Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen gyerekülést vegyek 1...

Mattes5 kérdése:

Milyen gyerekülést vegyek 1 éves,9 kg-os gyereknek? Önállóan megül.

Figyelt kérdés
Árban 20-50e Ft között gondolkodom. A bébihordozónak volt Isofix része (Brio Sing), azt fel tudom használni egy isofixes gyereküléshez?

2013. szept. 17. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi most vettünk gyerekülést bár nem akartam ennyiért de anyagát,biztonságát,és hogy könnyen átlehessen tenni másik autóba stb erre esett a választás.Nagyon megvagyok vele elégedve jó döntés volt.Az elefáni babadiszkontba amúgy hatalmas a választék. [link]
2013. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok,nekünk is Brió babakocsink van és a hordozó részének az alja ehhez és szerintem egyikhez sem kompatibilis.Amit linkeltem még azért is nagyon jó mert jó magas és a pici nagyon jól kilát az ablakon.Olyan masszívan rögzíthető hogy meg sem lehet mozdítani.
2013. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Még nem kell neki ülés, a hordozóban legyen még fél évig minimum, vagy ha nem akkor mindenképpen háttal beköthető ülés kell, amiből kicsi a választék.
2013. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de egy 1 éves gyerek már nézelődik érdeklődik és miért kellene háttal utaznia??A Brio hordozót kb 8 hós korig érdemes használni.Utána lelóg a lába kényelmetlen.De szerintem a többiből is.Nekem 1 évesen nem is akart már benne ülni elöl háttal.Amióta hátul ül és lát mindent szépen nézeget és alszik ha elfárad.
2013. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Még nem kell neki ülés, a hordozóban legyen még fél évig minimum, vagy ha nem akkor mindenképpen háttal beköthető ülés kell, amiből kicsi a választék.


Kinőtte, vagy heteken belül kinövi a bébihordót, már így is teljesen fel van emelve a lába, csak úgy fér be a kocsiba, úgyhogy mindenképpen kell.

Azt olvastam valahol, ha már megül, akkor menetiránnyal megegyezően is ültethető, csak amelyik nagy súlyú/méretű és fiatal, nem tud megülni még önállóan, azoknak kell a háttal lévő típus.


A Tescoban járva láttam ezt a típust, erről van valakinek tapasztalata?: [link]

2013. szept. 18. 07:34
 6/10 anonim ***** válasza:

FP gyerekülést nem vennék. Az elsőnek linkelt sokkal jobb. Sajna 50 körül vannak a jó ülések, pl Maxi Cosi, Römer.

Érdemes elmenni egy nagyobb boltba (Elefáni, Brendon) lehet próbálgatni, kérdezgetni.

[link]

Egyre több helyről hallani tényleg azt, hogy 3 éves koráig háttal legyen az ülés az autóban biztonsági okokból, de nem tudom, azt hogy bírja ki egy 1,5-2 éves, hogy nem tud nézelődni rendesen. Nekem 1 éves koruk után kerültek át 9-18as kat. ülésbe mindketten.

2013. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6. vagyok: Mivel még kicsi, érdemes elgondolkozni a pajzsos gyerekülésen. Dicsérik nagyon.

pl ilyen: [link] ez az Isis típus, vagy van még a Pallas a Cybexnek. De ebbe bele kell próbálni a gyereket, nem mindegyik szereti. Habár a tiéd még kicsi, lehet h neki tetszene.

2013. szept. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


ezért érdemes háttal ültetni.


a hordozóban való háttal ülést nem érdemes egy háttal beköthető üléssel összehasonlítani. A hordozóban sok gyerek a félig ülő helyzet ellen tiltakozik, nem azellen, hogy háttal van bekötve. Ha normálisan tud ülni - ahogy egy menetirány szerint bekötött ülésben is -, akkor már nem is fog tiltakozni.


9kg-s gyereknek a cybex pajzsos ülései még nagyok lesznek. Ha pajzsosban gondolkodsz, akkor a kiddy az, ami ekkora gyereknek jó.

2013. szept. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a lába lelóg még nem nőtte ki. Hiába tud ülni a nyaka még nem elég erős, hogy egy balesetnél vagy akár hirtelen fékezésnél megtartsa a fejét.

A szakértők szerint minimum 1,5 éves korig háttal kell utaztatni a gyereket emiatt.

egyébként ajánlom, hogy itt érdeklődj, itt több profi szakember is szokott írni: [link]

2013. szept. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megrendeltem a HTS BeSafe iZi-Comfort X3-at.
2013. szept. 19. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!