Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Penészes lett a babahordozó...

Penészes lett a babahordozó hungarocel betétje és persze a textil is, mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés
Ígértek nekünk egy baba kocsit, de most, hogy előkeresték kiderült a babahordozó penészes. Ez egy nagyon jó kocsi, és nagyon örülünk is neki, és anyagilag is úgy számoltunk, hogy nem kell kocsit vennünk. De ettől a penésztől most teljesen elbizonytalanodtam. Ki lehet ezt irtani? Mivel lehetne fertőtleníteni? Igazából azt sem nagyon értem, hogy csak a babahordozóban van ilyen hungarocel vagy a mózesben és a sport részben is? Mert ha a Mózesben nincs is ilyen akkor annak a textiljét simán kitudom mosni és az első 3 hónapban az is elég, aztán majd kitaláljuk mi legyen a hordozóval.

2013. szept. 6. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Én még eddig bármit próbáltam, textilből nem tudtam kivenni a penészfoltot. (Hypo, klóros fertőtlenítőből több féle, mosószappan, szódás mosás, ecet, citromlé, több napos áztatás ezekben felváltva)

A hungarocellről szerintem simán le lehet mosni.

Off, ezért szoktam én mindent gondosan becsomagolva és tisztán eltenni.

2013. szept. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mozesben es a sportban sztem nincs hungarocel. De amugy nem attol penestesedett be, tehat ha nedvesen volt tartva azok is lehetnek peneszesek. Nekem peneszes konyharuhakkal es abroszokkal volt mar dolgom, azokat 90fokon kimostam, ez megolte a gombakat, de a zoldes peneszfoltok nem tuntek el az anyagbol. Raadasul ezek a huzatok nem birjak sztem ezt a hofokot, kezzel mosas van rajtuk, en is beraktam oket (babakocsihuzatokat) a gepbe de csak 40 fokra. Talan dm-ben lehet kapni speci peneszolo spricgelos cuccot, de hogy ezzel mit erhetsz el, nem tudom... Amugy ha van egy jo mozes, akkor a bebihordozo lenyegeben nem kell. Legalabbis a babakocsizashoz nem, az autoba persze azt lehet bekotni. De ha jol tudom egyes mozeseket is be lehet kotni autoba. Ha a peneszolovel a hungarocelt lekezeled, de a huzat foltos marad, esetleg utanajarhatnal, h lehet-e csak huzatot venni a hordozora. Nekem logikusnak tunne, h lehessen kapni, de persze a fogyasztoi tarsadalom alt nem ezt tamogatja... Amugy mi is orokoltuk a kocsit. A vazhoz csak sportules es bebihordozo volt, mozes nem. En ezt nem is ertettem, mert hosszu setakhoz a bebihordozo kifejezetten egeszsegtelen a baba gerincenek. Szoval mi rendeltunk a vazhoz mozest, mert bizony en nagy setakat tervezek... Sok sikert!
2013. szept. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mivel ez egy drága kocsi én is biztos, hogy jobban vigyáztam volna rá, de ebbe inkább ne menjünk bele. Szerintem akkor meg mondjuk, hogy köszönjük szépen nem kérjük és veszünk használtan valami kocsit. Csak hát tök jó lett volna ha ez nem a szülés előtt pár héttel derül ki. Eddig még kocsikat sem néztem, azt sem tudom mit kell nézni vagy hogy milyet vegyek. :S Ezer dolgom van, és most még ez is. Azért is dühít a dolog mert kb. 3 an ajánlották fel a babakocsijukat teljesen ingyen, de mi vissza mondtuk, hogy már kapunk egyet. Azóta a többiek már eladták a babakocsikat, mivel nekünk nem kellett.
2013. szept. 6. 08:33
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ne bánd, így vehetsz olyat, amilyen a ti igényeiteknek megfelel. Nekünk is ajánlottak fel sok mindent, keveset fogadtunk el, mert nem mindenkinek tetszik/kényelmes ugyanaz.

Nekem olyan kocsim van, ami nagy kerekű, stabil, robusztus, alul van tárolóhálója, a kocsi "ruháján" egy nagy zseb, plusz a karra rögzíthető táska. A kar teleszkópos, előre-hátra állítható, állítható a tolómagasság is - ez nekem fontos volt, mivel alacsony vagyok. Van esővédője, szúnyoghálója, van hozzá mózes, az viszont nem rögzíthető a kocsira. A hordozót nem kaptuk meg hozzá, mikor vettük.

Ismerősömé annyival jobb, hogy a mózes merev, de párnázott, így az is, és a hordozó is rögzíthető a kocsira, mindkét irányban. Én ilyesmikre figyelnék.

2013. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem mindenképpen olyan kell amivel tudok utazni, könnyen felpakolható buszra. Autót csak nagyon nagyon keveset használunk, de nem lenne baj ha a baba hordozó része autóba tehető lenne simán a biztonsági öv segítségével. Őszi és téli baba lesz így a mózes nem ártana a sétákhoz mert abba jól betudnám takargatni mikor sétálunk vagy ha elszaladunk bevásárolni. A legelsődlegesebb szempont, hogy utazáshoz jó legyen, lépcsőn könnyen tudjam fel és le szállítani egyedül is. (Amit kaptunk volna, vagy kapunk ki tudja az egyébként nem is igen felelne meg az elvárásaimnak, így 6 hónaposan, vagy amikor már tud a baba ülni így is úgy is lecserélnénk valami utazás barátra) Tényleg az a baj, hogy játszótérhez, orvoshoz, védőnőhöz és igazából minden hova csak busz, villamos segítségével tudunk eljutni. Talán jobb is lesz ha veszünk valami használt babakocsit. Csak bánt a dolog, mert ezzel tényleg nem számoltunk anyagilag sem és most áshatom bele magam a babakocsikba.
2013. szept. 6. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kivehető a babahordozóból a hungarocell betét, esetleg keressétek meg a gyártót/forgalmazót, hogy tudnak-e adni másikat. Írtad, hogy márkás, drága kocsi. Ilyenkor jó eséllyel indultok. De még egy új babahordozót is olcsóbb venni, mint új babakocsit. A penészfoltot szerintem sem fogod tudni kimosni. Milyen hordozó amúgy? Mostmár kíváncsi vagyok. A miénkben nyoma sincs hungarocellnek, bár az nem hűdemárkás...
2013. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amugy meg mindig "csak" egy hordozot kell vennetek, ha a mozes es a sportules ep... De megertem azt is, ha egy masik, praktikusabb modellt veszel megis. En szabalyosan ki voltam akadva, amikor kiderult, h oroklunk egy quinni buzz 3-at, mert magamtol nem ezt vettem volna, pl a bevasarlokosar miatt sem, mert en abbol jo nagyot akartam, de ezen meg irto pici... De hat csak nem dobtunk ki egy 100.000,- erteku cuccot, meg igy sem, h ma vettem meg ra a mozest 54.000,- forintert (csak a hordozo es a sportules volt hozza)...
2013. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!