Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet még változtatni egy...

Meg lehet még változtatni egy 5 napos baba nevét?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de 5 napja született a kisfiúnk. Egész terhesség alatt vitáztunk a férjemmel mi legyen a neve, mert ő a saját nevét akarta, nekem mef egy név sem tetszett úgy igazán. Aztán találtam egyet ami nekem nagyon megtetszett. Végül párom nevét kapta és második névnek amit én akartam. De egyszerűen kiver a víz amikor kicsi Sanyikának hívják. Nem bírom megszokni. Kórházba is már gondolkoznom kellett hogy, na most mi is a neve. Mert azt a nevet írom, mondom előbb amit én akartam adni neki.. Hozzá lehet valahogy szokni? Vagy meg lehet még ezt változtatni hohy, a másik név kerüljön előre?

2019. júl. 22. 23:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem a második nevét használjátok? Meg kell beszélni hogy úgy hívjátok és kész. Az én fiam második névként kapta az apja nevét - az első nevén hívjuk. A lányomnak viszont a második nevét fogjuk használni ha megszületik, mert ugyanarra a hangra végződik mint a vezetékneve, ezért jobban hangzik egyben ha közé teszünk egy másik keresztnevet.

Szóval ilyesmi miatt szerintem nem kell megváltoztatni a nevét, hanem ti szólítsátok a második keresztnéven és kész. Aki "kicsi Sanyikázza" arra rá kell szólni hogy ne úgy hívja.

2019. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha nekem ennyire nem tetszene a gyerekem neve, és kiverne a víz attól ahogy hívják, akkor bizony megérné azt a 10 ezer forintot a névváltoztatás. Persze mindent meg lehet szokni, csak nem mindent kötelező. Ha van rá mód hogy javíts a helyzeten akkor pláne nem a megszokás mellett döntenék. Persze ez személyes vélemény, én olyan vagyok hogy ilyen helyzetbe nem tudnék se belenyugodni, se megszokni, mindig zavarna, 2 nap múlva, 2 hónap múlva, 2 év múlva. Én nevet valtoztatnek de apukaval közös megegyezés alapján.
2019. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
47%

Ezért teljesen felesleges a két keresztnév. Ha mindenkire rászóltok, hogy a Sándort ne használja, akkor meg minek?! Ez egy név, arra való, hogy valakit így hívjanak. Totál elveszti a funkcióját.


Én megváltoztatnám, és egy keresztnév maradna csak, amit MINDKÉT szülő egyaránt elfogad.

2019. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
Igen, és az ilyesmit nem ártana lemeccselni még a szülés előtt. Mert így valószínűleg csak a hormontúltengés következtében hisztizik a kérdező.
2019. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Mi a második neve?
2019. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából az egész terhesség arról szólt, hogy én keresgéltem a neveket ő meg az összeset leszólta. Aztán megindult a szülés, és mivel két fájás közt kérdezte az orvos a nevét nem tudtam hirtelen mit mondani.. De férjem már "betanította" a nagyot is hogy, ő a kis Sanyika.. Hát örülök neki.. Hozzá lehet valahogy szokni?.. Vagy mit csináljak? Tényleg úgy kell hívjam a gyereket ahogy nem akarom hogy hívják..
2019. júl. 24. 10:41
 17/21 anonim ***** válasza:
A nagynak ki vàlasztott nevet? És ennek a gyereknek mi a második neve?
2019. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Már bocs az őszinteségért, de én ebben a helyzetben nem látok problémát a férjed makacsságán kívül, hogy márpedig Sanyikának kell a gyereket hívni.

A férjed eleve tudta, hogy te nem szeretnéd ezen a néven szólítani, az pedig nem igaz, hogy a kétmillió adható férfinévből (elnézést a túlzásért) egy sem tetszett neki. Adhattátok volna második névnek a Sándort,de az,hogy melyik nevén szólítsátok, közös megegyezéssel kellett volna történnie, annak mi értelme van ha két neve van, de úgy is azt használjátok amit ő akar? Én erről beszélnék a férjeddel.

2019. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mi lett a sorsa szegény Sanyikának?
2019. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Végül Sacinak szólítjuk. :) Tudom, hogy inkább a Sarolta becézése. De ez viszont tetszik nekem is, páromnak is.
2019. júl. 28. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!