Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Vonatozni babakocsival lehet?

Vonatozni babakocsival lehet?

Figyelt kérdés
9 hónapos babám van, Budapest mellett lakunk egy kisvárosban. Egyszerűen halálra unom magam itt,még baba mama klub sincs, Pesten meg olyan jó babás programok vannak. Viszont a forgalmi vizsgám nincs még meg, így marad a vonat. Alacsonypadlós nem jár erre csak a sima régi típusú. Egyedül tudok ugyan babakocsizni? Mi erre a szabály? Elférek? De pl Kőbánya Kispesten sincs lift sem a vonatnál, hogy megyek fel? Van itt valaki aki babakocsival ment vonaton?
2019. okt. 1. 09:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%
Semmilyen szabály nem tiltja a babakocsival vonatozást, kivéve a józan paraszti észt.
2019. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
Mi mentünk babakocsival sokféle vonaton, de ha nem vagy elég erős, kell segítség, és egy annyira keskeny kocsi (mi anno le is mértük :D), ami felfér. Ma már lehet kapni extra könnyű (4-5 kg), és vállra akasztható kocsikat is. Hordozás is szuper dolog, bár nekem azt nem bírta volna a hátam egész napra, meg a kocsira jól rá lehetett aggatni minden cuccot is :), de kombinálni is lehet a kettőt pont ilyen lépcsős helyzetekre. És hát szabad vagy sem, a mi gyerekeink jókat aludtak a babakocsiban a vonaton, és ha nekünk nem is jutott hely, így legalább nekik igen, és senki nem szólt érte.
2019. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
27%

Off

Nem Magyarorszagon élek. Múltkor vonattal utaztam. Egyik megallonal egy mozgássérült nő szállt fel, elektromos tolókocsival. Hogy feljusson, a kalauz -vagy nem tudom mi a neve, vasúti dolgozó volt, de nem a vonatrol- egy kis mobil liftet vitt oda, arra gurult ra a no a kocsival, az felemelte, aztan be a kocsiba. Két állomással később szállt le: a kocsival már várta egy ugyanolyan dolgozó,ugyanuyg kis lifttel mint aki felszállni segített neki, gondolom értesítve lett, melyik kocsihoz kell a segítség.

2019. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom hol laksz pontosan, köki nyugatiból kiindulva, ha a monori vonalon valhol, ott irtó szük az ajtaja azoknak a magas szerelvényeknek, nem tudom hogy lehet arra egy babakocsit feltenni.

Hordozd inkább.

2019. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Monori vonal, igen.
2019. okt. 1. 13:22
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Magas vonatra beszereznék vallra akasztharó pár kilós, kicsire csukható kocsit. Mikor jön a vonaty baba ki, kocsi összecsuk, vallra, aztán felszállsz. Leszállásnál ugyanez. Lenn vagytok, kinyitod azt gyerek bele. Nem olyan nagy tudomány. Napi szintrn buszozok, valamikor szép nagy magas ikarusra, vagy mercire kell feltenni a kocsit, nekem mindig van valaki, aki segítene. Ha nem lenne, nem szégyellek segitseget kerni.
2019. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a hozzászólásokat. Venni egy csatoshurcit? Hátra teszed aztán oda mentek ahová akartok. 9 honaposan a hátadob még tök könnyű ❤️
2019. okt. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Szintén Pest mellett lakom, csak a szolnoki vonalon. Ugyanazok a szörnyű csíkos vonatok járnak itt is, mégis heti 1-2 alkalommal bemegyek a gyerekkel Pestre fél éves kora óta. Hordozni sosem tudtam sajnos, üvöltött minden típusban. Így vettem egy vállra akasztható kocsit, ilyet:

[link]

Azóta ezzel járunk, nagyon jó! Nagyon könnyű, kicsi, keskeny, a gyerek szereti. Amúgy nem mindig csukom össze (pl.alszik a gyerek) eddig még mindig segítettek. A lépcsőn egyedül is elbírom, pedig már 14 kiló a fiam (19 hós) Egyedül a vonatra fel-le rakáshoz kell segítség, ha nincs összecsukva. Ne ülj otthon emiatt.

2019. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, valamit venni fogunk mert a jelenlegi babakocsi mint egy tank akkora. A hordozó se rossz, de hosszabb távon járkálva nem túl nehéz? Még nem próbáltam, így nem tudom. Ez a vállra tehető kocsi szimpatikus.
2019. okt. 1. 15:00
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
19: én 3,5 éves koráig hurciztam a hátamon a fiam, akkor 15jg volt. A megfelelő hordozóban mindenkinek a lehető legkényelmesebb megoldás.
2019. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!