Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Valaki felvilágosítana autósül...

Valaki felvilágosítana autósülés témában?

Figyelt kérdés
Most nőjük ki az autóshordozót, 7 kg a gyerekem. Milyen márkájú a jó, biztonságos, tágas, kényelmes, izofixest érdemes-e? Miért van ennyi féle súlykategória? Mi a különbség pl egy 0-18 és 9-18 -as között? Hány ülésre lesz szükségem összesen? Köszi.

2019. nov. 30. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Megoldhatod eggyel és hárommal is.

Ha van az autóban isofix csatlakozási pont, akkor érdemes olyat venni.

Olvasgass teszteket, aztán pénztárca függvényében tudsz választani. Érdemes pl. eBay-en is szétnézni, szállítással együtt is olcsóbb sokszor kintről ugyanaz az új ülés.

2019. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első jól összefoglalta.


Súly:

Nyilván egy 0-18hós nem lesz annyira biztonságos, mint egy szűkebb súlyhatárra rendelkező.

Hiszen anatómiailag egy 3 kg-os baba és egy 18 kg-os 2,5- 3 éves nem ugyanolyan. Más védelem kell nekik.


De szűkítővel megoldható, így akár 2 üléssel is ki lehet bekkelni...

De jobb, amennyiben a pénztárca engedi, ha minnél több ülése van..

2019. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az adac és öamtc teszteket néztem át és ebből választottam, nem a legolcsóbbak, de szerintem fontos, hogy jó legyen az ülés és le legyen tesztelve. Van olyan is, ami 9-36 kg között van, de nem ajánlják, mert nem lehet jó egy kisbabának és egy iskolásnak is ugyanaz az ülés, van hozzá szűkítő, de nem az igazi, mi 9-18-at vettünk és majd 18-36-ot fogunk. Nekünk britax römer van, ha van isofix az autótokban akkor olyat kell venni, ami isofixes.
2019. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van, érdemes minél szűkebb súlyhatárút venni, annál biztonságosabb, hiszen jobban megfelel a gyerek adottságainak, nem kompromisszumos megoldás.


Nekünk egy 0-25ös Espiro Delta van, de hiába nullás, újszülöttet nem tennék bele, és 25 kgosan már kicsi lesz neki. Szóval ez inkább egy 9-18asnak felel meg, abban a súlytartományban ideális, a többiben kompromisszumos.


Érdemes isofixeset venni, ha az autóban van.

2019. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi nekünk is az isofix és a biztonság volt a legfontosabb, de kinéztunk egy kangaroo ülést, amibe beletettuk a gyereket és nem ült benne jól. Aztán néztünk egy joie versot ami annyira tökéletes volt amennyire lehet, meg is vettük. Hazafele nem abban ült hanem a hordozóban. Következő alkalommal beakartuk kötni az 5 pontos biztonsági övvel és nem tudtuk kihúzni annyira hogy be tudjuk kötni. A férjem visszavitte és az eladók se tudták jobban kihúzni.

Sajnáltam mert nagyon jól ült benne és ki is látott a hátsó kis ablakon.

Aztán elmentünk néztünk egy jóval olcsóbb kategóriát és drágábbakat is de nem volt nagy bolt így nem volt nagy választék, ott azért nem vettünk mert a hátánál majdnem mindnek kemény volt a védő ellenére, nagyon kitapintható volt.

Így maradt a drágább.. cybex.

2019. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!