Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mire kell figyelni babakocsi...

Mire kell figyelni babakocsi választásnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Első gyermek, így teljesen tanácstalan vagyok. Annyi féle van már, hogy nem tudom mit is kellene néznem.


Mi a praktikus?

Megéri a 3 az 1-ben vagy nincs különbség ha 2 az 1-ben típust választunk és külön egy hordozót?

Milyen a "jó" kerék?

Néhány kérdésnél láttam, hogy XY típusnak nem jó a kosár része. Mitől lesz jó vagy rossz? Milyen egyéb szempontokat érdemes figyelembe venni?


Mi az ár ami alatt/felett már nem éri meg nézni?


Illetve +1 bónusz kérdés: uniszex színek? Aki több gyermeket tervez, és semleges színt választott milyen szín mellett döntött?


Minden tanácsot szívesen fogadok! Köszönöm a segítséget!



2020. ápr. 21. 03:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy mondom:kinek mi?

Példád a kosár.. nekem nem releváns, mert sosem megyek babakocsival bevásárolni


Tehát meg kell nézni mire használod


sokat mentek vele?

Város-falu?

Sík terep, emelkedős?

Kertes ház? Társas?( emeletre vinni kell?.. vab lifit, befértek majd a kocsi apa-anya és esetleg a 2. Gyerek?)

Milyen magasak vagytok? Állítható a tolókar, vagy nem túl alacsony maga a kocsi?


Autóval mentek zömében valahova ahova kell a babakocsi? Vagy csak otthonról gyalogosan?

Bevasárolni szimlán babakocsival fogsz-e.

Terveztek 2. Gyereket? Mekkora korkülönbséggel?


Jah és az egyik legfontosabb. Mekkora a keret rá.

Ezek mind szempontok.



Mert terepviszony a kerekméretet befolyásolja / nagy kerék viszont a kocsi súlyát növeli/

Lakhely, hogy kelle sokat cipelni, akár gyerekkel.

Nekem 15 kg a kocsim a mózessel. 2 hós a pici 6 kg.. 21 kg-ot tuti nem tudnek felvinni emeletre úgy, hogy a 1,5 évesem sem biztonsággal közlekedik a lépcsőn. De nem is kell, mert kertes ház 2 lépcsőfokkal a teraszra.


Tesókorkülönbség.

Eleve testvérkocsivá alakíthatót venni, vagy olyat amore lehet fellépőt venni, vagy ez nem szempont?



Utóbb már külön vennék hordozót. Rengeteget használtuk.


Barna mellett döntöttünk

3 in 1

A sportot kb sosem használtuk

De a mózest is utálta a nagyobbik., de ő háton nem maradt el.

A kicsi nagyon szereti viszont eddig / ő 2 hónapos csak/


Ezen felül vettem 2 fekete sportkocsit. Ezek kicsire csukhatóak, könnyűek ( 5 kg alattiak)

A 1,5 -2

Évesem abban alszik minden nap szinte du.

2020. ápr. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jól összefoglalta. Én csak annyit tennék hozzá, hogy:

kerekek - sokan abban a tévhitben élnek, hogy terepre kizárólag a felfújható lehet jó. Ez úgy marhaság, ahogy van.

A kerék felfüggesztése, a rugózás számít a legjobban. A felfújható sérülékeny (persze vannak már ebből is defektmentesek).

Jó rugózással kisebb kerekű kocsi is jó választás.

Pl: a cybex-nél nagyon figyelnek erre.

Még valami: hagyományos vagy kagylós sportrész.

A hagyományosnál a támla és a lábtartó külön állítható és amennyiben teljesen vízszintesen fektethető, akkor újszülött kortól megfelelő.

A kagylós egyben mozog, ez azt eredményezi, hogy "fekve is ül" a gyerek. Amennyiben az ülés mélysége még nagy a gyereknek, akkor azért kényelmetlen, ha pedig már túl lóg a térde, akkor azért. ;) Az első gyerekem annyira utálta, hogy aludni se tudott a sportban, csak miután lecseréltük egy hagyományosra. Egy előnye van a kagylósnak: nem "folyik le a gyerek a székről", akkor se ha valamilyen probléma miatt nem tudja tartani a hátát. Ez beteg gyerekeknél szempont.

A súly nagyon fontos, ha kicsit is cipelned kell.

Első kocsinkat online 8 kilónak hirdették cakkompakk. Átverés volt, csak a váz volt annyi. Mózessel már 12 volt. Nos a gyerek pedig 8 kiló 4 hónaposan. Plusz téli "menetfelszerelés", naponta cipelhettem 20+ kilót fel-le az emeletre. :/

2020. ápr. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem vennék 3az1bent. A hordozó nem arra van, hogy abban tologassa az ember, nem jó a pici gerincének, annyit legyen benne, amennyit muszáj. A mózest vagy szereti a gyerek vagy nem, ez lutri. Ezek a kocsik dögnehezek. Kb 1 éves kor után megjelenik az igény, hogy kellene egy könnyű sportkocsi. Pedig azzal az ígérettel vetették meg újonnan, méregdrágán apucival, hogy ez végig jó lesz.


Felfújható kerekűt sem vennék. Baromi könnyű amúgy, de amint elromlik, csak a szívás van vele. Amúgy még a kerék mérete sem garancia önmagában semmire. Oké, hogy áttolod mindenen, de a gyerek attól még felébred minden buckára.


Vennék egy olcsó, esetleg használt 2in1t, ami egyben mózes és sport. Aztán amikor azt kinövi, vennék egy könnyű sportkocsit.

2020. ápr. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Kupolából megéri a nagyobbat választani, mert minden időjárási körülmények között jól jön. Véd a széltől, esőtől (ha elég nagy, még esővédő se feltétlen kell - nekünk a sporthoz nincs, de egyszer se ázott meg, az esővédő alatt ugyanakkor befülled a levegő), naptól - napernyővel bohóckodni vacak.

Második gyereknek se nem 3in1-et, de nem is 2in1 - et, hanem egy "sima" travel system kompatibilis sportot vettünk. Azaz igény szerint vehettünk volna hozzá mózest és minőségi hordozót is. Egyébként nem olyan rossz az, ha a hordozó csatlakoztatható. Igaz, hogy nem egészséges hosszú távon abban tologatni, de a karodon cipelni a hordozóval együtt a gyereket rövid távon se kényelmes. Persze aki kertesben él, ez annyira nem szempont, de mi pl: a háztól csak messzebb tudunk parkolni illetve orvoshoz is úgy mentünk, hogy csak a klinika előtt lehetett megállni, onnan pedig még 5-10 perc az épület.

Amit vettünk megfordítható és teljesen vízszintesen fektethető, így újszülött kortól használható. 2 hónapos volt, mikor vettük és tökéletes volt. Nem hiányzott a mózes.

Cybex balios s egyébként.

2020. ápr. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3-assal egyet értek. 2in1-ben babakocsit vennék és hozzá minőségi hordozót, amiben nem rogy össze a baba.
2020. ápr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2020. ápr. 21. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!