Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek jó, hogy szándékosan...

Kinek jó, hogy szándékosan minél hamarabb jóval idősebb korosztályt majmolót nevelnek a szülők a KICSI gyerekeikből?

Figyelt kérdés
A gyerekeknek biztos nem...
2011. máj. 2. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz pontosan?
2011. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem egészen pontosan.

A gyerekek amúgy is az idősebbeket majmolják,nem tudom,hogy lehet erre szándékosan rásegíteni.


Én mondjuk annak vagyok a híve,hogy a gyerek midig "élje a maga korát",de hát azért ha ő is a nagyokra szeretne hasonlítani adott szituációkban,akkor nem akadok ki.


Leírod,mire gondolsz?

Találkoztál esetleg valami konkrét esettel,ami felbosszantott?

2011. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Folyamatosan ezt látom. Az oviban a középsősök divatoznak, tiniénekes pólók, szakadt farmer és társai. Egy elsős kislány 15-17 évesekre jellemző tépett hajjal jön anyukával a testvéréért, a táskája is inkább felsősöknek való. Egy másik hasonló korú

karikafülbevalót (jó nagy, és rózsaszín, műanyag) visel, csak lesek, hogy néz ki.

A kisfiúk - legalábbis én kisfiúnak tartom a 6-8 éveseket - mit tudom én, milyen harcos PC-játék figurájával díszített vagány ruhákban.

És akkor nem említettem a szókincsüket és a beszédstílusukat. Na meg hogy mikről "dumálnak a haverokkal", milyen filmek előtt ülnek esténként - gondolom, szüleik tudtával.

2011. máj. 2. 22:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem ertek egyet en sem azzal, hogy mar 4-5 eves kislanyok kormet kifestik es magassarkuban jarnak mar 6-7 eves lanyok, de ez ellen nem lehet tenni.

Angliaban elek es az volt a legdruvabb amikor a kislany (6 eves kb) meg babakocsiban ult cumisuvegbol colat ivott ki volt festve pirosra a korme es pothaj volt tuzbe a hajahoz.

Nem nagyon birtam ki szo nelkul.....azt hiszem itt elvetemult izlesficamos emberek elnek!!

De nem tudom megvaltoztatni oket.....

2011. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem ezt a korosztályt,mert még pici gyerekeim vannak.De biztos,hogy a tiéd sem és az én gyerekeim sem lesznek különbek akkor.Az én kisfiam(2,5 éves)és már 5 hónapja amióta szobatiszta azóta megmondja hogy minden reggel melyik alsónadrágot szeretné felvenni,mert neki még az sem mindegy:)
2011. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért én bízom benne, hogy nálunk a józan ész határt tud szabni :)
2011. máj. 2. 22:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ezt látom sajnos,amit te!

Igaz nekem fiaim vannak,a nagyobbik most lesz iskolás,de már 2 éve megy a csoportba a fiúk között,hogy csak márkás cipőt,pólót vesznek fel egyesek.Sajnos ez tényleg a szülő hibája:(!

Szerencsére az én fiam nem követelőzik,de már megszólták az oviban,hogy neki nincs márkás ruhája:(.


A 2,5 éves öcsi már nekem is megmondja,hogy melyik pulcsit,nadrágot veszi fel,de nem zavar,mert 99%-ban használt ruhái vannak,és csak azért válogat,mert csak az aznapi aktuális mesehősét venné fel:)!


A lányoknál viszont én is néha elszörnyűlködök,amikor az 5 éves kislány ugyanúgy van felöltözve,mint anya(hosszú csizma,mininadrág és társai)

2011. máj. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Marketing az egesz. Nem jo senkinek, ha moge nezunk, de ez van, mert fogyasztoi tarsadalomban elunk. Bar hozzatennem, hogy 15 eve, mikor en voltam kisgyerek, ugyanugy kineztek azt, akinek nem volt markas cucca. Adidas cipo, ruhak, (valodi) Budmil taska stb. jelentette akkor, hogy valaki jomodu, ahogy nagyszuleink idejeben meg az volt "meno", aki csokit vitt a suliba, mert kevesek engedhettek meg. Szoval a kulsosegek mindig jelent voltak. Mara orulhetunk, hogy ezek az ismerteto jelek nem ilyen egysikuak. Jobb a mai diverzitas.
2011. máj. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, az egész ott kezdődik, amikor a kórházból az újszülött babát farmernadrágban viszi haza az anyukája. Holott ott vannak a kényelmes babáknak való, könnyű, puha, rugalmas rugdalózók - amelyek a korosztálynak megfelelnek.

Valamiért most ez a menő. Ovi mellett megyek el reggelente, hát én is jócskán csodálkozom. A múltkor egy kislányon térdnadrág és hozzá rózsaszín neccharisnya volt, a haja pedig a feje tetejére copfozva, úgy, hogy kb. 10 cm körbe volt belőle tekerve valami gumival - ezt lehet, hogy nem írtam le elég érthetően, úgy nézett ki szegény, mint a japán rajzfilmfigurák. Már bocsánat, de mint egy miniribanc. Közben pedig mindenkit a hisztériás roham kerülget a pedofiliától...

A másik dolog pedig a "jó fogyasztóvá" szocializálás, amihez szépen hozzátesz a média és a gyermekruhaboltok kínálata. A gyereknek minden kell, ami csillog, színes, és egy kicsit is hasonlít anyáéhoz-apáéhoz. Így aztán vesznek maguknak és a kicsinek is egy-egy tangabugyit...

Nekem fiam van, talán picivel könnyebb így mintha lány lenne. Bár ő is (majdnem 3 éves) megmondja már, hogy mi tetszik neki - a rajfilmfigurás, a pipás (NIKE) - mert bizony tőlem is ezt látja. Bizonyos dolgokból NIKE-ot szoktunk venni (sportcipő, dzseki), másban nem "flancolok". Talán egy határig egészséges is, hogy ugyanúgy, mint az élelmiszereknél, egy gyerek meg tudja mondani, hogy mi jó neki és mi nem az.

Csak hát itt a szülő felelőssége, hogy milyen példát mutat. Hiába mondanám, hogy a hamburger nem más, mint kajának álcázott adalékanyaghegy, ami hízlal és egészségtelen, ha közben én is azt tömném magamba...

2011. máj. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,h attól lesz minigengszter egy gyerek,mert 6 évesen rajzfilm- vagy játékfigurás pólóban jár.:))2 fiam van és 2 lányom, a fiúk-7 és 8 évesek- pici koruk óta járnak koponyás,rajzfilmfigurás ruhában,azért mert tetszik nekik-nekem is-, a lányaim pedig szintén hordanak koponyás,de hercegnős,mifenés ruhákat is:).És bizony van,h leggingsben és miniszoknyában vannak-5 évesek-,mégsem tűnnek "miniribancnak".Nem ettől függ.A beszédmodor és viselkedés már más tészta,mert arról szó sincs,h csúnyán beszélnének,vagy olyan témákat boncolgatnának mint egy kamasz.Gyerekek,úgy viselkednek,olyan dolgok érdeklik őket.Persze nem néznek nem nekik való dolgokat a tévében-ebbe beletartozik többek közöt a VV is!-,viszont könyvtárba,múzeumba,kőtárba,gyerekprogramokra járunk,sokat sétálunk,játszunk beszélgetünk.Nagyon igaz,h nem a ruha teszi az embert,se az ilyen se az olyan ruha,én úgy gondolom,ha szépen,csinosan,divatosan,vagányan öltöznek,azzal ki tudok lőni egy lehetséges konfliktusforrást.De őket nem érdekli,h máson mi van,tehát szó nincs arról,h lenéznének bárkit az öltözködése miatt.Meg kell találni az arany középutat.
2011. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!