Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan váltottatok pályát a...

Hogyan váltottatok pályát a gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés

Még csak tervezzük a babát, de a mostani munkahelyemen nem maradhatok utána az egész napozás miatt, próbálok előre gondolkozni, hogy valamilyen felnőttképzést elvégeznék mire jön a baba, hogy találjak másik munkahelyet, de egyelőre ötletem sincs, mire lenne igény a környéken.

Szívesen olvasnám mások hogyan találták ki/birkóztak meg ezzel sikeresen.



2021. júl. 13. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most tanulok gyerek mellett egy okj-s szakmát, ősszel vizsgázom. Mire visszamegyek, szeretnék az új szakmával elhelyezkedni.
2021. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Érdemes megnézni állás hirdető oldalakon a környéket ahol élsz, illetve a tanulási lehetőségeket.

Én pl iroda vezető voltam egy kis cégnél, szerettem meg minden, de baromira untam.

Volt egy érettségim, illetve egy sima okj végzettségem, tehát annyira nem voltam agyoniskolázva. Megszületett a fiam, és akkor esett le (lehet ez furán fog kijönni), de 40 pontot ér az egyetemen, így szépen megnéztem milyen lehetőségem lenne diplomát szerezni.

Végül gyógypedagógiára (autizmus spektrumzavar, logopédia) mentem, levelezőn végeztem el. Most készülök majd mesterképzésre.

Ehhez természetesen kellett segítség, amíg órán voltam apuka tudott rá vigyázni, de bizony néha, főleg vizsgaidőszak alatt kellett babysittert is fogadni napi 1-2 órára.

Előtte én még szemeztem a gyógyszertári asszisztens tanfolyammal és a fogászati asszisztenssel is, mert arra is volt kereslet a környéken.


Végül a sors fintora, hogy jót választottam tényleg, mert fiam autista, így több szempontból praktikus a végzettségem. Ez biztos valami 6. érzék volt, nem tudom, de örülök hogy végül így sikerült minden.

2021. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Ismerőseim között többen műkörmösnek álltak.
2021. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2 de jo ilyet olvasni ugyes vagy! Minden ironia nelkul
2021. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Statisztikusként dolgoztam az első gyerekem születése előtt. Aztán elmentem szülni, mondták, hogy visszavárnak stb. 3 év után vissza is mentem, ám 1 év múlva újra terhes lettem. Most 7 hónapos a kisfiam, mentem volna vissza de már nem fogadnak. Ezt a nyarat gyári munkával töltöttem, de ősszel ott hagyom és legközelebb már újra a szakmámban szeretnék dolgozni :)
2021. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!