Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Csak az ADAC tesztes gyerekülé...

Sandol kérdése:

Csak az ADAC tesztes gyerekülések a jók?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy ez a Német Autóklub és precíz, meg minden, de úgy vettem észre, hogy kb. mindig ugyanaz a 3-4 márka a nyerő, gondolom olyan sok márkát nem tesztelnek. Nézegetek most üléseket, és amik azon a teszten vannak, horror áron vannak. Értem, hogy a biztonság az első, és ha kell, nyílván megveszem a drágábbat, de tényleg az összes többi márka ki van zárva? Nem lehurrogásként írom, mert tuti ez a teszt a legprecízebb, csak kíváncsi vagyok.

2022. jún. 13. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

nekem noname márka volt...

spec kényelmesebb is volt mint a díjnyertesek :)


alapban nagyobb hosszabb és variálhatóbb többféle párnaszet volt hozzá 5pontos biztiöv - sima bekötés (nem isofixes az autó) 2évig megfelelő volt

előre hátra bekötés

2022. jún. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevés embernek van tapasztalata a karambol során az autós ülés biztonságosságával.


Nekünk maxi cosi és cybex volt és van. Karambol nem volt eddig sem és egyéb szempontból elegedettek vagyunk

2022. jún. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk olyan volt amin fél évvel azelőtt még volt toresteszt és jól megfelelt rajta(láttam róla neten videót, utánna is olvastam, úgy is mentünk oda vásárolni hogy nekünk az kell).Kerdeztem az eladót akkor miért vették le róla,azt mondta hát mert így is viszik.Evekig volt ilyen besorolása, úgyhogy azt vettük meg és tovább is adtuk rokonoknak, most az ő gyerekeik utaznak benne.

Karambolban szerencsére nem volt részünk,

2022. jún. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak olyat veszünk, amiről meg vagyunk győződve, hogy biztonságos. Mivel szerencsére nincsen tapasztalatunk az ülésekkel, így a tesztre hagyatkozunk. A kicsinek Cybex Sirona M2 van, a nagynak pedig Cybex Pallas g. Nagyon praktikusak és kényelmesek.

Pont nemrég olvastam, hogy a Lionello egyik ülése megbukott a teszten. Az biztos, hogy nem ezen fogok spórolni. Lehet, hogy sosem lesz szükség a védelemre, de ha baj van, akkor fontos, hogy miben ülnek.

2022. jún. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a párnái kényelmesek nem fognak vigasztalni, ha neadjisten baleset közben kiderül, hogy mégse védte jól a gyerek nyakát és ha nem is hal bele, de megsérül. Legalábbis mi úgy voltunk vele, hogy lehet spórolni egy csomó gyerekholmin, de az autósülés pont nem ez a kategória.
2022. jún. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. jún. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem is túl van ez lihegve.

De ma már ugye légzés figyelő meg kokuszmatrac meg miegymás kell a gyereknek az optimális fejlődéshez...

Nem hiszem el hogy a 150-res gyerekülés annyival többet tud mint a harmadannyiba kerülő.

Illetve felmerül a kérdés, hogy ha az olcsóbbak nem megfelelőek akkor miért lehetnek egyáltalán forgalomban?


Viszont más praktikus okok miatt mi inkább használtan veszünk egy bizonyos márkát, mert azt kényelmesnek találtuk. Semennyire sincs buntudatom emiatt.

2022. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld.

Bennem is felmerült, hogy a többi márka is úgy kerülhet csak forgalomba, ha letesztelik nem? Vagy csak legyártják és kiszórják?

Használtan mondjuk pont nem vennék, bár most is használt van, de rokontól és tudom az elóéletét, de ezért is szeretném lecserélni.

2022. jún. 14. 08:41
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom én még sosem hallottam olyat, hogy egy gyerek azért sérült meg, mert a gyerekülés eltorott/ nem töltötte be a funkcióját, hanem szinte kivétel nélkül a nem megfelelő bekötés/használat miatt.
2022. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a drágább gyerekülésnél a mérnöki munkát, fejlesztést, tesztelést fizeted meg.

Lehet hogy van olcsóbban is biztonságos, de én személy szerint jobban bízom abban ami független tesztelésen is átesett.

Mert könnyű mondani, hogy jó volt az olcsóbb, nem tesztelt, ha szerencsére balesetmentesen megússza valaki, de ha bármi történik, nem biztos hogy megvéd.


És igen, a helyes használat is fontos, de ha babaülést veszel a az eladók megmutatják, elmagyarázzák, hogy hogyan is kell.


7-es: a legzesfigyelő nem a baba optimális fejlődéséhez kell, ahogy a kókuszmatrac sem kötelező. Nem kötelező egyiket sem megvenni, lehet a babakocsi is olcsó, a kiságy is használt, stb, de ami a baba/gyerek biztonságát szolgálja azon nem érdemes spórolni.

2022. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!