Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozós kabàt bevált nektek?

Hordozós kabàt bevált nektek?

Figyelt kérdés

Első sorban nekem majd praktikussàgi okokból fog kelleni. Van egy 5 éves kisfiam, és novemberre várjuk a tesót. Az első 3-4, 5 hétben úgy tűnik meg rudjuk majd oldani az oviból hozást (nem a reggeli menéssel van a baj, hanem a hazajövetellel) de utàna (leginkàbb januártól már muszàj lesz nekem megoldani. Arra jutottam, az lesz a legjobb ha hordozom a babàt (lévén 5 perc sétára van az ovi, és akkor nem kell majd autóból ki be venni a kicsit sem. Nekem ez tűnik a leglogikusabbnak. Aztán persze nyilván az időjárás közbeszólhat, de mégis ebben bíznék egyenlőre.

De a kisfiammal így sose jártam keltem, van rugalmas kendőm, hasznàltuk is, de csak itthonra. A babakocsi egyszerűbb volt ha kimozdultunk. Viszont ez esetben ez nem lesz jó.

Szóval nincs hordozós kabátom, és gondoltam megkérdezem, hogy aki hasznàlt annak bevált-e. Meg talán azt is, hogy honnan rendeljek (bár még nagyon ráérek) :)

Bonprixben láttam sokfélét, bár nem ismerem nagyon a termékeiket, de elég sok fazon és vastagság van.


2023. szept. 16. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

"Viszont ez esetben ez nem lesz jó."


Miért?

Én hordoztam ugyan... muszajból, mert emeleti csoportszoba volt és oda nem lehetett felvinni a babakocsit, de rohadt kényelmetlen volt hordozós kabáttal is. Odabent ugyanis olyan meleg volt, hogy hiába dobtam le a kabátot, totál összeizzadtunk a babával, míg a "nagytesóra" felrángattam minden cuccot.

2023. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

En kaptam egyet kolcson, nekem nem valt be. Nem volt vastag, de babaval egyutt nagyon melegem volt benne, szakadt rolam a viz 2 perc utan.

Hordozos takarot vettem inkabb, az nekem jobban bevalt, habar tagathatatlan, hogy kisse furcsan nez ki kivulrol, de most mit tudtam tenni, igy legalabb nem volt melegem es a baba is vedve volt.


Egyebkent a babakocsi miert ne mukodne jol ebben az esetben?

2023. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hordozó takarónk (macibunda) lett végül, mert azt könnyebb föl-le venni, apa is tudja használni és szükség esetén sima takarónak is jó. Nagyon hideg időre pedig van egy terhesség alatt is használt nagykabátom, ami alá előre a baba is befér és levegőt is kap. A hordozós kabát nekem ezeknél profibbnak tűnt. Egyik munkatársam úgy oldotta meg a hordozást, hogy a gombolós kabátjához készített egy toldást gombokkal és lyukakkal, amivel pont annyival lett bővebb a kabátja, hogy a baba kényelmesen elférjen.
2023. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg megis kabat mellett dontenel kerdezo, mindenkeppen olyat vegyel, ami alkalmas elol es hatul hordozashoz is, hiszen azt fogod majd tudni kihasznalni.
2023. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Meghalnék, ha ilyesmit kéne magamra vegyek...
2023. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Én nem hordozós kabátot vettem hanem nagy kabátom volt itthon és abba ketten is belefértünk mivel még akkor amúgy sem volt nagy. Kb mintha a terhes hasam lett volna.

Később csak őt takartam be az egyik sálammal, plusz jól fel volt öltöztetve jobbára hátulról, plusz a kis lábai.

2023. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy Liliputi márkájú, én nagyon szeretem. Praktikus, én nem izzadtam benne babával sem, elől és hátul hordozáshoz is alkalmas. Az ára kicsit borsos, de jól tartja az értékét, így később simán el tudod adni viszonylag jó áron.
2023. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Én is arra lennék kíváncsi, hogy miért ne lenne jó a babakocsi. Amúgy hordozok, de sosem volt hordozós kabátom. Nem is éreztem szükségét soha.
2023. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Először azoknak akik a babkocsit kérdezik.

Azért mert emeleti teremben van a kisfiam, és nem fogom kint/lent hagyni a kislányomat, babakocsiban amig öt felkiserem.

Legalabbis nem tudom elképzelni, hogy ott hagyjam. Ahogy azt sem hogy kiveszem a babakocsiból és egy 2 hónapossal a karomban (aki szinten jol fel lesz öltöztetve) majd felkiserem. És ott aldogallok, mikozben a nagyobbiknak (aki ugyan mar eleg önálló de, neha kell egy segitő kez) segiteni semmit sem tudok.

(A hordozáson kivul max azt tudom elképzelni, hogy auto és abban a babahordozo, azzal felvinni őt magunkkal, de ha nincs epp hely az ovi előtt, ami eleg gyakori akkor cipelhetem majd messziről, ugy meg mar majdnem mindegy egy kicsivel több séta.)

2023. szept. 16. 14:00
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyébként minden választ köszönök! A márka/fazon ajánlatokat is :) azokat különösen.

Talán nekem is van egy olyan kabátom amivel működne, azzal megpróbálom talán majd először, aztán meglátjuk. Igazából elég drágák, én is néztem, főleg ahhoz képest, hogy nekünk csak egy szezonra kellene. Persze még nem született meg, de remélem rendben leszünk.

Meglátom még akkor, és köszi még egyszer!

2023. szept. 16. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!