Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mikor váltottatok olyan...

Mikor váltottatok olyan autóülésre, ami nem dönthető?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, 9 és fél kg. Egyenlőre hordozóban kocsikázik, mert 13kg-ig jó. Viszont van egy autós ülésünk, ami 9kg-tól használható, de sajnos nem dönthető. Kisfiam még csak pár napja ült ki "szabály" szerint mászásból, de már pár hete csak ülve hajlandó a babakocsiban lenni. A hordozó elég kenyelmetlennek tűnik, viszont az ülésben nem szimpi, hogy nem lehet dönteni. Szerintetek mikor érdemes kicserélni? Ha nem muszály nem vennék új ülést, meg eleve nem is találok olyat, ami forgatható, dönthető és nem Isofix.
2021. szept. 17. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

8hósan, 10kg-volt. Stabilan ült már.

Tél volt, a hordozóba nem fért már el a vastagruhával.

2021. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
3 éves koráig simán el-elaludt egy-egy autóút során a nagy, még úgy is, hogy konkrétan 2,5 éves korától délután normál helyzetben egyáltalán nem aludt. Gáz lett volna, ha bukik előre a feje az ülésben, mert olyan vacak, hogy nem dönthető. 5 évesen kapott olyan ülést, ami már nem dönthető.
2021. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
1, vastag ruhával eleve tilos bekötni, mert nem biztonságos.
2021. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg? Ezt még sosem hallottam.

Akkor aki a 4-en lakik és lent áll az autója, az hogy csinálja?

2021. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnál 9 hónaposan cseréltük le a hordozót dönthető ülésre. A dönthetőt 3,5 éves koráig használta, utána kapott csak hagyományos nem dönthető ülést. Hamarabb eszembe sem jutott. Most 5 éves, még most is elalszik hosszabb utakon.

A kicsi most 1 éves, el nem tudnám képzelni, hogy ne dönthető ülésben utazzon. Nem biztonságos.

2021. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Oké, elalszik útközben. És akkor menet közbe döntögetitek?!


A fiam is elaludt, mégsem esett sosem előre a feje...


Nem kezeslábasba, vagy bundazsákba kötöttem be én sem, elhiheted 3as.


1es voltam

2021. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

A fiam 2 éves körül volt amikor nem dönthető ülést kapott. Utólag bánom….. Sokszor alszik az autóban és ezekben nincs semmi olyan tartása a gyereknek, ami lehetővé tenné hogy a feje ne bukjon előre. Életveszélyesen néz ki amikor alszik….. :(

A kisebbik most kap dönthetőt (egy hónap múlva használja ahogy erősödik az ülési tartása), 8 hónapos lesz addigra. Ő szerintem amíg lehet ebben marad majd.

2021. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

A nem dönthetőben egy 0 éves szerintem nagyon el fog veszni és alvás közben kényelmetlen lesz neki. :(

Lehet hogy 9 kilótól használható, a nagyobbik fiam 10 kiló volt 1 évesen, úgyhogy ez mutatja hogy nem a súly számít hanem a kor. Mert lehet 9 kilós egy 6 hónapos is (a 7 hónaposom 9 kiló) de ő aztán nem tudna egy ilyenben ülni még.

2021. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Mi is most cseréltük le a hordozót, egy dönthető autós ülésre, kislányom 10 hónapos. Nem csak a dönthetőség, hanem az is szempont volt, hogy forgatható legyen, így még utazhat egy jó ideig (18 kg) menetiránnyal szemben, ami sokkal biztonságosabb. Ő is ül már egy ideje, de mi meg nem vettünk volna "rendes" gyerekülést.

Utolsónak: igen, menet közben egy egyszerű mozdulattal lehet rajta dönteni, nagyon praktikusan ki van találva :)

2021. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy már az újabb ülések pont emiatt nem is súly, hanem cm alapján vannak osztalyozva
2021. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!