Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miben hordozzam 3 hónapos...

Miben hordozzam 3 hónapos babámat? Márkanevek is érdekelnének, nem tudom melyik a jobb.

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
ha az ár nem számít, akkor egy didymos kendőt vennék!
2013. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 hónaposnak még egyértelműen kendő, karikás kendő.

Milyen "céllal" szeretnéd hordozni?

2013. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egy Je porte mon bebe kendőt vennék, a hordozós kor végéig kiszolgálja a gyereket. Nagyon jó kendő.

[link]

2013. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A rugalmas kendőt már kinőtte, akármennyire hirdeti is, h elbírja. Valóban nem szakad el a rugalmas kendő, de hordozás közben többször megemeled a baba popóját, ez azt jelenti, h az anyag enged. Mert, a rugalmas anyag ami egy újszülöttnek tökéletes egy nagyobbnak már nem az. Az anyag tulajdonságát tekintve, rugalmas, hurkolt anyag és nem szövött mint egy kendő. Ezért egy kendő jó egészen 3-4 éves korig, míg egy rugalmas sosem lesz jó.

A kendőt is sokan szeretik végig, vannak akiknek több hordozójuk is van, egy nagyobb gyereket könnyebb, egyszerűbb csatos hordozóba belerakni, mint egy kendővel hátra kötni. Sőt nincs 4-5 m anyag rád tekerve. Márkát tekintve: kendőben a dydimos.

Ha idegenkedsz a kendő kötésétől, akkor mei-tai. ekkortól a kortól már jó a mei-tai is.

Mei-tai: liliputi, tündérputtony. Árban az utlsó olcsóbb.

Ha vársz egy hónapot akkor már a csatos is jó.

Átlagosan 4 hós kortól már jó, most van akcióban az egyik:

[link]

Én is így vettem egy ilyet és nagyon bevált.

2013. júl. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nézz utána a Zsömbinek, hiába rugalmas, nem fogod benne emelgetni a baba popóját. Nézz csak meg pár videot. Én ezt használtam és nyugodt szívvel tudom ajánlani nagyobb korban is. Bár tény és való meg kell tanulni megkötni.
2013. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,de külföldön lakok,kicsit macerás lenne a kötést sajnos megtanulni,tehát olyan lenne jó,amit nem kell kötni,mégis egészséges a picinek. Azért kell,mert a legközelebbi város tőlünk 40 km- re van,a babakocsit macerás cipelni,a hordozó meg nagyon nehéz már. Amúgy is elég ölbebaba,szeret az ölembe nézelődni,de csak függőleges helyzetben.
2013. júl. 4. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

3 hónaposnak még legjobb a kendő, az támasztja meg tökéletesen a gerincét, illetve annak tudod a terpeszét a babához igazítani. Szóval én egy kendőt javasolnék, mondjuk egy didymos indio-t, az barátságos, könnyen köthető, puha, jó minőségű cucc.


Úgy 2 hónap múlva, vagy legjobb akkor, ha már ülni is tud, beszereznék egy manducát. Az a párnázott pántjainak köszönhetően kényelmes, nagyobb súlyú gyereket is könnyű benne vinni hosszabb távra is. Gyorsan, egyszerűen le-fel tudod venni, nem söpröd fel vele az utcát mint a kendővel (legalábbis nekem mindig lelóg a földre a kendő vége, ahányszor leveszem...). Ezek az ergonomikus horodzók (manduca, Bondolino és társaik, ssc gyűjtőnéven) kfőleg háti hordozásra alkalmasak, de a nagyobb gyerkőcök amúgy is jobban szoktak szeretni háton utazni, onnan jobb a kilátás. :)

2013. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!