Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Évekig szoptató anyukák!...

Évekig szoptató anyukák! Szerintetek igaz az, hogy azért jobb 1 éves kora után leszoktatni a babát a szopiról, mert utána már a szopi lelki szükséglet is, és ezért sokkal nehezebb leszoktatni?

Figyelt kérdés
22 hós a kislányom, és este még szopi közben alszik el, valamint az éjjeli ébredéseknél is szopit kap (velem alszik), általában csak úgy alszik vissza. Mivel nagyon igényli, gondoltam, megvárom, míg magától leszokik, de ezt olvasva attól tartok, ez akár 4 éves koráig is megmaradhat?! Ez csak azért ijeszt meg, mert már most is cikinek érzem, senkinek nem merem bevallani, hogy még "szoptatok", mert úgy érzem, az én gyengeségem is, hogy még nem szoktattam le. Nem cumizik, és az alvósállatkái csak nappal jók az elalváshoz, este cici kell.
2012. jún. 10. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Ráérsz 2 éves kora után elhagyni a cicit. Addig nyugodtan!
2012. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon hasonló a helyzetünk:) Én is szoptatok még, 16 hós a fiam, és nagyon rá van szokva, főleg éjjel ébred többször és szopizik. Ráadásul nappal sem tud nélküle elaludni és ugyanúgy ébredezik és kéri. Elég fárasztó tud lenni, van, mikor nyugodtabb éjszakám van, akkor csak 3-4 óránként ébred, van, amikor óránként. Fárasztó, de megszoktam. 2 éves korig húztam meg a határt, addigra ráérek leszoktatni. De nagyon félek, mi lesz, ha tényleg nagyon nehéz lesz az elválasztás. Talán néhány hónap múlva elkezdeném a leszoktatást, de fogalmam nincs, hogyan fog így elaludni... Kíváncsi vagyok, ha lesz még válasz vagy hasznos tanács. Illetve, elkezdek utánanézni a netene a témának, keresek cikkeket erről, hátha... Nehéz lesz, az biztos.
2012. jún. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Nekem mindkét gyerekem magától elhagyta, problémamentesen. A nagyobbom majdnem hároméves volt, amikor az esti cicizésről is lemondott önként és dalolva - neki eddig tartott, de semmi hátrányát nem éreztem soha. Viszont pl. kipipálhattuk a tesóféltékenységet, mert közben megszületett az öccse és tandem szopiztak. A lányom nem érezte úgy, hogy bármit is elvett volna tőle a kicsi, pár hétig gyakrabban is szopizott, aztán szépen magától átadta a kizárólagos jogot az öcsinek. :-)

Öcsi is leszokott, ő egyik napról a másikra, amikor félidős terhes lettem a harmadikkal. Neki nem tetszett a tej megváltozott íze. De valószínűleg anélkül is leszokott volna hamarosan, mert ő ritkábban igényelte a szopit már régebb óta - ő inkább a szilárd kajákat részesítette előnyben. Szereti a hasát. :-))

2012. jún. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Nézzetek be a mamami.hu-ra, a3 éven túl szoptatós fórumba.anyukák mesélik, h a gyerek bizony nem tart titkot, simán szól a tömött villamoson, h szopni akar (igen, így mondja). Már bontogatja is anya blúzát...Az oviban is kikotyogta, az óvónők meg majd' elájultak. Ők is azt mondták, ez már nem a gyerek szükséglete, hanem az anyukáé. Ő az, aki nem tud leválni.
2012. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Kedves utólsó, ez valami nagyon elfajult dolog lehetett és nem ismerjük az előzményeket. Ahogy írtam, az én gyerekem is szopizott majdnem 3 éves koráig, de sose volt olyan gondunk, hogy nyilvánosan követelte volna, vagy ilyesmi. Két éves kora után gyakorlatilag csak a reggeli-esti szopik maradtak, ő maga alakította így, én soha nem korlátoztam. Aztán már csak az esti kellett, aztán az sem. Egyetlen könnycsepp és minden trauma nélkül mondott le a szopiról.
2012. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Én is a mamami fórum említett topikját olvasgatva szántam el magamat arra, hogy 13 hónaposan elválasszam a kisfiamat (meglepően könnyen ment egyébként), de azt azért tudni kell, hogy oda elég extrém anyukák írogatnak. Ismerek 2-3 éves szopizó gyerekeket, és egyikük sem tépkedi anyukája blúzát, mindegyiküknek simán el lehetett magyarázni, hogy csak otthon van szopizás. Felfogták.

Egyébként még a hosszú szoptatás támogatói is azt mondják, 1 éves kor körül azért kezdjük korlátok közé szorítani ezt a dolgot, pl. nyilvános helyen nem, éjjel nem stb. Ezt az LLL honlapján olvastam, pedig szerintük 7 éves korig normális a szoptatás. :)

Kérdező: szerintem amíg mindkettőtöknek jó, addig nyugodtan szoptasd, de nem kell erről idegeneknek beszélni. Maximum ha szóba jön. Ez egy intim dolog, csak kettőtökre tartozik.

2012. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nálunk abszolút nem kéri napközben a cicit, semmilyen módon, még otthon sem, nemhogy mondjuk a játszótéren, nem is ez a gondom! Az esti elalvást köti nagyon hozzám, és a cicihez. Ezzel sem lenne egyébként gondom, ha nem szégyellném, hogy nem vagyok elég erős ahhoz, hogy elvegyem tőle a cicit... :( Valami olyasmi bíztatásra vártam, mint amit az egyik hozzászóló anyuka írt, hogy 3 évesen magától elhagyta a lánya...
2012. jún. 10. 10:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy maga a hosszan tartó szoptatás jó, akárkinek is a szükséglete, viszont egy idő után, mondjuk 1 évesen már tényleg lehet korlátokat szabni.

Az én lányom másfél éves, igén szerint szoptt sokáig, aztán szépen megbeszéltük, hogy már csak itthon van szopi. Teljesen jól "megérti" és ha eszébe is jut nem otthon, akkor mondom neki, hogy megbeszéltük, ha hazaérünk lesz szopi, most nem.

Ja, ezt csak érdekességként írom, hogy mi nem szopi vagy cicit mondunk, hanem kitaláltunk egy "rejtejelet", így nem kerülök kínos szituba hangos "cicicici" miatt:).

2012. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Az én lányom 3,5 éves koráig szopizott. Egyszerre szokott le az akkor 16 hónapos öccsével. Igen, sztereóban szoptattam őket. Tudom, hülyeségnek tűnik, de nekem könnyebbség volt. Rengeteg tejem volt amíg csak egyedül volt, sokszor becsomósodott a mellem, stb. Extrém mértékű volt a tejtermelésem. A két gyereknek sikerült annyira kiüríteni, hogy nem kellett fejnem, borogatnom.


Ovikérdés : a lányom óvónője 4,5 éve koráig szoptatta a lányát, megértően kezelte a szituációt - én mondtam meg neki még szeptemberben, nehogy kikotyogjon valamit a gyerek amitől szívbajt kap. Egyébként nálunk is csak az esti-reggeli szoptatás maradt meg. A gyerek világosan megértette, hogy cici csak otthon van, csak az ágyban. Sosem hozott kellemetlen helyzetbe. Amikor az óvónő négyszemközt megkérdezte tőle, hogy tényleg cicizik-e még, a kislányom visszakérdezett :

- Nem fogsz kinevetni?

- Nem, dehogy. - így az óvónő.

- Akkor igen. - felelte a kicsi. :)

2012. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utsó előtti, elárulnád mi a rejtett neve a cicinek? én is gondolkodtam rajta, de tippem sincs. Jó privátban is. :)
2012. jún. 11. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!