Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a jobb? Mi az elonyuk...

Melyik a jobb? Mi az elonyuk es hatranyuk? Csaszar vagy termeszetes szules? Erdekelnenek a tapasztalatok.

Figyelt kérdés
Nagyon felek a szulestol. Ezert inkabb csaszart szeretnek. Szeretnek errol bovebben tudni. (azzal tisztaban vagyok hogy csak ugy nem csinalnak csaszar de eltudnam intezni.) Elsosorban olyanok valaszai erdekelnenek akinek volt rendes szulese es csaszar is.
2013. ápr. 27. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Az első sima szülés volt. Nagyon elfáradtam, de sokkal hamarabb regenerálódtam. Vágtak-varrtak kívül belül, de tudtam ülni (igaz, kicsit féloldalasan), hajolni, bármit. Viszont kb. két hónapig úgy éreztem, tág a hüvelyem. Aztán az is helyreállt.

A császár után olyan voltam, mint a nyugdíjas csiga. Csak mérlegállásban tudtam hajolni, borzalmas élmény volt az első felkelés, a wc-zés jó ideig fura, az meg, hogy köhögés, nevetés vagy tüsszentés, pár napig ki volt zárva. Hónapokig érzékeny volt a sebem, és azt hittem, már sose halványodik el. Alatta érzéketlen is maradt a bőröm egy sávban.

Én a hüvelyi szülést választanám, ha tehetném.

2013. ápr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Császár után:

-jó pár napig nem nagyon tudtam felkelni

-fél évig nem bírtam fürdetni a babát, mert szarul adták be a gerincembe az érzéstelenítőt

-3 hónapig egy légbuborék miatt alig bírtam felemelni a jobb kezem

-valamire allergiás lettem, 3 hétig kiütéses volt a lábam, ami iszonyúan viszketett

-a heg nem akar elhalványodni, fölötte-alatta érzéketlen

Bocs, hogy én is válaszoltam, de én minden féle képen a sima szülést szeretném.

2013. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Èn ezen nem gondolkodtam, mert úgy gondolom, hogy császár annak legyen akinek erre szüksége van.

Ilyen bármi féle egészségügyi indok, vagy sürgösségi esetben, vagy ha valaki tényleg annyira fél a szüléstöl és annyira képtelen fájdalom alatt gondolkodni, akkor legyen császár, de ebben az esetben felesleges azon gondolkodni, hogy rendes szülés...

2013. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Én császármetszéssel születtem, édesanyám beszámolója: az érzéstelenítés nem volt épp kellemes, utána eléggé fájt neki a seb, értelemszerűen tovább volt kórházban, mint a természetes úton szülők, alig mert ülni, mert félt, hogy fájni fog a hasa, nem tudott szoptatni, hazaérkezés után gyenge volt, azóta is látszik a varrás nyoma.

Én termézetes úton szültem viszonylag gyorsan, problémamentesen, különösebb ("elviselhetetlen") fájdalmak nélkül, gátmetszéssel. Szülés után közvetlenül vígan ráültem a gátsebemre, aztán elmúlt az érzéstelenítő hatása, kevésbé ültem daliásan, de azért annyira az sem fájt, másnap ülve is szoptattam, a pici vágás már alig látszik...

De ugye ez is más mindenkinél.

2013. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Gyönyörűséges ***** válasza:
71%

az en valaszom lehet nem fog neked tetszeni de muszaj leirnom.

nekem a betegsegem miatt a kezelodokim azonnal irta volna az igazolast a programozott csaszarra, de meg idejeben megismerkedtem egy dulaval aki szules felkeszito tanfolyamot inditott es altala annyira megbaratkoztam a szules gondolatval, h elutasitottam a csaszart, felelmeim elszalltak es amikor megszuletett a lanyom csak annyit tudtam mondani hogy szulni nagyon jo :) 11 honapos de alig varom h ujra varandos legyek.

komlikacio mentes szules eseten a legjobb dolog amit tehetsz magadert es babadert hogy spontan megszulod. ott abban a pillanatban teljesen megvaltozol :) a hormonjaid ugy dolgoznak ahogy az elott sohasem. olyan boldogsagot erezhetsz amit lehet az eletben tobbe sose. en ezt ereztem. borzasztoan elegedett es buszke voltam magamra h az egyik legnagyobb felelmemet legyoztem es kepes voltam erre :)

az elettani hatasok is nagyon fontosak a huvelyi szules szempontjabol, mert pszichologusok sok psziches betegseget arra vezetnek vissza h a baba csaszaros volt. olvass ezeknek is utana es ugy donts.

a felelmeid legyozesehez beszelgess szemelyesen olyan emberrel akinek pozitiv szules elmenye van, es gyozd meg magad, h mindkettotoknek jot resz a huvelyi szules. a regeneralodas tenyleg gyorsabb en abszolut nem voltam faradt utana sot alig tudtam aludni :) es 1 hetre ra mar kerekparoztam. kicsit ugyan szenved mostanaban az aranyerrel es a szex sem volt felhotlen 4-5 honapig de ez mar a multe.

jo egeszseget neked es konnyu szulest :)

2013. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem császár után könnyebb volt mint hüvelyi szülés után, de ez teljes mértékben alkatfüggő. Nem tudhatod a te szervezeted mire hogy reagál. Lehet a császárra hiszed hogy könnyebb és azzal fogsz szenvedni és lehet hogy rettegsz a szüléstől de gyors és komplikációmentes lenne.

Szerintem még gondold át párszor ezt a témát mielőtt elintézed magadnak a császárt! :)

2013. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Első babám hüvelyi úton szültem. Indították túlhordás miatt, 4 óra alatt megszületett. A keze a feje mellett maradt, így mindenem szétszakadt (éhszáj, hüvely, gát). A gátseb mögött hematómám lett, másnap hajnalban műtöttek. Mivel a hgb-szintem is brutálisan leesett, transzfúziót kaptam a 3. napon. A fenekemen alig tudtam ülni, két hét után is még kicsit húztam a lábam menet közben. Mégis kellemes emlék maradt, jó szívvel gondolok vissza a szülésre. :)

Második szülésem fertőzésveszély miatt programozott császár lett. Műtét után 2-3 napig úgy fájt a hasam, hogy az ágyban megfordulni is egy örökkévalóságnak tűnt, a köhögés, hapci kínszenvedés. Majd a fejem kezdett fájni (spinális érzéstelenítő mellékhatása). Olyan fejgörcsöm volt, mint még az életben soha, derékszögben közlekedtem, de csak ha muszáj volt. Amúgy semmire sem voltam képes, feküdtem és úgy éreztem magam mint egy nyomorék, mert ha a fejem nem vízszintesen volt, pillanatokon belül elkezdett lüktetni. Orvosság semmit nem használt. Ennek 7 hónapja, ha megerőltetem magam (pl. nagyobb séta), furán megfájdul a hasam, a heg körül pedig teljesen érzéketlen a bőröm. Ha visszagondolok a császárra, sírógörcsöm lesz. :(

Úgyhogy én inkább szülnék simán ezerszer, mint még egy császár!

2013. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én mindketto gyerekemet császárral szultem ,de azért irok...

az elso programozott császár volt. gerincbe kaptam spirális érzéstelenitést,kibirhato,nemmondom h nemfáj ,de ez a legkevesebb. mutét kozbe semmit sem ereztem csak azt h rángatnak,de fájdalom egy csopp sem.na de ami utána jott...mikor eloszor felállitottak szo szerint csilagokat láttam...azt hittem ott halok meg..fájt a pisilés,a felállas ,a lefekvés, a 3kilos babámat alig tudtam megemelni,kohogés ,tusszentés ki volt zárva,ha leesett valami nemtudtam lehajolni.Hazamentunk a korházbol annyira gyenge voltam h a lakás ugy nézett ki honapokig mint csatatér...:)a hegem felett érzéketlen volt a borom,a hegem két év után is randa volt-voros,duzzadt -nagyon undorito...a szex 6honapig fájt...

A 2. surgosségi császár volt. orát vajudtam .teljessen ki voltam már nyitodva amikor heszetvállás gyanujával rogton mutobe kerultunk...a fájásokrol tudok csak neked irni...: nekem 10perces fájásokkal indult az egesz, ez még nemfájt, majd lettek 5percesek még ez sem fájt tulságossan ,egyáltalan nem volt elviselhetetlen. majd jottek a 2és az 1percesek -na ezek kemények ,de ha belegondolsz ez legtobb esetben csak egy 2ora...

A második császáromrol egyebként csak pozitivan tudok nyilatkozni...elso felállás fájt,de nem annyira mint az 1.nél. 2nap után csak annyira fájt mintha egy erossebb izomlázom lenne. 3nap már hajolgattam,és tudtam rendessen menni ,még gyorsan is...semmi nemokozott problémát a hegem nem akadályozott semmibe. itthon 2gyerekkel simán boldogultam ,mert 5nap után az égadta világon semmi bajom nemvolt :) a hegem szép lett ,és már most alig látszik,a szex ey csoppet sem fáj ,és ugyanolyan jo mint elotte.

ja és mid a 2 császár után tudtam szoptatni.

ugyh nemtudom lehet konnyu szulésed lenne ,lehet nehéz -de lehet konnyu császárod is és nehéz is.

én ha mégegyszer szulnék és tudnám h igy fog sikerulni mit a 2. ezt választanám, de sajnos elore nemlehet tudni...:)

2013. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolso vagyok 8orát vajudtam -a szám lemaradt :D
2013. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én szűltem természetesen is és császároztak is.


Ha tanácsolhatok valami a félelmed miatt ne válaszd a császárt. Hidd el, nagyon bánni fogod!


Az első babámat természetes úton szültem, vajúdással együtt 7óra volt, maga a szülés 2 óra. 3880gr. lett a fiam (ergo nem kicsi). Aznap mászkáltam, fürödtem, mindent csináltam egyedül. Hátrány: kettő napig féloldalasan ültem a széken. A varrataim 3 hét alatt kipotyogtak.A Fiam az első pillanattól el tudtam látni.


A másodikat sajnos császározni kellett, mivel nem fordult be, és szintén Fiú volt, őket pedig automatikusan császározzák.

Hááát... elöszőr is iszonyú érzés volt ahogy rángatják ki belőlem a gyereket (már bocsánat), bár fájni ugye semmi nem fájt. Utána az az érzés h nem érzem a lábam :S

2 napig alig tudtam felkelni, csak wc-re mentem, lógtak belőlem a zacskók, olyan kellemetlen volt h mindenki nézett. (ami ott efekktíve természetes látvány) A hasam nagyon fájt, nem tudtam hajolni, nem tudtam elsőre egyedül zuhanyozni.

Ahogy írták a köhögés és tüsszentés felért egy ember kínzással.

A hegem a mai napig látszik (7 hónapja szültem), és ha bár nem nagy, de ott van.


Ha most azt mondanák h választhatok, eszembe sem jutna a császár!!!!!!

2013. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!