Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Érdemes-e testvérbabakocsit...

Érdemes-e testvérbabakocsit venni 21 hónapos korkülönbségnél? Ha igen melyik márkát ajánlod? (hol, milyen áron)

Figyelt kérdés
Kisfiam és a kistesó között 20-21 hónapos lesz a korkülönbség, járt már valaki így hogy kb ennyi idősek a gyerekei? Vettetek testvérbabakocsit és ha igen milyet mennyiért és hol?

2013. aug. 7. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 19,5 lesz és nem fogunk venni. November elejére várom a tesót.
2013. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A két nagyobb között 18 hónap a korkülönbség, most a 3. babánál 20 hónap. Nem vettünk testvérkocsit, szépen sétálnak. Ha a nagyobb elfárad, vagy sietünk, akkor viszem kézben, vagy SSC-ben.
2013. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 20 hónap van a gyerekeim között, és bizony kellett egy jármű a nagynak.

Mondjuk Te tudod, hogy mennyit bír menni a nagy, mennyit használjátok most a babakocsit.

Nekem eleve 16 hónaposan indult el a nagy önállóan, és elég kényelmes típus. Áldom az eszem, hogy vettünk valamit, mert nem bírtam volna tolni a babakocsit, meg egy elfáradó (hisztiző) 13kg-s gyereket cipelni. Ha a gyerekorvoshoz megyünk v 3/4 óra séta jó meredek utcán v 20 perc (4 megálló busszal). Ennyit nem bírt volna, és akkor még nem is volt fél v egész napos program sehol.


Mi egy tesóülőkét vettünk, imádja a fiam, és most már a közel egyéves kicsi ül már benne (kiegészítővel egy esernyőkocsi). A meglévő babakocsihoz kell csatolni (ha nem kell leveszed/felhajtod). Simán lehet vele alacsonypadlóson buszozni. A keskenyebb ajtónál vagy felhajtod, v lecsatolod, amíg bementek.

Nem olcsó, mert olyan árban van, mint egy olcsóbb tesókocsi újonnan, de nekem jobban bejött, mint a tesókocsi.

Amúgy tesókocsik közül az ABC Design, Graco Stadium Duo, Chicco egész jó (nekünk ezek voltak sanszosak). Amire tesókocsinál érdemes figyelni, hogy liftbe beférjen, hátsó ülés ledöntve mekkora (van, ami csak 60cm).

Mi a dönthetőség miatt vetettük el a tesókocsit, ill. nem bírtam egyiket se normálisan megdönteni az üzletben (nagy elöl ült, hátul 3kg cucc). Nálunk sok a padka, és mint írtam buszra is kell szállnom. Amúgy lehet, hogy csak én vagyok a béna, mert a környéken van tesókocsis anyuka, ő tud velük buszozni, de nagyon óvatosan.

Nekem mondjuk azért is jó, hogy van valami, mert bő 2 évesen jött rá a dackorszak a nagyra, és hiába sétáltunk 2 órát, még akart sétálni (a kicsi meg már éhes volt), és elkezdett hisztizni. Beraktam az ülésébe és irány haza, v. dolgot intézni, ha úgy jött rá a hoppáré.


Nekem ez van a kiegészítővel (amivel külön babakocsi lehet):

[link]

2013. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 24 hónap van a két gyerek között, és testvérfellépőt vettünk. Nagyon bevált! De ha tudsz olyat venni, amin ülni lehet, az még kényelmesebb. Szerintem ezekkel jobban járnál hosszútávon.
2013. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4 válaszoló hol és mennyiért vettétek, tudnál linket küldeni róla?
2013. aug. 7. 15:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3 válaszoló, hol és mennyiért vettétek?

Minden típusú kocsihoz rögzíthető?

2013. aug. 7. 15:44
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Mi használtan vettünk az Io verziót külföldről (ismerős meg behozta) kb. 30e, volt így, míg a kiegészítőt itthon vettük meg hozzá (24e).

Ha újonnan veszed 60e az Io, és 46e a Smorph. (Tavaly is ennyi volt.)

Az Io szélesebb és ez lehet külön babakocsi.


[link]


Itt pedig a lista, amihez elviekben lehet csatolni. Abszolút nem teljes. Mikor én kinéztem, a babakocsim még nem is volt a listán, de lehetett csatlakoztatni hozzá. Meg kell nézni személyesen is, hogy hova tudod tenni a bilincseket, és egy kicsit vastagabb váz nem árt.

[link]

2013. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszolónak köszönöm én is a linket. Testvérkocsit én sem szeretnék, de egy ilyet lehet, hogy veszünk majd.
2013. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Vaterán vettük a Maxi változatot kb. 10.000.- Ft-ért használtan. Két éve nyúzzuk, de még szuper állapotban van.


[link]

2013. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!