Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Teli baba eseten hulyeseg a...

Teli baba eseten hulyeseg a babakocsit a lakasba felvinni?

Figyelt kérdés
Lenyeg, hogy a 3.ra kell feljonni gyalog, lift nincs, ez a legfelso szint. Lent van egy pincenk es egy masik tarolonk is, ott akartuk letakarva tarolni a babakocsit, hogy ne kelljen cipekedni vele. Amde. Bnőm frissen szult, es babakocsiban tologatja bent a babat, fullba elalszik benne mindig na es persze szokja is a setakhoz. Nekem kicsit fura volt elsore, de lattam sajat szememmel, hogy mukodik, na de ok lent laknak, tehat 6 lepcsofok es kint vannak, szal nekik mas... Telen amugy sem tudom mennyi ido utan lehet/kell kivinni egy kisbabat levegozni? Vagy hagyjuk lent a kocsit es altassam majd maskepp bent a lakasban?
2020. aug. 7. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Altasd másképpen bent a lakásban.

Attól függ, milyen idő van kint, úgy kell elkezdeni

a sétáltatást.

Mindenképpen szükség van rá a levegőzés miatt is,

meg azért is, hogy a kicsi szokja meg a körülötte lévő

tér tágulását, a klf. hangokat, szagokat, illatokat.

Ezek mind az érzékeinek, az agyának a fejlődéséhez elengedhetetlenül szükségesek.

A kicsid úgy fog elaludni, ahogy a kezdetektől szoktatod.

A lakásba meg nem vinném be a babakocsit, legalábbis a lakószobába

semmiképpen.

Én a jó magas 2. emeletről cipeltem le és föl minden nap a mély babakocsit

a 80-as évek elején. Volt, amikor jött segítség.

2020. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Hagyd lent a kocsit és máshogy altasd a lakásban. Nem is annyira szerencsés ha csak azt szokja meg,mert akkor még a végén éjszaka is tologathatod. A babakocsi sétára való az egy plusz jó dolog hogy általában elalszanak benne. Csak akkor vinném fel ha sehogy máshogy nem tudom elaltatni és abba nyugszik meg,kint meg ítélet idő van. Reméljük jó alvó babád lesz és szépen elalszik máshogyan is. De ez majd kiderül.😀
2020. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség felvinni olyan értelemben, hogy rengetegszer fog pl: elaludni a jó hideg levegőn, neked pedig nem lesz kedved tovább tologatni a mínuszban... na ilyenkor hoztam én fel gyalog a másodikra és nyitottam ki rá az ablakot (vagy bontottam ki a bundazsákból). Ha szerencsém volt, akkor még nyertem egy fél- egyórát.

De ehhez olyan kocsit kell választani, amit fel bírsz cipelni gyerekestől.

Önmagában a lakásban nem igazán tologattam egyiket sem, kivéve a nagyot párszor az erkélyen.

2020. aug. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felvesztek mas szokásokat


Ne cipelgesd fel..

2020. aug. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is lent hagynám a helyedben. Hosszútávon a másodikra is rossz volt cipelni, pedig könnyű kocsi volt.

Arra figyelj, hogy a kocsira valami kis kendőt vagy valamit mindig teríts le, nehogy a pince por bele szálljon vagy esetleg bogarak pókok bemásszanak. Én a kis takaróját sem hagynám lent, hogy ne hideg takaróba burkoljam ha indulunk.

2020. aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket! Folia lesz rajta, plus esetleg egy altalunk mar nem hasznalt pled. Mivel teli baba lesz a bundazsak es takaro jon fel velunk, persze. En az Adamo hintaval szimpatizalnek meg, de sajnos gipszkartonos plafonunk van mindenhol, 2 eve ujitottunk fel.. Allvanyossal valakinek van tapasztalata? Sajnos ugy tunik rengeteg helyet foglalna el, bar igaz csak a kisagy, egy nagy komod es egy hazikos polc lesz a babaszobaban egyelore,igy elferne a szobajaban.
2020. aug. 8. 10:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy megkérdezhetem, hogy miért kell alternatív altatási hely?

A fiamat mindig a kiságyba tettem ha elaludt. Esetleg pihenőszék ha épp ott nyomta el az álom. Amikor már pár hónapos volt, volt hogy a játszószőnyegen aludt be, akkor ott takartam be.

2020. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az hülyesèg, ha ràszoktatod, hogy csak úgy aludjon, hogy mozog alatta valami. Csúnyan megjàrhatod vele. Baràtnőm èvekig óràkon àt tologatta a fiàt hóban-fagyban, esőben, hôségben, mert ràszoktatta a tologatàsra ès màshogy nem aludt. Alvàsra a kisàgy való, nem a babakocsi.
2020. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt egy kicsit túltolod most szerintem. Ráérsz még adamo hintát venni álványostul ha már megszületett. Lehet egy szuper jó alvó,nyugodt babád lesz aki simán,gond nélkül elalszik a kiságyban. Majd adja a szituáció,de ezt csak akkor tudod meg. Az én személyes véleményem egyébként az altatással kapcsolatban egy újszülöttnél az hogy a legjobb a régi bevált módszer. Az anya testközelsége,illata,simogatása,hangja. Ringatva,altatódal dúdolása,hordozó kendő,mellen altatva, úgyis sokszor belealszik az evésbe. És próbálgatni átteni a kiságyba.Én se hintát se pihenőszéket nem vettem,nem hiányzott. Ha ezek nem válnak be,mert hasfájós,mert nehezen elalvós baba akkor lehet gondolkozni,hogy hátha a hintába megnyugodna és kipróbáljátok. Addig én speciel fölösleges dolognak tartom.


2-es voltam.

2020. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom. Valszeg igazatok van, elso baba, igy olyan sok mindenen gondolkodok mit hogy kene stb. A pihenoszek/hinta ugy olvastam ujszulott gerincenek nem tesz jot, igy azt egyelore nem veszunk, ugy gondolom az elso honapban ugyis a legfontosabb neki az en kozelsegem es a cici. Ha elalszik mindenkepp a sajat agyaba akarom rakni, had szokja.Utolso hallgatok rad, egyelore nem veszek Adamot sem, majd latjuk milyen lesz a babucink, aztan gondolkodhatunk :)
2020. aug. 8. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!