Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mekkora gyereket lehet már az...

Mekkora gyereket lehet már az esernyőre csukható babakocsikba rakni?

Figyelt kérdés

Azokra a nagyon hótegyszerű kis kocsikra gondolok, amiknél a körítést nem számítva van a két rúd, amivel tolod, a kerekek és a szövetcucc (+övek) a gyereknek. Tehát az ilyesmi félékre:


[link]


Mekkora gyereket raktok bele?

Van rendes sport babakocsink, azt használom, de amellett, hogy súlyra nehéz, sok helyet is foglal, és gondolkodom rajta, hogy nyáron majd a nyaralásokhoz beszereznék egy ilyen kis összecsukhatós könnyű egyszerűt. Akkor már 1 éves lesz a lányom, de ilyesmi kocsikban eddig még inkább nagyobb gyerekeket láttam (bár megjegyzem annyira nem figyelgettem még anno).


Azt látom, hogy a gyártó 6 hónapos kortól ajánlja, de én a gyakorlott anyukák véleményét kérdezem, hogy ti beleraknátok-e egy egy évest egy ilyesmi cuccba?


2021. ápr. 11. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne raknád be?


Nekem is hasonló volt, annyi hogy teljesen le lehetett engedni fekvőre. Olyan épületben lakunk ahol nincs lift és egy ilyen 5,5 kiló. Emiatt mi már újszülött kora óta ilyenben visszük, kifelé néz. Sose volt mózesben, se sportrészben... ahogy idősödött, úgy emeltük egyre feljebb a hátát, és mikor már ülni tudott, rendesen ülő pozícióba volt emelve. Szóval amennyiben az 1 éves babád tud ülni, miért ne mehetne ebben?

2021. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Stabilan ülő babát tennék bele, 1 évesen teljesen okés :)
2021. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tud ülni, akkor lehet, mi 10 hónaposan vettünk ilyesmit.
2021. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, köszi szépen :)
2021. ápr. 11. 18:05
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

"annyi hogy teljesen le lehetett engedni fekvőre"


Annyi hogy... bruhaha 😂

A kérdező egy konkrét, egyáltalán NEM fektethető babakocsira kérdez, te meg teljesen másra válaszolsz. Persze hogy teljesen fektethetőbe mehet újszülött, max. nem kényelmes se neki, se neked (hogy nem látod).


Kérdező,

ilyen kocsiba akkora gyereket aki stabilan ül magától (nem feltétlenül 6 hónapos kor - ez csak az amerikaiak fixa ideája, hogy akkorra erővel megtanítják a gyereket, innen jön a 6 hónapos kor az ülő kocsiknál, de sürgetés nélkül a nagyátlag 9-10 hónapos kor között ül ki) és olyan útra, amin már nem alszik el.

2021. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
És ha tovább olvasod, akkor nem csinálnál a szádból sejhajt. Leírtam mikortól lehet használni, adtam körítést, saját tapasztalatból merítve. De legyél csak okoskatörp.
2021. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a zöld van szintén másodlagos babakocsinak vettem 2 hete.Nem ajánlom!

Nyeklik-csuklik össze-vissza pedig 10 kilós baba ül benne.Sima terepen nem gáz plázában,nagy bevásárló központban,szép új úton,de már járdaszegélynél is "ez mindjárt összetörik" érzésem van.Éés nekem a két karos irányítás is szörnyű. :D


Ebben az árkategóriában nézhettem volna jobbat is.Tanuló pénz végül is az elsődleges kocsihoz képest occsó' volt.Majd nézek másikat,ha tényleg lesz baja.


De egyébként ülni tudó baba mehet bele.6 hó van írva,de nekem például csak 9-10 hónaposan ült fel a baba.

2021. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Uhh, köszi #7, akkor ezt mindenképpen még kinyomozom, hogy milyet érdemes venni. Ma megtalálod "az igazit", akkor szívesen fogadom a tippeket :)
2021. ápr. 12. 06:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt bánom, hogy kicsi a kereke. Nem egyszer fenn akadtunk egy letört ágban, a férjem majdnem felborította így a gyereket, mert olyan lendülettel tolta.
2021. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
9 hónaposan vettük meg a legolcsóbb auchanos esernyős babakocsit, volt előtte drágább fektetősünk is, de egyszerűen nem fért be a kocsink csomagtartójába, és buszra szállni is nehéz volt vele, ennek meg nincs súlya kB, simán befér a csomiba, mellé még az utazó ágy is befér, már 4 hónapja ezt az olcsó esernyős kocsit használjuk.
2021. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!