Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Csak én vagyok ilyen béna...

Csak én vagyok ilyen béna hordozókendő kötésben? Tudnátok adni valami tippet?

Figyelt kérdés

Még jóval a teherbeesésem előtt megtetszett a hordozókendő, azonnal ki is találtam hogy ha lesz gyerekem, nekem is kell ilyen. De amióta megvan a baba, hiába próbálgatom, macerának érzem a megkötést. Kötés közben nehéz, csavarodik, rálépek, stb. utána meg ha túl tág vagy szoros, képtelen vagyok anélkül megigazítani, hogy az egészet (vagy legalább a felét) újra kéne kezdeni. És akkor a gyerekről még nem is beszéltünk. Egyelőre még elbírom fél kézzel, míg a másikkal próbálom beleigazítani a kendőbe (nem kis macera), de már nem sokáig. Olyan megoldással is próbálkoztam, amikor a gyerek már az elejétől belekerül (a kendő dobozán nem ez volt de a neten láttam ilyen videót is), akkor meg a baba izgett-mozgott, esélytelen volt megkötni.

Van valakinek bármi tippje, hogy mi az, ami miatt másoknak ez olyan jól megy nekem meg kész kínszenvedés? Végső esetben persze veszek egy másikfajta hordozót, de gondoltam előtte felteszem ezt a kérdést, hátha nem dobtam ki tizenpárezret feleslegesen egy nagy anyagdarabra.



2021. ápr. 1. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem sem jött be...nagyon macera...minden úgy volt, ahogy te leírtad. Kaptunk csatos hordozót. Azt nagyon szeretjük. 😊
2021. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy gyerekfüggő is. Nekem a húgom megmutatta, együtt gyakoroltuk párszor aztán ment (az ő gyerekét vittem benne). De az ő babája nem kifejezetten sajtkukac. Várhatsz egy kicsit, hátha jobban fog menni, ha kicsit nő, változhat is a baba viselkedése. Ha sehogy se válik be, akkor meg eladod a kendőt, szerintem van használt piaca ezeknek.
2021. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó tudni, hogy nem csak én jártam így. Az eladás jó ötlet, erre nem is gondoltam. :)
2021. ápr. 1. 18:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is macerásnak tartottam, egy Mei tai-t vettem, de az sem volt a kedvencem. A csatos vált be. Aztán jött a kistesó és mivel újszülöttként szerettem volna hordozni, egy szövött kendőt vettem. A videón nem tűnt bonyolultnak a kötés, ezért is mertem belevágni. Hát már lassan 3 hónapos lesz s fiam, de még mindig nem tökéletes. Több kötés típust is kipróbáltam, az egyik már jól megy, szerintem csak gyakorlás kérdése az egész. Persze akinek van hozzá türelme. Múltkor kirándulni mentünk, még jó hogy ott volt a babakocsi is, mert vhogy nem akart összejönni, s fiam meg sírt, annyit bénáztam. Inkább beraktam a kocsiba és toltam. Amúgy vannak hordozó klubok, csak ilyenkor sajnos nem működnek azok sem. Pedig oda el lehetne menni és segítenének.
2021. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú kendő megkötésére vannak tamfolyamok és hordozási tanácsadók. Nem olyan egyszerű,mint aminek tűnik. Sőt ha rosszul van benne a baba még árthat is neki. Amúgy nagyon sok gyakorlással sajátítható el a helyes technika. Akkor próbálgasd, mikor épp nem éhes ,álmos a baba, mikor nyugodt.
2021. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a sok gyakorlás segített. Meg az, hogy ne eleve úgy álljak neki, hogy felidegesít az előző kudarcok miatt. Most már bármit megkötök, de az én fiam már majdnem két éves. Karikás esetleg könnyebb lehet, visszaadna egy kis önbizalmat is. A hordozás maga, az egy szuper dolog, de ha a kendő tényleg nem akar neked összejönni, akkor vannak kevés kompromisszummal járó, tök jó kis formázott hordozók, csatosok is. A kedved ne vegye el, rengeteg lehetőséged van. Jó, a kifelé néző, bugyikenguruban lévő baba azért nem, de akár mei tai, akár szűkíthető csatos tök jó lehet.
2021. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Esetleg másfajta hordozóeszközt nem próbáltál?

A kendő nekem is macera volt, nem is éreztem olyan hű, de jónak. A babám sem szerette, nyűglődött 5-10 perc után. Utána beruháztam egy Artipoppe hordozóra, azt imádjuk mind a ketten.

2021. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sosem tudtam hordozni egyik gyerekemet sem. Többfèle hordozòval is pròbàlkoztam, az enyèmeim utàltàk, egy szenvedès volt minden pròbàlkozás.

Elengedtem a tèmàt.

2021. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül van erre hordozási tanácsadás, normális, hogy egy használati útmutatóból vagy videóról sokaknak nem sikerül elsajátítani. Én olyan szülésfelkészítőre jártam, ahol egy alkalom a hordozásról szólt és hordozási szakember tartotta konkrétan, akit utána is meg lehetett keresni. Ha segít a szaki, akkor ott helyben megérzed a testeden, hogy kb. hol van ez, hol fut az, mennyire szoros, mi a jó, így sokkal könnyebb megtalálni a kettőtöknek kényelmes és kezelhető állást, onnan meg már csak gyakorlás. Mindenképpen kérj segítséget, ne add fel. Ha megtalálod a módját, nagyon nagy könnyebbség és öröm lesz mindkettőtöknek.
2021. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem is tudtam, hogy létezik hordozási tanácsadó, ha lemegy a vírus, keresek egyet a közelemben.

Maga a hordozás megy, itthon a köntösömben szoktam hordozni a babát, azt szereti, de ugyebár nem túl biztonságos. Még próbálkozom ezzel a kendővel, de ha nagyon nem megy, lecserélem egy csatos hordozóra.

2021. ápr. 2. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!