Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Lelki szükséglet direkt elé...

Lelki szükséglet direkt elé tolni az autónak a babakocsit és szándékosan nagyon lassan menni?

Figyelt kérdés
Addig rendben, hogy az autós vigyázzon a gyalogosokra, ha meg kisgyermekkel van, akkor még inkább. Ez eddig oké. De most őszintén! Azokhoz szól, akik megteszik. MIÉRT KELL DIREKT PROVOKATÍVAN VISELKEDNI? Annyi baleset van az ilyenből, hogy a babakocsis szinte kérkedve, hogy ő ezt is megteheti, szándékosan kitolja a babakocsit olyankor, amikor még simán megvárhatná a már korábban észlelt autót, hogy az elhaladjon, ehelyett direkt kitolja, és még szinte élvezi is, hogy most őrá kell várni. Ennyi esze és felelősségérzete lenne némely szülőnek?

2012. júl. 2. 19:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Sajnos van ilyen. Én mondjuk nem csinálnék ilyet, márcsak azért sem, mert sosem lehet tudni, hogy az autót ki vezeti, mennyire figyel, és ha elüti a babakocsim, cseszhetem, hogy nekem volt elsőbbségem... :S Szóval én óvatos duhaj vagyok, inkább százszor szétnézek és még ha messzebb is van a kocsi, akkor sem tolom elé, megvárom míg megáll és láthatóan jelez, hogy átmehetek, de akkor is sietek. Amúgy sajna tényleg sok autós nem áll meg, gondolom vannak olyan anyukák, akiknek ebből van elegük és úgy gondolják, hogy na, majd most jól megmutatom... Persze nyilván butaság, főleg, ha olyan autóssal szórakozik aki meg sem érdemli. Mondjuk én is volt, hogy direkt nem mentem arrébb, de csak azért mert a lakótelep közepén mentünk a gyermekemmel, a járdán, ahova amúgy nem jöhetne autó... mondanom sem kell, az autós volt felháborodva! Szóval van ilyen és olyan ember is, van aki autós és úgy egy barom, meg vannak olyan anyukák is akik felelőtlenek és provokatívak. Általánosítani nem lehet.

Én kérek bocsánatot az ilyen anyukák nevében... remélem ritkán, vagy inkább sosem találkozol ilyenekkel!

2012. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Velem megtörtént, hogy zebrán, zöld jelzésnél toltam át a babakocsit, és egy kanyarodó autó, aminek a sofőrje hátrafelé bámult az utolsó pillanatban fékezett le, mikor már hátrarántottam a kocsit. Addig is figyeltem, de onnantól sokkal jobban. Ha nem belátható a zebra, és megfogtam a kapaszkodót, előre mentem, és csak akkor húztam le a kocsit a járdáról, ha tiszta volt a levegő. Felelőtlenség ilyen esetben nem körültekintően viselkedni.
2012. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
...én is rühellem az ilyet.és ha nem áll meg akkor arcoskodhat anyuci...ellenszenves az ilyen marhára.
2012. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Addig csinálja, amíg meg nem történik a baj. Csak sajnos nem az ő élete forog kockán, ráadásul ha "kivédhetetelen" a helyzet, még az autós életét is tönkreteszi, hisz ki akar egy ilyen teherrel élni?
2012. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az autósok fejében nem kiváltság lenne megállni, hanem alap dolog, akkor ez fel sem tűnne. Poén, hogy már megköszönöm, ha átengednek a zebrán 10 perc várakozás után. Tény, hogy nem tolnám ki a babakocsit a kocsi elé, mert nulla a garancia, hogy meg is fog állni, de azért az autósokat sem fogom sajnálni, amiért meg kell állniuk. A közlekedésben vannak szabályok, csak épp akinél a kormány van, sokszor sz*rik rá!
2012. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
A múltkor álltam a zebránál már vagy 10perce a babakocsival,benne a Kislányommal.Itt lámpa nincs.Jött egy RENDŐRAUTÓ benne 2rendőr nagy vagányan át is hajtottak előttünk mint ha ott sem lennénk!Na ha ők sem engednek át akkor mégis ki????????
2012. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Na várjunk csak... Ha a zebránál állok (de még a járdán), az autósnak akkor is meg kellene állnia, hogy átengedjen. Annyit üvöltött ezért az oktatóm velem, hogy egy életre megjegyeztem. _HA_ az autósok szabályosan közelítenék meg a zebrát, akkor senki nem tudná az autó elé tolni a babakocsit. Át kellene engedni a zebránál állókat.
2012. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
és kb hány már észlelt autóst kellene udvariasan elengednem? Nagyon zélsőséges esetektől eltekintva ha én észlelem az autóst, akkor minden bizonnal ő is. ha ő észlel, neki kell elengednie, nem nekem őt... és ez nem csak babakocsisokra vonatkozik, hanem MINDEN gyalogosra.
2012. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

7-esnek is igaza van,de vannak olyan "anya boszorkányok" akik direkt szét se néznek,pöffeszkedve tolják a baba kocsit a zebrára,amivel veszélyeztetik a pici életét.és vannak helyzetek mikor nem lehet megállni a zebra előtt már féktávolság miatt,akkor igazán lehet várni 4 mp-et míg elmegy az autó.Persze vannak iszonyat bunkó vezetők is akik leszarják hogy kismama,babakocsis,tolószékes,vagy idős ember vár a zebránál.

én vezetek kocsit is és babakocsit is,mindkét oldalon vannak normálatlanok.

de mint anya,én már csak akkor tolom le a babakocsit,ha 100%-osan meggyőződtem arról hogy biztonságosan átmehetünk.

2012. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

8-as.igen észlel az autós is,viszont neki sokkal több dologra kell figyelnie mint neked.te csak az autóst nézed de neki a forgalmat is figyelni kell.nem akarom védeni az autósokat mert én is babakocsis anyuka vagyok egyébként...

de a kocsit akkor is csak akkor tolom le ha látom hogy tutira meg fog állni,általában egyébként nekünk még intenek is a kezükkel.Azt meg nem tudhatod hogy aki épp a kocsit vezeti nem akkor kap épp infarktust (most ez így 40 fokban nem is ritka)és akkor cseszheted hogy nektek volt elsőbbségetek,intézheted is a temetést...

2012. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!