Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Autó nélkül hogy közlekedtek...

Autó nélkül hogy közlekedtek 1 kisbabával és kisgyerek (ek) kel?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, praktikák, hordozóeszköz,(testvér)babakocsi, testvérfellépő, kismotor, bolti bevásárlás,tömegközlekedés,ti hogyan logisztikáztok? Mi vált be?

2012. nov. 11. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz választás, nincs jogsim. :D
2012. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 20 hónap van a két gyerkőc között, és a kocsit a férjem használja, így egyedül közlekedek a 2 gyerkőccel.

A nagy 23 hónapos, a kicsi most lesz 3.

A nagy későn kezdett el járni, és eléggé kényelmes, így nekem mindenképpen olyan verzió kellett, ahol tud ülni. A hordozókendőt eleve elvetettem, mert a sokáig és gyakran történő cipekedést nem bírja a derekam, emellett én tartom túl jó megoldásnak pici babánál.

A kismotor akkor jó, ha ráérsz, sétára v. játszótérre mentek, mert ha megunja/elfárad, még azt is viheted.

Mikor nekünk jött a tesó, én a fellépő, a testvérkocsi és a testvérülőke között tipródtam. A fellépő egyrészt a kényelmesség/késői elindulás, másrészt a hozzákapcsolhatóság miatt esett ki. Ülőset néztem, mert ha elfárad állni is fáradt, viszont az ülőrészt nem tudtam volna használni, ha a mózes van a babakocsin, v a sportrész ledöntve. + nem volt felhajtható. Nekem univerzális fellépő kellett volna a babakocsimhoz.

A tesókocsival az volt a gondom, hogy nem bírtam megdönteni (padka, lépcső). Ráadásul figyelni kell a méretekre, hogy beférjen liftbe, csomagtartóba, ill. soknak a hátsó ülése nem valami nagy. Nekem 3 hósan már 60 cm a lányom és bő 6kg (53 centivel és 3100 grammal született). A tél meg most jön... Előnye ugyanakkor az, hogy szimpla babakocsi szélességű vagy, és nagy a bevásárlókosara. Használtan lehet jó állapotban lévőket olcsón kapni.

Mi a végül a testvérülőkét vettük, és nem bántam meg. Ez egy pótülés, amit a meglévő babakocsihoz lehet csatlakoztatni. A legtöbbhöz lehet. Ha csak egy gyerekkel mész valahova, akkor leveszed (a rögzítő bilincs marad csak a babakocsin), ill. ha kettővel vagy, de a nagy nem akar kocsizni, akkor fel lehet hajtani. (én még nem hajtottam fel, mert a fiam nem sok időre óhajt kiszállni, ha van hordozóeszköz ill. elkezd rakoncátlankodni, akkor beteszem és kész).

Mi az újabb verzióját vettük, ami kiegészítővel (kerekek, fék) külön kocsiként (mint egy esernyőkocsi) használható. Így ha az egész család megy valahova nem egy nagy kocsi van, hanem két kisebb.

Nem olcsó mondjuk, mert egy új tesókocsi árában van, de használtan is lehet kapni a régebbi verziót. (Én mondjuk az első kereket is feltettettem a férjemmel a kiegészítőből, mert így stabilabb).

Hátránya, hogy szélesebb vagy, ami a keskenyebb ajtóknál gond lehet. Ilyenkor szétszedem és 2 fordulóval bemegyünk (pl. gyerekorvosi rendelő, sztk). Buszozni az alacsonypadlóssal simán tudok (Mercedes, Ikarus, Volvo)

Ha bevásárlás van, akkor a bevásárlőkocsiba a nehezebb dolgok. Könnyűek kézbe. Ha több a cucc, akkor hátizsák (eddig 1x volt).

2012. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsi kendőben, nagy sportkocsiban/motoron/gyalog:).
2012. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Nekem a 3 gyerekem van !

A nagyobbik 5 éves , a középső 2 éve mulott Agusztusba , a kicsi meg 4 hetes ! Apuka használja legtöbbször a kocsit ! Hát általában kicsk a babakocsiba , kőzépső az változó vettünk neki egy testvér felálot azt is sokat használja , a nagyobbik is sokat segít ! Viszont van egy kismotorja azzal is szokott jönni !

2012. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia bocsi de még valamit kihagytam !

mi vettünk a Brendonba 5000 ezer forintért ilyen kapcsolt amivel kettő babakocsit egymásba lehet csatolni , én nekem ez is jo , mert ha mondjuk az oviba megyünk a nagyibbikért akkor hozzácsatolom , és néha a nagyobbik akarja tolni az öccsét ( o a legkisebb ) sot szinte mindig , így olyankor én tolom a 2 evest o a kisebbikst ! viszont amit még szeretek ebbe a pántba ,hogy igaz hogy mi nekünk nincs lift megsemmi ilyen ! viszont a boltba is bekell férnj ez egy mozdulatal szét kapcsolhato , igy betilom az elsot majd a kovetkezot ott meg ossze kapcsolom ! igaz hogy a 2 évesnek is Peg perego van ! neki p3 csak egyel régebbi fajta ! Ugy , hogy öszeilenek ! A buszozás viszont nehéz, mert oda nem lehet elméletipeg babakocsit bevinni , így mi ezt nem igazán használjuk ! Èn ajánlom ezt. a pántot !

2012. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!