Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mikor kezdtétek el újszülött...

Mikor kezdtétek el újszülött babátokat hordozni?

Figyelt kérdés

Szándékomban áll hordozni a babámat, egyenlőre még a pocakban van, de nem tudom mikortól lehet. A gondjaim közé tartozik még, hogy nem vagyok az az "ügyes fajta" , szóval valamilyen egyszerűen felköthető eszköz kellene, amin nem kell tengerészcsomót kötni.

Rengeteg olyan cikk van, ahol arról írnak hogy rosszul is fel lehet kötni. Nincs olyan eszköz, amivel kiküszöbölhetem ezt? Mert ha valamit fel lehet rosszul kötni, hát én leszek az, aki rosszul köti... :(


2013. jún. 27. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Mei tai-t ajánlom. Hátránya, hogy csak 3 hónapos kortól lehet, de nagyon könnyű használni és kényelmes. Az én fiam nem kicsi, de 3 hósan még nagyon elveszett benne, olyan 5 hónaptól szerette. Én nem szerettem a kendőt, de a rugalmas kendő sokkal jobb. Egyszer próbáltam, de már nem vettem, mert megvolt a meitai.
2013. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van egy kiskutyánk és napjában többször sétáltatjuk. Mivel apa nincs itthon mi megyünk. Mi sima kengurut használunk. 4,5 hós a lányom kb 2 hete használjuk! Semmi extra belebújsz két oldalt becsatolod és ennyi. Lehet menni vele. :)
2013. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Kendőbe 1 napos babát is beletehetsz, ezért jó és akár 3 éves koráig is hordozhatod.


A lányom 1 hetes korától kizárólag hordozom.

7 hónapos, még sosem ült babakocsiban, nekem ez nagyon bejött, praktikus és kényelmes megoldás eljutni így mindenhová.

1 hónapja vettem csatos mei tait, rá 3 hétre egy kötözőset, úgyhogy már van mindenféle.

Nem szükséges ennyi fajta, ez csak az én hóbortom :)

A kengurut nagyon nem ajánlom, az nem egészséges.

2013. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

igen, már 1 naposan is lehet, én 6 hetes korában kaptam kendőt kölcsön, akkor tanultam meg megkötni.

De érdemes megkeresni egy helyi vagy közeli hordozós klubot, szinte minden megyeszékhelyen van, ott adnak tanácsot, megtanítanak megkötni, kipróbálhatsz különböző fajtákat, lehet kölcsönözni is.

2013. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Menj el hordozós tanfolyamra (akár terhesen is).

Újszülött kortól kendőt ajánlok, 3 hóstól pedig meitait.

Én meitais vagyok, imádom, szeretem.


Kengurut ne vegyél, kuka az összes.

2013. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kengurut ne vegyél!

Újszülött kortól a rugalmas kendőt javasolják, de mivel rugalmas, ezért a már "súlyos" babának nem jó, vagyis kb 3 hónapos korukig lehet használni. A felkötését nem ismerem, én éppen ezért nem vettem, mert csak az első időkben jó...viszont pont akkor lett volna a legnagyobb szükségem rá a hasfájása miatt. Vettem 3 hónapos kora előtt egy picivel mei tai-t, direkt rá is kérdzetem, hogy nem e gond, hogy az átlagnál kisebb súlyú még a babám, hát természetesen az enyém is elveszett benne, 5-6 hónapos korától nem sírt benne, viszont a mai napig imádom, ha már minden kötél szakad, abba beleteszem, és max 10 perc alatt bealszik benne! :) Most 9 hónapos a fiam, de még nagyon sokáig lehet ezt használni. Én sem néztem ki magamból a felkötözést, így a kendők szóba se jöttek, de ezt a mei tai-t még én is magamra tudom kötni! Csak ajánlani tudom...amíg meg nem nő bele, addig meg a helyedben kölcsönöznék pár hónapra ilyen rugalmas kendőt! Első hetekbe lehet még fizikailag sem leszel alkalmas a hordozásra, fáj mindened, a melled, nem kívánod, hogy a babád nyomja a hasadat, melledet, stb. De szerintem 3-4 hetes babát már reálisan lehet hordozni úgy, hogy az anyukának sem kényelmetlen.

Sok sikert a nézelődéshez és sok boldogságot a babához!

2013. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hordozni újszülöttkortól lehet, a megfelelő hordozó eszközben. Ezek pedig: rugalmas kendő, szövött kendő. Rugalmas esetében max. súlyhatár van, ez kb. 7 kg. E fölött a rugalmas anyag nyúlik. A szövött kendőnek a hordozó személy teherbírása a maximum. Ez lehet akár 3 éves kor.

Kengurut egyáltalán nem, akármennyire reklámozzák. Egészségtelen a baba fejletlen csípőjének és gerincének is. Ráadásul a hordozó személynek is rövid idő után.

Ha még nem tudod milyen hordozót szeretnél, van ahol bérelni is lehet. Sőt olyan hely is van, ahol beszámítják a rugalmas kendő árát egy következő hordozóba.

Mei tai, valóban nagyobb kortól ajánlott, vannak viszont kisebbek, amiket 6 kg-s súlytól lehet használni.

Rosszul csak akkor tudod felkötni, ha a kendő terpeszét kicsire állítod. Térd hajlattól térdhajlatig kell érni, ekkor lesz a baba csípőjének megfeleleő pozíció.

Az sem jó, ha a babának majdnem vízszintesen vannak a lábai a hordozóban, akkor meg nagy a terpesze a hordozónak.

Szerintem, minden komolyabb hordozó forgalmazó, gyártó ad használati utasítást. Az aukciós oldalakon hirdetett újakkal vigyázni kell, sok a hamisítvány.

Érdemes szétnézni a neten.

[link]

2013. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Sohasem hordoztam, nem is fogom. Erre a célra találták ki a babakocsit. Hordoztam 9 hónapig, míg bent volt. Még szükségem van a gerincemre. Így is eleget van kézben, büfi, nézelődés, ringatás. Gondolom ezért van el szuperul a járókában, babakocsiban, és ezért tudom kézben 1 perc alatt megnyugtatni, ha valami baja van. Mert nem szokott hozzá.
2013. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, majd kiderül hogy lesz.


Van babakocsim, de elvileg a ringatás büfizés könnyebb kendőben, mert közben lehet mást is csinálni nem kell kézben tartani, és ez kímélne. De majd kiderül mit akar a baba, egyenlőre lehet beszerzek egy rugalmas hordozókendőt, bár lehet kidobott pénz, mert elvileg elég nagy a baba már most a pocakban, ha 4 kilósan születik gyorsan "kihízza" a kendőt. Na de kockáztatok :)

2013. júl. 3. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!