Mennyit hordozod a babád?

Figyelt kérdés

Aki rugalmas kendő én hordozza babáját kezdetek óta mennyit van egy nap rajta?

Egész nap? Mosogatás, porszivozas közbe is? Vagy milyen időközönként? Csak ki utcára, boltba?

Baba kört is írjátok kérlek.


2021. aug. 11. 05:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Semennyit

1.nem bírja a hátam

2.ha bírná se tenném, mert szeretek gyerek nélkül is eljutni wc-e

3.tanulja meg elszorakoztatni magát míg nekem dolgom van, különben 5 szabad percem nem lesz soha anélkül, hogy ne rá kéne figyelni

4.nem akarom szop@tni a dajkákat, óvónőket, hogy hónapokig fél napot üvöltsön utánam illetve más gyerekre nem tudjanak figyelni mert az enyém lóg rajtuk.

Lehet lepontozni, nem érdekel az az afrikai együgyű ősanyák véleménye, sajna ez valós jelenség az idióta kötődő nevelés valóságban nem létező fogalma miatt

2021. aug. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Én sem tudtam egyiket sem.

Az első annak ellenére, hogy többemberes, pokoli hasfájós volt ki nem állhatta, hogy le van korlátozva.

A másodiknál sérvem lett amit műteni kellett.

Amellett nagyon szétnyílt hasizom, gerinc probléma.

2021. aug. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

1-2

Értő olvasás:


“Aki hordozta..”


Első:

Elején:

Ha nyűgös volt és időre kész kellett legyen a főzés.. ez az.

Nem szivattam magunkat, a mosás nem szaladt el sajnos.

Nem maradt meg babakocsiban 9 hónapos koráig, addig napi 2 séta alatt, aludt a kendőben, majd csatosban.

Később, csak ha mentünk valahova,vagy vásárláskor vagy olyat csinàltam, amikor nem akartam, hogy láb alatt legyen ( fűnyírás)


2.

Gyakrabban volt benne, a nagy napirendje miatt.

Séták alatt, a játszótéren..

Főzéskor 1-2 alkalom maximum.

Inkább, amikor a naggyal kinn voltunk, és még nem lehett letenni..


Tehát az első többemberes babàt sem kötöttem egész nap magamra, és még így is sokat voltak rajtam.


Nekem kényelmesebb volt, ha rámkötve voltak, mint 4-5-6 vagy több kg-ot tartani kézben.


A kicsi 1,5 èves, még most is sokat használjuk a csatost.

2021. aug. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

A kérdés annak szólt aki hordoz. Miért kell idejönni baromságokat fröcsögni?

Én hordoztam, de katikásban. Ez nem tudom mennyire számít. Utcára pont nem, mert nem volt baja a babakocsival. Akkor volt rajtam ha március másképp nem tudtam megnyugtatni csak kézben fogva és járkálva. Egyáltalán nem terhelte a hátam, eljutottam wcre egyedül is. Újszülöttet nem lehet hozzászokatni semmihez és még nem az a kor, hogy el tudja magát szórakoztatni. Azt idővel szépen megtanulta. Mert igen így is meg tudta tanulni hogy hordoztam. A bölcsődébe olyan könnyen beszokott, hogy csodálkoztam. Ha van más gyerek, akkor jóformán nem is foglalkozik velem.

2021. aug. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég keveset ahhoz képest, hogy a létező összes hordozót beszereztük (rugalmas kendő, karikás, baby tai, kétféle csatos).

Első gyerekkel csak nagyon alkalmi szinten használtuk, főleg a csatost és 1,5 éves kora körül.

Második gyerek újszülöttként 1-1 órát volt a rugalmasban, később a karikásban, ha nagyon nyűgös volt és nem sikerült màshogy elaltatni. Így volt szabad kezem a nagyhoz.

Utána jött a nyàr, semennyit.

Ősztől pedig napi fél-fél órát, míg elvittük, elhoztuk a nagyot az oviba, mert emeleti csoportszoba volt, nem lehetett a babakocsit felvinni (ekkor a baby tait használtuk, majd 7 hónapos kortól a csatost). 10 hónapos korában jött a covid, onnan nem volt ovi, a rendszeres hordozást is befejeztük, csak alkalmi jelleggel került elő nyugtatáshoz. Legalább egy fél éve nem volt benne, most 2.

2021. aug. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal született onnantól kezdve rugalmaskendőben majd amint tudta tartani a fejet Mei tai-t használunk mert az nem olyan meleg. Napi 2 sétát biztos van benne, otthon nem, mert csak akkor van el benne, ha mozgok🤦🏻‍♀️
2021. aug. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Rugalmas kendővel napi egyszer mentünk le sétálni, bevásárolni, vagy ha kellett orvoshoz, védőnőhöz, postára, ügyet intézni vittem így. Vagy ha hétvégente kerti összejövetel volt, sokszor egyszerűbb volt vele így kint mozogni, meg erdőben kirándulni. 3 hetes korától 8 hónapos koráig használtam, utána váltottam csatos hordozóra. Nagyon szerette a kendőt, jókat aludt benne.

Leginkább azért kendőztünk, mert lift nélküli házból nagyon bonyolult és nehéz volt a negyedikről levinni a babakocsit, majd felvinni+felcipelni amit vásároltam. Így meg csak simán leugrottunk boltba, és két szatyrot gond nélkül felhoztam.

A babakocsit a lakásban használtam, amíg nem forgott, addig mindig odatoltam, ahol dolgom volt, és folyamatosan énekeltem, beszéltem hozzá.

Miután elköltözünk, már inkább babakocsiztunk.

Amióta viszont tud járni, időnként megyünk úgy, hogy elsétál a boltig mellettem, hazafelé meg ha elfáradt, csatosban hazahozom.

És nem lett matrica gyerek, hisztis sem. Viszont bárhol, bármilyen zajban és fényviszonynál jókat tud aludni ha álmos lesz.

2021. aug. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi akkor használtuk, ha mentem valahova, vagy konkrétan altatni akartam. Első 2 hónapban nem használtam mert bénáztam és megijedtem, hogy sírt benne.
2021. aug. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Első 5 hónapban rengeteget, abban is aludt nappal. Utána már ágyban aludt, csatost vettünk, babakocsi helyett használjuk.
2021. aug. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon nem hordoztam, csak ha mentünk valahova. De akkor se mindig. Ez programfüggő votl. Ha kellett mindkét kezem, pl bevásárlókocsit tolni, akkor mindenképp a hordozás volt előnyös. Vagy amikor a nagyfiamnak volt szülői értekezlet, de a babát nem tudtam kire hagyni, akkor megint hordoztam, mert a terembe nem fért volna be a babakocsi. Na meg sokat kirándultunk erdőben. Szóval szerintem bizonyos helyzetekben nagyon praktikus. De úgy vettem észre, aki elejétől beleteszi a babát, annak szereti, aki csak később, azok nem nagyon maradnak el benne. Legalábbis a környezetemben ez a tapasztalat.
2021. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!