tápszer, nagyon max babaviz de ez utobbi ásványianyagtartalma sem ujszulottnek valo.


Lesz még itt ételallergias kérdés is később ha valaki ennyire nincs képben.

2018. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok képben, ezért is tettem fel a kérdést. Az alpro tejet azért kérdeztem, mert pont mindenre érzékenyeknek és allergiásoknak van kitalálva, olyanoknak, akik nem ihatnak igazi, rendes tejet. A picwicket meg azért, mert ha nekem valaki azt mondja, hogy tea, akkor én arra gondolok, hiszen azt ismerem. Mindannyian azt írtátok, hogy anyatejet ihat és/vagy tápszert, de pont emiatt tettem fel a kérdést, hogy mit ihat ezeken kívül még? Nehezen hiszem el, hogy csak az ennivalója az innivalója, és aki nem tud szoptatni? Annak csak tápszert ihat a babája? De meddig?


Egy valaki írta a mecsek babateát, neki köszönöm, végre egy alternatíva.

2018. febr. 11. 16:45
 6/47 anonim ***** válasza:
86%
Fél évig csak anyatej, rosszabb esetben tápszer. Ne tedd tönkre a gyomrát!
2018. febr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
75%

Igen, csak tápszert.


Inkább keress egy kicsit utána, olvass el egy gyereknevelésről szóló könyvet, vagy kettőt, sokat segít amúgy.


Az alpró és egyéb moslékok pedig annak való, akinek már szétcseszték a beleit és nem tud mást inni, meg a divatallergiásoknak (vö. glutén- és kazeinpánik).

2018. febr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
75%

De akkor sem egyből a mandulával kezdesz, ami allergizál, édes Istenem, hanem rizstejjel, de ott is csak a simával, nem a vanilliás meg egyéb ízesítésűvel.

Én 6 hos korában adtam neki kicsit, mert nem itta se a tejitalt, se tápszert és már megkezdődött a hozzátáplálása rég.


De ha a tied akár anyatejes, akár tápszeres, akkor is a megfelelő korban a tejital, amit direkt babáknak árulnak. Nem az áruházi felnőtt tejet értem alatta. Semmi szüksége egy pár hónaposnak ezekre a löttyökre, főleg nem a mandulára.

Remélem diót és mézet sem adsz neki, mert azok a legallergizálóbbak.

2018. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék olyan könyveket olvasni, akiknek az írója 5 évvel ezelőtt lett író. Igazi tapasztalatokra, emberek válaszaira vagyok kíváncsi. Mindenki nyugodjon meg, nincs gyerekem, nem is lesz, ez csak egy kérdés, nem fogok senkit tönkretenni. Akkor régen mit adtak inni a gyereknek, mikor mondjuk még nem volt tápszer? Vizet a csapból nem ihat? Vagy akkor babavizet? Ahogy valaki írta. Ha mindig tápszert iszik, amikor csak szomjas, akkor hogy nem hízik el?
2018. febr. 11. 16:54
 10/47 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha 4 hónapos kor van ráírva szted lehet elotte? Sztem logikus h nem..
2018. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!